Jaka drukarka 3D dwugłowicowa do domu?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
tanczacy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 39
Rejestracja: 19 sty 2017, 11:04
x 1

Re: Jaka drukarka 3D dwugłowicowa do domu?

Post autor: tanczacy »

Skriware 2 już u mnie, pierwsze wrażenie bardzo dobre, kawał solidnej drukarki, pora na testy :)
Awatar użytkownika
WillingMagic
Postów w temacie: 1
Posty: 312
Rejestracja: 25 kwie 2016, 22:42
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: -
x 28

Re: Jaka drukarka 3D dwugłowicowa do domu?

Post autor: WillingMagic »

mobile4you pisze:Drukarka Wanhao Duplicator 4S już u mnie jest. Uwinęli się szybko, zamówiona w poniedziałek po południu a w piatek po południu już był kurier. Całkowity koszt 3050PLN. Wygląd jak na aukcji, bardzo porządnie wykonana (cała rama stalowa) i zapakowana. Jedynym zaskoczeniem (na minus) były motylki do regulacji stołu - godzina zabawy.
Miałem czas tylko późno w niedzielę, to testowo puściłem motyla z PLA na fabrycznych nastawach: 220/60. Wyszło nieźle.
Teraz szukam dobrego profilu na Simplify. Do zabawy mam PLA i ABS z Wanhao.
Plan jest taki, że potem będę jechał na Verbatimie i szukał dobrych nastaw dla kilku filamentów.
Czyżby profil dostarczony z Simplify 3d był zły? Ja tam nie narzekam na standardowy.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Jaka drukarka 3D dwugłowicowa do domu?

Post autor: Berg »

tanczacy pisze:Skriware 2 już u mnie, pierwsze wrażenie bardzo dobre, kawał solidnej drukarki, pora na testy :)
A gdzie i za ile ją kupiłeś ?

Fajnie wyglądała pierwsza wersja. Tak jakby ktoś popatrzył na drukarki: Hmmm jak by zrobić drukarkę by była inna, I ta inność był głównym celem. Albo by dostać dofinansowanie z UE w ramach działać 1.7.8.coś_tam.115 pisząc, że mamy innowacyjny pomysł inny od innych, co dowodzi że innowacyjny właśnie. :D a eksperci oceniający wnioski się nie znali :D

PS: taka definicja innowacyjność: innowacyjne jest to co jest zrobione w tak idiotyczny sposób, że wszyscy wcześniej co mieli taki pomysł w obawie przed ośmieszeniem nie odważyli się go użyć:
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Jaka drukarka 3D dwugłowicowa do domu?

Post autor: Berg »

a sorki, widzę, że już odpowiedziałeś, że nie podasz wynegocjowanej ceny z transakcji wiązanej ale taka cena z cennika to chyba nie tajemnica?
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Jaka drukarka 3D dwugłowicowa do domu?

Post autor: McKee »

rafaljot pisze:Hmmm jak by zrobić drukarkę by była inna, I ta inność był głównym celem.
Tutaj chyba trafiłeś - to jest polska drukarka robiona na europejski rynek. Zdaje się, że ze Szwedami coś kręcił wcześniej i kiedyś była reklamowania jako szwedzka - nawet jej nazwa jest szwedzka (a fakt, że drukarka jest z Polski był mocno ukrywamy). Konsument "europejski" kupuje oczami, więc sprzęt ma się podobać. I dlatego jest inny. Sprzedaż w zwykłych sklepach, w centrach handlowych gdzie kupują ludzie którym parametry techniczne niewiele mówią. Drukarka ma być gotowa do druku po powrocie z zakupów, a nie składana przez kilkanaście godzin.
Moim zdaniem nie ma co narzekać na "inność" - o to chodziło i jak widać użytkownik jest zadowolony.

Cena adekwatna do rynku - w EU to nie jest dużo:
"Drukarkę Skriware w każdym polskim Auchan będzie można nabyć w promocyjnej cenie 3680 zł. Do każdego egzemplarza dołączona jest też szpula filamentu, więc ze sprzętu można korzystać od razu po rozpakowaniu. Drukarkę będzie można zakupić zarówno gotówkowo, jak i w systemie ratalnym..
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Jaka drukarka 3D dwugłowicowa do domu?

Post autor: Berg »

No ale wersja 2 wygląda bardziej normalnie. Stąd ciekawe jak działa i za ile. Jednak jak widać wciąż to temat wstydliwy.
mobile4you
Postów w temacie: 9
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Jaka drukarka 3D dwugłowicowa do domu?

Post autor: mobile4you »

WillingMagic pisze:
Czyżby profil dostarczony z Simplify 3d był zły? Ja tam nie narzekam na standardowy.
Nie mam kupionego Simplify to i profilu też.
mobile4you
Postów w temacie: 9
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Jaka drukarka 3D dwugłowicowa do domu?

Post autor: mobile4you »

rafaljot pisze:a sorki, widzę, że już odpowiedziałeś, że nie podasz wynegocjowanej ceny z transakcji wiązanej ale taka cena z cennika to chyba nie tajemnica?
W przedsprzedaży 1599$ a normalnie 1800$.
walec102
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2018, 23:48

Re: Jaka drukarka 3D dwugłowicowa do domu?

Post autor: walec102 »

tanczacy pisze:Skriware 2 już u mnie, pierwsze wrażenie bardzo dobre, kawał solidnej drukarki, pora na testy :)
Witam.
Czy mógł byś się podzielić informacjami odnośnie tej drukarki. Szukam drukarki dwu głowicowej i nie wiem czy skriware 2 jest warta zachodu. W zasadzie chodzi mi o wydruki z filamentem rozpuszczalnym.
Z tego co widzę opinie dotyczące tej drukarki nigdzie się nie pojawiają.
walec102
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 2
Rejestracja: 12 gru 2018, 23:48

Re: Jaka drukarka 3D dwugłowicowa do domu?

Post autor: walec102 »

rafaljot pisze:No ale wersja 2 wygląda bardziej normalnie. Stąd ciekawe jak działa i za ile. Jednak jak widać wciąż to temat wstydliwy.
jak działa nie wiem, sam jestem ciekawy.
Ceny?
https://allegro.pl/kategoria/drukarki-3 ... e-1-3-1130

Mogę sprzedać jakieś 200 zł taniej niż najniższa oferta na fakturę VAT.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”