Budowa pierwszej drukarki (zdrapekk)

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: Budowa pierwszej drukarki (zdrapekk)

Post autor: xyzyx »

zdrapekk pisze:Tak jak pralka automatyczna, obciążnik betonowy. :D
Tak jak napisałem to jest jedna rzecz na której nie chce ciąć kosztów, bo potem może się to na mnie zemścić (doszedłem do tego wniosku podczas upgrade PC, teraz mam Big tower i wszystko się mieści, jest luźno czysto i przewiewnie). Wielkość profili będzie miało wpływ na odkształcenia sprężyste ramy.
Bardzo dobry przykład, w pralce masa ruchoma to jakieś około 20kg do tego betony, a konstrukcja nośna z cynkowanych kątowników 15x15?
Sam sobie odpowiedziałeś :-).

Ps. beton w pralce służy do wypoziomowania bębna, jak wrzucasz pranie inaczej rozerwało by bęben ;-)
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 8
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: Budowa pierwszej drukarki (zdrapekk)

Post autor: chemik72 »

Ps. beton w pralce służy do wypoziomowania bębna, jak wrzucasz pranie inaczej rozerwało by bęben
Beton w pralce to przeciwwaga. I nie służy do poziomowania tylko do wyważania ;)
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: Budowa pierwszej drukarki (zdrapekk)

Post autor: xyzyx »

chemik72 pisze:
Ps. beton w pralce służy do wypoziomowania bębna, jak wrzucasz pranie inaczej rozerwało by bęben
Beton w pralce to przeciwwaga. I nie służy do poziomowania tylko do wyważania ;)
I co mnie łapiesz za słówka w przypadku pralki to jedno i to samo, w bębnie jest woda i ma trzymać poziom, czyli żeby wyważyć trzeba wypoziomować, bo zaraz napisze że wyważać można drzwi albo koła samochodu. :DD
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Budowa pierwszej drukarki (zdrapekk)

Post autor: anraf1001 »

xyzyx pisze:
chemik72 pisze:
Ps. beton w pralce służy do wypoziomowania bębna, jak wrzucasz pranie inaczej rozerwało by bęben
Beton w pralce to przeciwwaga. I nie służy do poziomowania tylko do wyważania ;)
I co mnie łapiesz za słówka w przypadku pralki to jedno i to samo, w bębnie jest woda i ma trzymać poziom, czyli żeby wyważyć trzeba wypoziomować, bo zaraz napisze że wyważać można drzwi albo koła samochodu. :DD
O jakie poziomowanie tu chodzi. Beton jest po to żeby się pralka nie wygibała przy wysokich obrotach.
chemik72
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 16
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Budowa pierwszej drukarki (zdrapekk)

Post autor: dragonn »

pralka pralką, mało ważne. Tutaj macie przykład faktyczny w drukarce viewtopic.php?f=50&t=1766
anraf1001
Awatar użytkownika
zdrapekk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 34
Posty: 40
Rejestracja: 01 sty 2018, 14:16
Lokalizacja: Nowy Sącz
x 1

Re: Budowa pierwszej drukarki (zdrapekk)

Post autor: zdrapekk »

Mam pomysł aby forum przebranżowić na fani pralki i betonu. [emoji23] Może zostawmy już temat ramy.

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
dragonn
Awatar użytkownika
zdrapekk
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 34
Posty: 40
Rejestracja: 01 sty 2018, 14:16
Lokalizacja: Nowy Sącz
x 1

Re: RE: Re: Budowa pierwszej drukarki (zdrapekk)

Post autor: zdrapekk »

dragonn pisze:pralka pralką, mało ważne. Tutaj macie przykład faktyczny w drukarce viewtopic.php?f=50&t=1766
Dobre [emoji23]

Wysłane z mojego Lenovo K53a48 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 14
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: Budowa pierwszej drukarki (zdrapekk)

Post autor: xyzyx »

dragonn pisze:pralka pralką, mało ważne. Tutaj macie przykład faktyczny w drukarce viewtopic.php?f=50&t=1766
Hahaha dobre, a efekt dociążania jak widać niewiele daje :-D
Proponuję zanim zrobicie czołg z drukarki przerabiając ramę sprawdzić czy rzeczywiście wibracje kumulowane są na ramie. Wystarczy prosty pomiar akceleracji chociażby smartfonem przyczepionym do ramy z apką która zgra dane z akcelerometru. Myślę że (może poza właścicielami Anetek) wibracje będą mniejsze niż myślicie.

Ps. I jeszcze raz betony w pralce nie służą do jej obciążenia, inaczej nie były by przyczepiane do bębna tylko do ramy :-)
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Budowa pierwszej drukarki (zdrapekk)

Post autor: kapi »

Dobre :)

Podpowiem tylko, że do swojej konstrukcji podszedłem nieco inaczej, zależało mi na osiągnięciu max sztywności konstrukcji przy max przyspieszeniach.
Dziś podczas testów z repetiera wrzuciłem 200mm/s przy 3000 mm/s2 przyspieszeniu ...
(Na fonie mam taki program co pokazuje drgania podstawy na której leży. )
... i wykres był prawie płaski.
Moim celem bylo max usztywnienie ramy. Masa byla efektem ubocznym a doszedłem do prawie 30kg na kompletnej maszynie.
Temat że zdjęciami w "vertex-ie".
Uważam że samo przyspieszenie będzie problemem a nie prędkość masy (głowica ).
Jak miałem plastikową skrzynkę to vref miałem obniżone do 700-800. I tak powstawały różne artefakty.

Konstrukcja z profilu alu musiała by być wzmocniona profilami pod kątem a'la zastrzał , by kwadrat nie przechodził w romb na bocznej ścianie (na przyklad).
Dlatego ja np giąłem cienkie blachy uzyskując wymaganą sztywność w mojej skrzynce (czołgu).
;)

Powtórzę jeszcze raz - temat jest bardzo teoretyczny (sztywność ramy).





tapatalk
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Budowa pierwszej drukarki (zdrapekk)

Post autor: anraf1001 »

xyzyx pisze: Ps. I jeszcze raz betony w pralce nie służą do jej obciążenia, inaczej nie były by przyczepiane do bębna tylko do ramy :-)
Beton przyczepiony do bębna? W sensie, że co? Obraca sięz nim? Widziałeś kiedyś pralkębez betonu? Skacze jak kangur. Beton jest po to, żeby od wibracji z bębna skakać nie zaczęła tylko stałą w miejscu.
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”