nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
atom
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 167
Rejestracja: 25 sie 2017, 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P802M; CTC DUO

nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Post autor: atom »

Lepiej kupić nową A8 za 850zł na FV z 3 miesięczną gwarancją czy używany Bizer CTC 3D Printer za 1000zł bez gwarancji i z zatkaną jedną dyszą?
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Post autor: mcxmcx »

atom pisze:Lepiej kupić nową A8 za 850zł na FV z 3 miesięczną gwarancją czy używany Bizer CTC 3D Printer za 1000zł bez gwarancji i z zatkaną jedną dyszą?
Bizer.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Post autor: Kopytko »

Bizer
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Post autor: anraf1001 »

Z dwojga złego Bizer
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Post autor: McKee »

Bizer, ale dopytaj/sprawdź czy zapchana dysza to jedyny problem.
Zakładam że o tą drukarkę chodzi: http://allegro.pl/uszkodzona-3d-ctc-ele ... 98462.html (?) - ktoś kupił "do dalszej odsprzedaży"?
Polecałem ją jednemu użytkownikowi forum (jak jeszcze trwała licytacja).... ale nie dał się przekonać :thumbdown:.
1000zl to dalej dobra cena (dyszę za kilka zł kupisz, nowa drukarka kosztuje w PL ~2,5kPLN).
Ogólnie to jest reprap, w którym wszystko da się naprawić ogólnie dostępnymi częściami (z czego rama jest chyba najtrudniej "wykonywalna" ;-))
Forum pomoże :DD
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Post autor: mcxmcx »

McKee pisze:Bizer, ale dopytaj/sprawdź czy zapchana dysza to jedyny problem.
Zakładam że o tą drukarkę chodzi: http://allegro.pl/uszkodzona-3d-ctc-ele ... 98462.html (?) - ktoś kupił "do dalszej odsprzedaży"?
Polecałem ją jednemu użytkownikowi forum (jak jeszcze trwała licytacja).... ale nie dał się przekonać [emoji107].
1000zl to dalej dobra cena (dyszę za kilka zł kupisz, nowa drukarka kosztuje w PL ~2,5kPLN).
Ogólnie to jest reprap, w którym wszystko da się naprawić ogólnie dostępnymi częściami (z czego rama jest chyba najtrudniej "wykonywalna" ;-))
Forum pomoże :DD
Tak ogólnie to jak masz trochę kasy do dołożenia, to bizer kosztuje £200 (za tyle puszczają po offer) I £19.90 przesyłka do pl.
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 1740126177
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
atom
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 167
Rejestracja: 25 sie 2017, 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P802M; CTC DUO

Re: nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Post autor: atom »

Może to i ta drukarka, zdjęć nie podał i nie napisał która dysza jest zatkana.
Powód sprzedania:
nie potrafi jej uruchomić... ... kupił inną drukarkę z polskim supportem

Informując jak ją uruchomić może wydrukować kostkę kalibracyjną lub inny przesłany plik.
(chodzi Mu o to jak stół spoziomować i jakim programem przygotować plik do druku, aby drukarka wiedziała którą dyszą ma drukować)
Szukałem tych informacji, ale na Polskich stronach nie znalazłem.

Macie może instrukcję co ma zrobić?

Jeśli chodzi o dyszę to czytałem, że warto spróbować ją rozgrzać i przepchnąć filamentem, jeśli nie pomoże rozebrać i acetonem namoczyć a następnie wygrzebać resztki, a jeśli to nie pomoże to kupić nowy - informacja dotyczyła innej drukarki, ale chyba jest to informacja uniwersalna?

Ile to jest £219,90 na zł?
Czy cło i VAT jest doliczane?
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Post autor: mcxmcx »

atom pisze:Może to i ta drukarka, zdjęć nie podał i nie napisał która dysza jest zatkana.
Powód sprzedania:
nie potrafi jej uruchomić... ... kupił inną drukarkę z polskim supportem

Informując jak ją uruchomić może wydrukować kostkę kalibracyjną lub inny przesłany plik.
(chodzi Mu o to jak stół spoziomować i jakim programem przygotować plik do druku, aby drukarka wiedziała którą dyszą ma drukować)
Szukałem tych informacji, ale na Polskich stronach nie znalazłem.

Macie może instrukcję co ma zrobić?

Jeśli chodzi o dyszę to czytałem, że warto spróbować ją rozgrzać i przepchnąć filamentem, jeśli nie pomoże rozebrać i acetonem namoczyć a następnie wygrzebać resztki, a jeśli to nie pomoże to kupić nowy - informacja dotyczyła innej drukarki, ale chyba jest to informacja uniwersalna?

Ile to jest £219,90 na zł?
Czy cło i VAT jest doliczane?
To jest 219 * 4.60 i jest z UK do pl.

Musisz mieć dwie rzeczy:
Kogoś na miejscu kto to kupi i prześle do pl - ja się nie podejmuje, albo wystarczający angielski żeby ładnie zapytać pana sprzedawcę, czy jak zamówisz kuriera od niego to czy wyśle.
Tyle.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
atom
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 167
Rejestracja: 25 sie 2017, 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P802M; CTC DUO

Re: nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Post autor: atom »

To lepiej mi kupić z PL i dołożyć w modyfikację drukarki.
Tylko prosiłbym o info jak ją uruchomić, ustawienie stuło to chyba tak jak w Tronxy, a pozostałem ustawienia z której dyszy ma iść jak zrobić?
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Post autor: McKee »

Ustawienie stołu za pomocą 3 lub 4 śrub motylkowych, które są pod stołem. Uruchamia się wizard-a z menu drukarki i on podpowiada co trzeba robić. Dyszę trzeba wybrać w slicerze (Makerbot-y mają swój soft, CTC też go używa), dość prosty.
Może ktoś tu wrzuci gotowe pliki kostki testowej na lewą i prawą dyszę? (ja z tableta piszę) ew ja mogę jutro.

Dyszę lepiej nową kupić - szkoda czasu na czyszczenie starej - to kilka (góra kilkanaście) zł kosztuje. Zresztą oryginalną i tak warto wymienić (podobno) nawet jak jest sprawna (poczytaj we wpisie kopytko).
mcxmcx pisze:Tak ogólnie to jak masz trochę kasy do dołożenia, to bizer kosztuje £200 (za tyle puszczają po offer) I £19.90 przesyłka do pl.
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 1740126177
Sprzedawca (pan Xiaobo) ma adres w Chinach - jest podany na dole w opisie aukcji. Spora szansa na cło i VATł. Jak się ma znajomego w UK to może faktycznie da się zakombinować, ale bezpośrednio do PL może być trudniej przemycić.
Ostatnio zmieniony 01 gru 2017, 20:33 przez McKee, łącznie zmieniany 1 raz.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”