Wybór UPS- kiedy zdenerwowanie osiąga apogenum

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
kaworu
Postów w temacie: 2
Posty: 189
Rejestracja: 20 kwie 2016, 14:00
x 15

Re: Wybór UPS- kiedy zdenerwowanie osiąga apogenum

Post autor: kaworu »

Artu pisze:W sumie dobrze radzisz :git: Tylko "zwykły żelek" raczej nie poradzi sobie z obciążeniem ~200W... chyba :roll:
Co jak co, ale akumulatory żelowe prąd podają całkiem nieźle (jak wszystkie ołowiowe). http://mwpower.pl/pl/p/Akumulator-12V-12Ah/16, prąd maksymalny 135A, czyli 1,6kW jak się uprzesz. A jakbyś się nie upierał, i nie chciał go tak obciążać, to 35A wciąż daje > 400W dostępnego obciążenia.

A układ przełączania, jakbyś mógł przestawić zasilanie na 13V to w sumie wystarczy podłączyć akumulator do wyjścia zasilacza. Z tym, że jak tak zrobisz to o ile grzałkom to jakoś szczególnie nie przeszkodzi, tak wentylatory pewnie się przegrzeją. Plus, zasilacz musi wyrobić z drukarką i ładowaniem aku jednocześnie.
Awatar użytkownika
arek
Postów w temacie: 2
Posty: 182
Rejestracja: 27 kwie 2016, 13:45
Lokalizacja: PL
x 59

Re: Wybór UPS- kiedy zdenerwowanie osiąga apogenum

Post autor: arek »

Są gotowe zasilacze typu Pulsar PSB-30012200 12V 20A 300W, którym się podpina akumulator i robią jako zasilacz buforowy (ładują akumulator, a jak trzeba to używają akumulatora jako źródła zasilania). Czy większe moce są dostępne... nie wiem.
Awatar użytkownika
feriar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Mendel90
x 7
Kontakt:

Re: Wybór UPS- kiedy zdenerwowanie osiąga apogenum

Post autor: feriar »

oooo taki zasilacz co arek podesłał byłby dobry, cena może trochę większa niż za zasilacz + ups, ale rozwiązanie ciekawe. Tak, jak Flame pisał głównie chodzi mi o to, żeby ten UPS był jako takie awaryjne podtrzymanie dla zaników parosekundów, bo jak zabiorą prąd to wiadomo że długo się nie pojedzie. Ale głównie chodzi mi o to, żeby mieć zabezpieczenie na takie zaniki paro sekundowe :D
Budowa i kalibracja drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam !
http://feriar-lab.pl/
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Wybór UPS- kiedy zdenerwowanie osiąga apogenum

Post autor: Kopytko »

ja moge polecić również takie coś: http://allegro.pl/przetwornica-napiecia ... 82578.html jako awaryjne zasilanie np kotłowni również spisuje się na medal i pełny sinus mamy w zestawie.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Wybór UPS- kiedy zdenerwowanie osiąga apogenum

Post autor: emartinelli »

Kopytko pisze:ja moge polecić również takie coś: http://allegro.pl/przetwornica-napiecia ... 82578.html jako awaryjne zasilanie np kotłowni również spisuje się na medal i pełny sinus mamy w zestawie.
To jest fajne ale tak jak podali do pieca CO itp. Z tymi urządzeniami trzeba ostrożnie , bo czasy przełączenia po zaniku zasilania sa dużo gorsze niż w UPS'ach. Może się okazać przy drukarce, że jednak przy przełączaniu wydruk się zatrzyma :(

A może lepiej mały UPS na kilkusekundowe/minutowe zaniki i do tego mały agregat, który da nam już gwarancję zasilania na kilka godzin :)
Awatar użytkownika
feriar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 166
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
Drukarka: Mendel90
x 7
Kontakt:

Re: Wybór UPS- kiedy zdenerwowanie osiąga apogenum

Post autor: feriar »

Dzisiaj przyszedł mi UPS, ten co linkowałem na samym początku. Na razie jedyne co mogę powiedzieć to przy przełączaniu z sieci na aku, nie zrywa połączenia, a druk kostki wyszedł tak samo dobrze jak na zasilaniu z sieciu. Przez noc jak się podładuje to jutro zrobię bardziej "bojowe" druki ;)
Budowa i kalibracja drukarki 3D, Recenzje, Liczne poradniki i Kursy z zakresu programowania i tworzenia urządzeń. Gorąco zapraszam !
http://feriar-lab.pl/
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 6
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Wybór UPS- kiedy zdenerwowanie osiąga apogenum

Post autor: Artu »

Właśnie miałem "awarię" i brak prądu przez 18min... UPS dał radę, i wydruk leci dalej :git:

EDYTA: Dobra, sam sobie przyznam :mrgreen:

Obrazek
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 15
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Wybór UPS- kiedy zdenerwowanie osiąga apogenum

Post autor: Kopytko »

Ja dzisiaj kupiłem UPSA 3000W :) Używkę i do wymiany listwa aku, ale cena nieporównywalna do nowego sprzetu:) A kupiłem, bo wczoraj prądu nie było 4h i moje maleństwo nie dało rady:(

Artu : BRAWO Ty :)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Wybór UPS- kiedy zdenerwowanie osiąga apogenum

Post autor: virgin71 »

Ja mojego PowerWalkera nie miałem kiedy przetestować - jak "na złość" jest prąd nieprzerwanie;)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Wybór UPS- kiedy zdenerwowanie osiąga apogenum

Post autor: McKee »

Kopytko pisze:Ja dzisiaj kupiłem UPSA 3000W
Sprawdź ile to prądu żre samo z siebie. Zależy jaki model, ale niektóre sporo ciągną dodatkowo na stand-by nawet (i w czasie pracy też). Czasem lepiej dołożyć więcej akumulatorów do takiego o niższej mocy niż ładować się w dużego UPS-a (o słabej sprawności przy małych obciążeniach).
Kopytko
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”