Drukarka multitool

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Ro_
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2017, 14:13

Drukarka multitool

Post autor: Ro_ »

Cześć! Co sądzicie o Gaia 3d multitool? Czy ktoś z Was na tym drukuje?
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Drukarka multitool

Post autor: McKee »

... a może by się tak przywitać, coś o sobie i swoich potrzebach napisać?
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Drukarka multitool

Post autor: Berg »

Dziadek gadał: jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.
chemik72
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Drukarka multitool

Post autor: dziobu »

rafaljot pisze:Dziadek gadał: jak coś jest do wszystkiego, to jest do niczego.
To wszystko zależy od planowanego zastosowania tych bajerasów. W pewnych warunkach to mimo wszytko ma sens i jest użyteczne.
Choć delta z frezarką to najgłupszy pomysł jaki ostatnio widziałem.

Ale ogólnie to masz rację ;)
Ro_
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2017, 14:13

Re: Drukarka multitool

Post autor: Ro_ »

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi! Dokładnie takich można było się spodziewać, i to w tej kolejności :D Widzę, że to jednak nie druk 3D jest moim powołaniem ale psychologia albo tarot :D Potrzebuję urządzenia do druku modeli dla artystów, druk z różnych materiałów.
Pozdrawiam serdecznie !
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Drukarka multitool

Post autor: dziobu »

Ro_ pisze:psychologia albo tarot :D
Z przyczyn o których nie będę się tu rozwodzić wiem, że jedno z tego jest powiązane z nauką a drugie z teleturniejem ;p
Ro_ pisze:Potrzebuję urządzenia do druku modeli dla artystów, druk z różnych materiałów.
Z trudem przebiłem się przez gąszcz szczegółowych informacji na temat Twoich wymagań.
Czy "dla artystów" automagicznie oznacza że chodzi o jakiś konkretny typ materiału?
Z "róznych" mam rozumieć jako PLA czerwony i PLA czarny czy PLA/ABS/PET/Nylon/ASA/PC/TPU/guma...?

(nie, nie jest to złośliwość ;p)

Czy widzisz róznicę pomiędzy drukarką a "multitool"? Napisz czego konkretnie potrzebujesz, najlepiej do czego (konkretnie a nie "wydruku ładnych rzeczy") i w jakim przedziale cenowym. Ktoś posiał szklaną kulę i znowu musimy ze sobą rozmawiać. Ot takie piekło introwertyków.

Btw. Jesli nie wiesz co chcesz albo co możesz chcieć to tu masz przykładowe strony przykładowych producentów dwóch RÓŻNYCH typów uządzeń:
drukarka - https://zortrax.pl/
multitool - https://zmorph3d.com/
Na obu się chwalą co się da i w jaki sposób.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Drukarka multitool

Post autor: McKee »

dziobu pisze: Choć delta z frezarką to najgłupszy pomysł jaki ostatnio widziałem.
Ale mówisz o GAIA Multitool czy ogólnie?
GAIA to potwór w stosunku do Twojego ZMorpha - i frezarka w niej moim zdaniem ma dużo większy sens - żadnych prowadnic na stole jak w ZMorph, nic się nie zabrudzi. A konstrukcja jest przystosowana do "wywijania" kilkukilogramowymi narzędziami.
dziobu pisze:Czy "dla artystów" automagicznie oznacza że chodzi To jakiś konkretny typ materiału?
Tak. Ceramiką zapewne ... świat FDM nie kończy się na plastikach i gumie :rotfl:

Ro_: Sam widzisz: im mniej napiszesz o potrzebach tym mniej porad dostaniesz (amerykanie mówią: "shit in = shit out"). Ja wróżę, że potrzebujesz ceramiki .... czy też się minąłem z powołaniem (?)
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Ro_
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 19 gru 2017, 14:13

Re: Drukarka multitool

Post autor: Ro_ »

Super byłoby z gliny, mas żywicznych itp., plastiki też mogą się przydać, frezarka też brzmi zachęcająco. Chodzi o wydruki projektów prac artystycznych, modeli rzeźb, z różnych materiałów, nie różnych kolorów. Nie znam żadnych opinii użytkowników takiego wszechstronnego urządzenia więc pytam czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym typem drukarki, czy warto kupować, bo na stronach producenta wszystko jest oczywiście wspaniałe i działa bez zarzutu. Zmorth super!
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Drukarka multitool

Post autor: dziobu »

McKee pisze:Ale mówisz o GAIA Multitool czy ogólnie?
GAIA to potwór w stosunku do Twojego ZMorpha - i frezarka w niej moim zdaniem ma dużo większy sens - żadnych prowadnic na stole jak w ZMorph, nic się nie zabrudzi. A konstrukcja jest przystosowana do "wywijania" kilkukilogramowymi narzędziami.
Widocznie mamy inne wyobrażenie nt "wywijania" kilkukilogramowymi narzędziami :)
Nie mów mi że te rurki zasiśnięte na końcach (http://www.gaja.velen.pl/wp-content/upl ... ools_5.jpg) będą wymiatać głowicą frezującą bo chyba nie uwierzę.

A w Zmorphie to zabawka do balsy i styropianu. W sumie to ma sens tylko jako grawerka. Pisanie że to ma frezarkę jest pewnym nadużyciem. Imho.
McKee pisze:
dziobu pisze:Czy "dla artystów" automagicznie oznacza że chodzi To jakiś konkretny typ materiału?
Tak. Ceramiką zapewne ... świat FDM nie kończy się na plastikach i gumie :rotfl:
Oczywiście że nie. Ale też nie każdemu artyście ceramika potrzebna. Dość duzo ludzi robi elementy do dioram bo przy dużej makiecie nawet taniej wychodzi drukować je samemu niż kupować i sklejać ;p
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: Drukarka multitool

Post autor: dziobu »

Ro_ pisze:Super byłoby z gliny, mas żywicznych itp., plastiki też mogą się przydać, frezarka też brzmi zachęcająco. Chodzi o wydruki projektów prac artystycznych, modeli rzeźb, z różnych materiałów, nie różnych kolorów. Nie znam żadnych opinii użytkowników takiego wszechstronnego urządzenia więc pytam czy ktoś ma jakieś doświadczenia z tym typem drukarki, czy warto kupować, bo na stronach producenta wszystko jest oczywiście wspaniałe i działa bez zarzutu. Zmorth super!
Glinę to wiem że przepuszczają przez drukarkę (recepturę zapewne znajdziesz bez problemu ale dostaniesz ze sprzętem) ale masy żywiczne to może być ciężko. Już nie mówię o umyciu głowicy bez jej niszczenia. Jeśli ktoś to konkretnie rozwiązał to nawet nie kombinuj i weź gotowca.
Druga sprawa - jakie pole robocze Cie interesuje? Albo jakie Ci wystarczy.
Zmorph ma "strzykawkę" do ceramiki i porównując z tym co oferuje GAIA, to lepiej nie porównywać. Tam to jakiś zbiornik jest a Zmorph ma TYLKO tą strzykawkę. Zresztą przy takim polu roboczym to i tak nie wiem co by można było z tego ciekawego ulepić.

Zmorpha mogę Ci polecić jako drukarkę 3D. Od biedy jako drukarkę z laserem. Ale o frezarce tu zapomnij, o ceramice w sumie też.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”