nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
atom
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 167
Rejestracja: 25 sie 2017, 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P802M; CTC DUO

Re: nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Post autor: atom »

Kopyto napisał, że kupił dyszę na Aliexpress i ją przewiercił, a czy u nas można kupić gotową dyszę bez czekania na przesyłkę i wiercenia?
W sumie dobrym rozwiązaniem byłoby podesłać Mu gotowy plik na jedną i drugą dyszę.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Post autor: McKee »

atom pisze:W sumie dobrym rozwiązaniem byłoby podesłać Mu gotowy plik na jedną i drugą dyszę.
Wtedy może uruchomić drukarkę i odechce mu się sprzedawać :rotfl2: (FlameRunner tak miał :rotfl2: (podobnie))

Prawie na pewno te dysze są na allegro (ale nie chce mi się szukać - sorry)
FR taką znalazł w szufladzie ;) raczej nie była dedykowana do CTC, i nie trzeba było rozwiercać.
Ja kupiłem kilka szt, ale gdzieś zgubiłem, więc kupiłem kolejne 11.11 (idą jeszcze).

Jeżeli jedna będzie drukować to znaczy że drukarka jest OK. Nie musisz obu sprawdzać.
Domyślnie drukuje z prawej (o ile pamiętam, bo moje CTC na dnie szafy leży) - można ew. zamienić miejscami kable tymczasowo.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Post autor: kretu »

Kupowałem na bardzo podobnej aukcji gdzie sprzedawca również miał adres z chin. Paczka normalnie szła z UK i była u mnie w 3 dni robocze. Jeżeli idzie z UK nie ma szansy na cło czy VAT bo to Unia (narazie:D). A brak wysyłki do polski to obstawiam błąd sprzedającego bo wysyła do uni europejskiej ale zablokował Europę a dla ebaya Polska jest bardziej Europą niż unią:D Więc pewnie wystarczy jeden @ do sprzedającego aby to zmienił.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 2464
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 309

Re: nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Post autor: mcxmcx »

McKee pisze:Sprzedawca (pan Xiaobo) ma adres w Chinach - jest podany na dole w opisie aukcji. Spora szansa na cło i VATł. Jak się ma znajomego w UK to może faktycznie da się zakombinować, ale bezpośrednio do PL może być trudniej przemycić.
Jezeli masz z UK to z uk. Sprzedawca ma adres gdziestam, ale fizycznie jest to dostawa wewnatrzwspolnotowa z magazynu w londynie.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Post autor: FlameRunner »

McKee pisze:Wtedy może uruchomić drukarkę i odechce mu się sprzedawać :rotfl2: (FlameRunner tak miał :rotfl2: (podobnie))
Prawda.
McKee pisze:FR taką znalazł w szufladzie ;) raczej nie była dedykowana do CTC, i nie trzeba było rozwiercać.
Prawda.
atom
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 167
Rejestracja: 25 sie 2017, 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P802M; CTC DUO

Re: nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Post autor: atom »

A czy taka dysza która by pasowała bez rozwiercania posiada jakąś nazwę?
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Post autor: Kopytko »

JEszcze raz napiszę:) Nie trzeba nic wiercić, bo działa bez wiercenia. Ja wierciłem w celu, minimalizowania efektu, wycieku przy używaniu obu dysz jednocześnie :) Gwint jest taki sam, jak w różnych innych dyszach, więc zawsze można cokolwiek dopasować, aż przyjdą takie same jak są ori instalowane.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Post autor: McKee »

Dysze 0,4rmm na allegro: https://allegro.pl/kategoria/drukarki-3 ... e-1-2-1003 (jedyne parametry to gwint M6 i średnica (domyślnie jest 0,4mm, możesz kupić też 0,5mm do materiałów typu drewno / jeżeli boisz się zapychania)).
Zdaje się że ta wygląda na taką gdzie rurka wchodzi do środka: http://allegro.pl/dysza-0-4mm-na-filame ... 61245.html ?
W oryginale jest zdaje się MK8? Przynajmniej u mnie (z zewnątrz) tak wygląda: http://allegro.pl/dysza-0-4mm-filament- ... 60564.html
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
atom
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 167
Rejestracja: 25 sie 2017, 21:43
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P802M; CTC DUO

Re: nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Post autor: atom »

Ok dzięki. A co do drukarki to czy opłaca się ją brać w ciemno za 500zł, a kolejne 500zł mam dosłać po przetestowaniu.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: nowa A8 czy używany Bizer CTC 3D Printer ?

Post autor: McKee »

Skoro sprzedawca ma do Ciebie zaufanie ...
Tylko czy aby na pewno ma ... (?)
Chyba sam sobie musisz odpowiedzieć - rozumiem, że to sprzedaż wysyłkowa i nie znasz bliżej sprzedawcy?
Jeżeli to ktoś z forum to sprzedaż przez forum jest bezpieczniejsza, bo ktoś sobie renomy/honoru nie będzie plamił oszukiwaniem (tak myślę), ale jeżeli totalnie obca osoba to nie wiem - sam powinieneś wiedzieć najlepiej jaką masz sytuację / układ ze sprzedającym (gdzie go znalazłeś?).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”