Elektroniczna suwmiarka

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 3
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Elektroniczna suwmiarka

Post autor: Zepco »

Dla mnie taka suwmiarka ma jedną wielką zaletę. Jak potrzebuję zamówić części to jest ich taka mnogość, że bez podania wymiarów ani rusz. I tutaj bardzo się przydaje. Przykładam do elementu, robię pstryk aparatem i przesyłam dalej. :-)
IMG_20200713_095101.jpg
I nawet jak błąd pomiarowy jest taki jak podany na opakowaniu to nie robi to nikomu różnicy.
Choć przyznam szczerze, że przy bardziej precyzyjnych pomiarach sprawdza się też dobrze, ale tak jak koledzy zauważyli po włączeniu trzeba często ją wyzerować i zrobić pomiar 2-3 razy żeby się upewnić. Jednak często pierwszy jest właściwy.
Ja ją trzymam w oryginalnym opakowaniu z tworzywa i zawsze po użyciu wyjmuję baterię, więc z jej rozładowaniem nie mam problemów. No ale nie korzystam z niej tak często jak niektórzy.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Awatar użytkownika
czasnagli
Postów w temacie: 1
Posty: 196
Rejestracja: 18 lis 2019, 19:07
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: custom CoreXY
x 64

Re: Elektroniczna suwmiarka

Post autor: czasnagli »

czy to chińczyk czy nie, układ pomiarowy działa z podobną dokładnością. Różnica jest w mechanice. W chińczyku odczyt mocno zależy od punktu pomiarowego na szczękach oraz od siły zaciskania szczęk. Wystarczy spojrzeć na szczęki pod światło, żeby wiedzieć o co chodzi.
Mój chińczyk wskazywał rozrzut ok. 0.07-0.10mm. Kupiłem suwmiarkę Limit - rozrzut 0.00-0.01mm.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”