Pierwsza drukarka - problem z wyborem

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 5
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Pierwsza drukarka - problem z wyborem

Post autor: samezrp »

feriar pisze:Żaden problem ;) wstawisz kondensator ceramiczny w zasilanie turbiny i możesz śmiało podłączyć do 5V w elektronice ;)
? jesteś pewien?
Ja bym po prostu zasialnie + do niego wziął z 5V a nie z płyty a prosto z 5V.
Swoją drogą używam dwóch takich, jeden do chłodzenia Chimery, drugi wydruku. 30mm na CHimerę pracującą z dwoma ekstruderami był za mały.
MaciekBB pisze:Mam do Was kilka pytań: Czy warto dopłacić 10zł do MK3 względem MK2B
Ja wczoraj odpaliłem MK3 i na razie obserwuję. Jest cięższy, ale stabilniejszy mechanicznie, płyta MK2b mi się potrafiła wygiąć i trzeba był pilnować, żeby szyba na niej była klipsami w tych samych miejscach przypięta, bo potrafila się zmeniać geometria.
Musisz pamiętać, że MK3 bierze więcej prądu i pojawiają się problemy z MOSFETami (trzeba dobrze chłodzić, żeby się nie usmażyły i nie wykutowały) i niewyrabiającymi zasilaczami.
MaciekBB
Awatar użytkownika
MaciekBB
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 12
Rejestracja: 27 lip 2016, 14:40
Lokalizacja: Pabianice
Drukarka: W budowie - M90

Re: Pierwsza drukarka - problem z wyborem

Post autor: MaciekBB »

Z tego co widzę MK2B ma rezystancję od 1,0 Ω do 1,2 Ω a MK3 1.4-1.6 Ω na 12V, chociaż co strona to inaczej podają :unknown:. Elektronika dojdzie to pokombinuje z chłodzeniem. Co do zasilacza, kupiłem Dell DA-2, ale poszedł chwilowo do ładowarki, a z racji, że nic nie trwa dłużej niż przejściowe rozwiązania, muszę kupić jeszcze jednego :rotfl:. Mam jeszcze pomysł, by kupić zasilacz do ledów 20A i go wykorzystać do zasilenia drukarki.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Pierwsza drukarka - problem z wyborem

Post autor: dragonn »

Zasilacz do ledów to zły pomysł, jeśli ma być 12V to najlepiej jakieś ATX-a lub coś tego typu z serwerów, na allegro można kupić używane zasilacz 60A 12V za śmieszne pieniądze.
MaciekBB
krys
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 21 cze 2017, 12:49
Drukarka: Mendel90
x 1

Re: Pierwsza drukarka - problem z wyborem

Post autor: krys »

witam jesli chodzi o zasilacz własnie testuje ten zasilacz w Mendel 90 i jak narazie chodzi super http://allegro.pl/liqoo-zasilacz-transf ... ODA1YTQ%3D
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Pierwsza drukarka - problem z wyborem

Post autor: dragonn »

Czy ja wiem, wolę mieć zapas a w tej samej cenie dostaniesz np. coś takiego http://allegro.pl/zasilacz-astn-7001138 ... 23858.html
Awatar użytkownika
samezrp
Postów w temacie: 5
Posty: 1022
Rejestracja: 29 paź 2016, 15:57
x 66

Re: Pierwsza drukarka - problem z wyborem

Post autor: samezrp »

Osobiście też bym szedł w serwerowy. I nie o zapas chodzi a o jakość. Serwerowe zdecydowanie mają lepsze zabezpieczenia.
MaciekBB
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Pierwsza drukarka - problem z wyborem

Post autor: Kopytko »

Zapominacie o jednym, serwerowe dają tyle hałasu co mały odkurzacz:)
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Pierwsza drukarka - problem z wyborem

Post autor: dragonn »

Wsadzić inny wentylator lub przerobić na kontrolowane obroty zazwyczaj się da.
MosfetN
Postów w temacie: 1
Posty: 165
Rejestracja: 26 lip 2016, 12:08
x 96
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka - problem z wyborem

Post autor: MosfetN »

Kopytko pisze:Zapominacie o jednym, serwerowe dają tyle hałasu co mały odkurzacz:)
Ja mam w drukarce dwa serwerowe polaczone szeregowo (zmodyfikowane) o łacznej mocy 1.2kW. i muszę powiedzieć ,że są cichsze niż te chińskie zasilaczyki do LED,ów. ;) . A do tego mam pewność ,że nie padną bo były projektowane do ciągłej bezawaryjnej pracy pod sporym obciążeniem.
https://bytechlab.com/
- RAPTOR XLS 360
- 2x BambuLab X1C + AMS
- Anycubic Photon Mono + Wash Station
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Pierwsza drukarka - problem z wyborem

Post autor: Kopytko »

No ja do tej pory uzywam tylko della zasilaczy ktore sa bezglosne. Jak wlaczylem takiego serwerowego hp 36A to zszokowal mnie halas i od razu go do kartonika wrzucilem:) boje sie moje delle szerefowo podlaczyc a tak bym chcial :)
Domell
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”