Elektroniczna suwmiarka

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
panWiadr0
Postów w temacie: 4
Posty: 1255
Rejestracja: 25 sty 2019, 14:06
Drukarka: niesforny reprap
x 839

Re: Elektroniczna suwmiarka

Post autor: panWiadr0 »

dziobu pisze:
panWiadr0 pisze:Ja rok temu chciałem być "postępowy" i kupiłem za 200-300 elektronicznego Insize.
Sam przecież pisałeś że to podła chińszczyzna :D

Ja nie byłem postępowy - kupiłem sprawdzone Tesy. Nie wiem co mam o nich napisać...po prostu działają. Zero jest w zerze, luzu nie ma, cyfra nie skacze. Z "badziewnych", jeśli można tak napisać, mam plastikową Wihę. Też niezawodna.
Imho szkoda sensu w wyrzucanie paru zł w losowe śmiecie i szukanie z którego supermarketu działają lepiej.
Wiedziałem że jest podła ale jak bardzo to wiem dopiero teraz... po roku obcowania :problem:
Awatar użytkownika
epon
Postów w temacie: 1
Posty: 234
Rejestracja: 20 maja 2018, 20:24
Lokalizacja: Hajnówka
x 48

Re: Elektroniczna suwmiarka

Post autor: epon »

W pracy używam Garanta ( 8 lat wyrobione już szczęki do pomiarów zewnetrznych) i Tesy ( tylko do dokładniejszych pomiarów).
H-bot w ciągłej budowie
ZADAR
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 24 sty 2018, 20:31
Lokalizacja: Kraków
x 2
Kontakt:

Re: Elektroniczna suwmiarka

Post autor: ZADAR »

Ja używam Tesy od 7 lat. Wymieniam baterię i to wszystko. Zero problemów
https://zadar.pl/ Filamenty Kraków
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Elektroniczna suwmiarka

Post autor: kretu »

Kurde dyskusja jak na grupach fejsbukowych o wyższości Hilti/milwaukee nad Parkside. Już 9 strona leci,a konsensus ciągle tak samo daleko:P
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 14
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Elektroniczna suwmiarka

Post autor: McKee »

Konsensus był po złocie na którym porównywaliśmy kilkanaście różnych suwmiarek.
Trzeba zajrzeć do starszych postów ;) (ktoś tu publikował podsumowanie o ile pamiętam).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Elektroniczna suwmiarka

Post autor: emartinelli »

Poniżej podsumowanie naszego porównania ze zlotu:
"Jeszcze parę słów o suwmiarkach... nawet nie wiem ile ich tam było ale dzięki, że zabraliście!
Były dwie suwmiarki mitutoyo a reszta chińczykowo/marketowa i teraz konkluzja:
Na płytkach kalibracyjnych (dzięki za zabranie!) Mitutoyo nie do pobicia, wskazania w 90% z dokładnością do nawet nie wiem ile bo pokazywały wymiar płytek, te 10% wskazań to różnica 0,01mm.
Natomiast praktycznie wszystkie marketowe trzymały się tolerancji 0,02mm czyli np. przy płytce 1mm wskazywały 0,98 itd.

Każdy musi sam sobie odpowiedzieć czy warto przy tym co robi bić się o te 0,02mm"
Awatar użytkownika
jarekb
Postów w temacie: 2
Posty: 199
Rejestracja: 12 gru 2017, 14:31
Lokalizacja: Tychy
Drukarka: Hypercube Evolution
x 45

Re: Elektroniczna suwmiarka

Post autor: jarekb »

Macałem dziś 4 sztuki tych lidlowych suwmiarek i każda z nich miała jakąś nieakceptowalną wadę. Albo posuw się blokował, albo szczęki były nierównoległe, albo jakieś inne luzy. Byłem zdziwiony, bo jak oglądałem suwmiarkę kolegi, który kiedyś kupił ją w lidlu, to prezentowała zupełnie inną klasę.
Babmbulab X1C
Hypercube Evo
X3D Corexy XS
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Elektroniczna suwmiarka

Post autor: dragonn »

jarekb pisze:Macałem dziś 4 sztuki tych lidlowych suwmiarek i każda z nich miała jakąś nieakceptowalną wadę. Albo posuw się blokował, albo szczęki były nierównoległe, albo jakieś inne luzy. Byłem zdziwiony, bo jak oglądałem suwmiarkę kolegi, który kiedyś kupił ją w lidlu, to prezentowała zupełnie inną klasę.
Miałem dokładnie takie same wrażenie jak macałem przy poprzedniej dostawie (jakoś w tamtym roku).
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Elektroniczna suwmiarka

Post autor: Artu »

Bylem dzisiaj w Lidlu, i pomimo przejrzenia 10 suwmiarek, nie zdecydowałem się na zakup :evil:
Ale za to kupiłem sobie fajny zestawik :smile2:
IMG_20190225_112607m.jpg
IMG_20190225_112643m.jpg
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
madej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 05 lip 2018, 17:01
Lokalizacja: Kraków okolice
Drukarka: Ender 3
x 4

Re: Elektroniczna suwmiarka

Post autor: madej »

Kupiłem i jak na razie moja wygląda ok. Nie ma luzów, może trochę ciężko chodzi z jakimś większym oporem w okolicy 9 cm, ale nic co by przeszkadzało. No i mam nadzieję, że dzięki baterii CR2032 nie będzie się resetować co chwilę przy przesuwaniu, jak moja poprzednia z baterią LR44 (niby gładko chodzi, ale pomiar nią to mordęga, bo nigdy nie jestem pewny, gdzie jest zero!). BTW, w pudełku jest miejsce na LR44. ;)
A, i brałem pod uwagę, że kupując w Lidlu, po tygodniu używania, jak coś mi nie będzie pasowało, to po prostu oddam przy okazji zakupów. Więc zakup bez ryzyka. :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”