Drukarka do firmy

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
IcePower
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:16

Drukarka do firmy

Post autor: IcePower »

Witam serdecznie,

Poszukuję drukarki 3D do firmy. Obecnie mam Zortrax M200 ale ma już dla mnie zbyt małe pole robocze jeśli chodzi o wysokość i musiałem zlecać druki na zewnątrz.
Widziałem M300 ale mnie nie przekonuje.

Znalazłem coś takiego, co o tym myślicie ? Budżet coś około 30 tyś.

http://sklepkomputerowy.seb-comp.pl/glo ... ended.html

Drukarka wygląda ciekawie, pole robocze duże, podtrzymanie zasilania i możliwość wznowienia druku.
Dwie głowice to tez duży plus. Pytanie jak to będzie ze wsparciem w PL. Z drugiej strony mam Zortraxa i jeśli się chce coś z nimi załatwić to graniczy z cudem, Polska firma a wsparcie słabe także może tym aż tak bym się nie przejmował.

Ewentualnie czy możecie polecić względnie dobre i duże drukarki mieszczące się w moim budżecie ?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Drukarka do firmy

Post autor: dragonn »

link nie działa.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka do firmy

Post autor: FlameRunner »

Tak to już jest, jak się robi kopiuj-wklej z innego forum. ;)
Poprawiłem.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Drukarka do firmy

Post autor: Berg »

tak przy okazji:
Ciekawe, że ten sklep linki do innych drukarek ma konstruowane w/g ich nazw. NP:
.... /glowna/444-drukarka-3d-zortrax-m200.html
.... /drukarki/217-drukarka-3d-wanhao-duplicator-4s.html

ale ta jako jedyna ma się wyszukiwać lepiej jak ktoś szuka Ulti:
... /glowna/301-drukarka-3d-ultimaker-3-extended.html


@IcePower mógłbyś opisać trochę doświadczeń z Twoim M200, jakieś zdjęcia Twoich wydruków było by super, takich nie z reklamy, tylko jak to jest faktycznie. Co jakiś czas ktoś pyta o nią i chyba nie ma żadnej fotki Benchy!.
IcePower
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:16

Re: Drukarka do firmy

Post autor: IcePower »

Tak post skopiowałem, bo zapytałem na innym forum i bez odzewu.
Mam tą drukarkę od 2014 r. parametrami się jakoś nie bawię dużo do ustawiania nie ma. Jest fajna bo jest bezobsługowa, na stół naklejać nic nie trzeba, rozpoczęcie druku od momentu zrobienia modelu stl. to praktycznie chwilka. Od czasu zakupu wymieniłem 3 razy ten stół ( tani nie jest ) wiadomo dysze i raz przewód który idzie do głowicy. Tak to bezproblemowe użytkowanie.
Muszę coś zgrać ale tych najważniejszych nie mam, poszły dalej.
W firmie na własny użytek drukujemy różnego rodzaje prototypu pojemników szklanych, prostych, ozdobnych, znicze itp. przeważnie wszystko oscyluje bliżej 20 cm wysokości stąd taki gabaryt w propozycji. Jakość ? Ważna ale to bardziej jest na zasadzie żeby klientowi zobrazować produkt, wzorek bo nie każdy ma wyobraźnie przestrzenną i z 2D nie widzi.
Awatar użytkownika
robertm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 203
Rejestracja: 20 cze 2017, 21:58
Lokalizacja: Siemiatycze
Drukarka: MK3S Yes Yes Yes
x 53
Kontakt:

Re: Drukarka do firmy

Post autor: robertm »

rafaljot pisze:tak przy okazji:
@IcePower mógłbyś opisać trochę doświadczeń z Twoim M200, jakieś zdjęcia Twoich wydruków było by super, takich nie z reklamy, tylko jak to jest faktycznie. Co jakiś czas ktoś pyta o nią i chyba nie ma żadnej fotki Benchy!.
test na benchy nie ma żadnego sensu, bo na dedykowanych profilach i drucie i tak wyjdzie idealnie :) Tak czy siak to na prawde dobra i bezproblemowa drukarka praktycznie plug and play ...
Liczy się tylko jeden - chcesz wiedzieć kto ? - zapytaj
Awatar użytkownika
skmskm
Postów w temacie: 2
Posty: 115
Rejestracja: 24 sie 2017, 16:04
Drukarka: Delta 3D
x 20
Kontakt:

Re: Drukarka do firmy

Post autor: skmskm »

Z tego co widzę to ciebie bardziej interesuje wysokość niż szerokość wydruków, mógł byś kupić deltę one mają większą wysokość niż szerokość i drukują szybciej.
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Drukarka do firmy

Post autor: Kopytko »

W Delcie wysokość druku to ok 1/3 całej wysokości drukarki, prrametr bardzo zmienia się zależnie od wielkosci pola. W przypadku Delty wysokość maksymalna nie jest również osiągana w całym polu - taka kinematyka. Więc majac deltę o wysokości ok 1m mamy wysokość wydruku od 25-30 cm. Fakt najłatwiej ja rozbudować w zwyż, ale trzeba pamietać o długości pasków i chwiejności konstrukcji ( można usztywnić) , ale paski są czym dłuższe tym elastyczniejsze. DELTA nie jest dobrym kompromisem vs wysokosc.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Drukarka do firmy

Post autor: Berg »

robertm pisze:
rafaljot pisze:tak przy okazji:
@IcePower mógłbyś opisać trochę doświadczeń z Twoim M200, jakieś zdjęcia Twoich wydruków było by super, takich nie z reklamy, tylko jak to jest faktycznie. Co jakiś czas ktoś pyta o nią i chyba nie ma żadnej fotki Benchy!.
test na benchy nie ma żadnego sensu, bo na dedykowanych profilach i drucie i tak wyjdzie idealnie :) Tak czy siak to na prawde dobra i bezproblemowa drukarka praktycznie plug and play ...
No właśnie kłopot w tym, że każdy tak mówi i nie chce pokazać :D
IcePower
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 8
Rejestracja: 11 gru 2017, 10:16

Re: Drukarka do firmy

Post autor: IcePower »

W takim przypadku delta odpada.
Jeśli chodzi o wysokość to nie musi być to 60 cm tak jak w przypadku tej co wysłałem. Po prostu przy przeszukiwaniu ofert trafiłem na nią i wydaje mi się dobrą opcją. Firm jest dużo, modeli również. Teraz mam 200x200x180 kolejna ma mieć minimum 300x300x300 mm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”