Szukam opini n/t Lerdge-S

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
$A$F
Postów w temacie: 1
Posty: 147
Rejestracja: 16 sie 2017, 13:44
x 34

Szukam opini n/t Lerdge-S

Post autor: $A$F »

Cześć!
Ponieważ upaliłem wyjście ekstrudera w chińskim wynalazku od Tarantuli, to szukam odp. elektroniki do w/w drukarki. Niekoniecznie musi być 32 bit, ale musi mieć wymienialne stepsticki. I tak trafiłem na w/w elektronikę. Ktoś z Was miał może z nią jakieś do czynienia? A może jakieś inne ciekawe alternatywy?
Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
emartinelli
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1195
Rejestracja: 19 kwie 2016, 16:54
Lokalizacja: Łódź
x 423

Re: Szukam opini n/t Lerdge-S

Post autor: emartinelli »

Z pół roku temu bardzo się zastanawiałem nad ta elektroniką i prawie ja kupiłem. Zdecydowało kilka rzeczy że jednak zrezygnowałem:
- mała popularność u nas i słabe wsparcie (ale to nie taki duży problem)
- brak możliwości podpięcia drugiego ekstrudera (a byłem na etapie, że chciałem dwa z czego nic nie wyszło ostatecznie)
- przy stole powyżej 150W trzeba podłączać przez przekaźnik lub ich moduł HighPower
Jak lubisz eksperymentować i nie zależy ci na dwóch ekstruderach to bierz. Moim zdaniem fajne kompleksowe rozwiązanie z przystępnymi cenami i sam trochę żałuje że jednak nie kupiłem.
Na plus:
- obsługa 24V
- dużo dodatkowych modułów
- fajny czytelny wyświetlacz i pare innych...
Awatar użytkownika
strejla_u
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 37
Rejestracja: 24 sty 2018, 12:07
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: Turnigy Fabrikator
x 7
Kontakt:

Re: Szukam opini n/t Lerdge-S

Post autor: strejla_u »

Drugi ekstruder? Proszę bardzo: https://www.aliexpress.com/item/XCR3D-3 ... 0.0.nq9U9W

Stół większy niż 150w? Nie ma sprawy: https://www.aliexpress.com/store/produc ... 5daaCJrwJR

Dodatkowo ciekawe:
Power monitor - wyłączenie po zakończeniu wydruku, wznowienie wydruku po zaniku zasilania (eksperymentalne): https://www.aliexpress.com/store/produc ... 5daaLaWLhA
Sterowanie WiFI: https://www.aliexpress.com/item/XCR3D-3 ... 0.0.orOnIn

Ja zamówiłem kilka dni temu. Jak dojdzie, będzie służyć do napędu Hypercube Evo.
Turnigy Fabrikator duży - zutylizowany, HyperCube Evolution (~30)x(~30)x(~30)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Szukam opini n/t Lerdge-S

Post autor: Berg »

faktycznie elektronika wygląda całkiem zgrabnie. JEst już na rynku do jakiegoś czasu i nie spotkałem się z opisem wrażeń. Zdecydowanie fajnie jak opiszesz wszystko jak dojdzie.
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Szukam opini n/t Lerdge-S

Post autor: zen »

Jakoś nie przekonuje mnie zamknięty firmware ;) Z drugiej strony tego co słyszałem support działa całkiem sprawnie
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
1ramzes11
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 03 maja 2018, 20:45
x 4

Re: Szukam opini n/t Lerdge-S

Post autor: 1ramzes11 »

Hej ja mam płytek lerdge s od dwóch tygodni na niej drukuje ma zamknięty firmware ciągle dodaja aktualizacje jako nowicjusz jestem zadowowolu przez prawie pół roku używałem do mojej starej ramy graber i3 mdf repetier i kompilacje. Teraz mam nowa konstrukcję Grawer i3 atx z nierdzewki i sprawdza ja teraz narazie wszytko idzie po mojej myśli tylko muszę zmienić ekstruder macie jakieś pomysły
Załączniki
20180421_123122.jpg
Awatar użytkownika
adziaki
Postów w temacie: 1
Posty: 132
Rejestracja: 17 wrz 2016, 13:26
Lokalizacja: Koszalin
x 38

Re: Szukam opini n/t Lerdge-S

Post autor: adziaki »

Używam tą elektronikę cały czas w tej drukarce od 4 miesięcy i jestem zadowolony:

http://fabrykator.pl/board/viewtopic.php?f=87&t=1550

Nic się z nią niepokojącego nie dzieje, a i wydruki nie wychodzą najgorsze.
Drukarka pracuje średnio 3-4 godziny dziennie.
Najdłuższy wydruk koło 24 h.

Moje krótkie podsumowanie z tamtego wątku:

- interfejs jest intuicyjny
- podoba mi się ten ekran dotykowy 
- zmiana koloru tła
- drukowanie z pendrive
- łatwa konfiguracja firmware (obecnie 2.0.5) online (coś na wzór repetiera, ale oczywiście bardziej uproszczona)
- wgrywanie firmware poprzez pendrive (nie ma potrzeby podłączania laptopa do drukarki)
- i kilka innych pierdół

Poprzez zamknięty firmware nie ma dostępu do innych ważnych parametrów takich jak np. jerk, ale na tą chwilę nie potrzebuję nic więcej zmieniać...

Jakbym miał kupować kolejnego 32-bitowca to brał bym tą lerdge (po cenie z chińczykowa oczywiście).

Ewentualnie DUE3DOM LE, które właśnie się narodziło...
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Szukam opini n/t Lerdge-S

Post autor: Tuchajbej »

Bardzo poważnie się zastanawiam nad tą elektroniką do delty.
Producent pisze że w przypadku heatbeda pow. 150W trzeba użyc jakiegoś power module. Pewnie ichniejszy mosfet. Mam grzałkę 200W - myślicie że to konieczne? Ona będzie szarpać max 8.3A na rozgrzewaniu które będzie krótkie a potem tyle co nic podczas utrzymywania. (mam 24V)

Czy można tam wsadzić tmc2130 i sterowac przez spi? W kreatorze w ogole nie widzę żadnych opcji dotyczących stepstickow - choć producent sam proponuje tmc2208 - tylko pewnie bezobslugowo.
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: Szukam opini n/t Lerdge-S

Post autor: Domell »

Do mnie nie dawno dotarła ta elektronika, na razie i na "sucho" wygląda fajnie tylko zastanawiam się czy wlutować pokrętło bo nie bardzo widzę jego zastosowanie.
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: Szukam opini n/t Lerdge-S

Post autor: Cosik »

Domell pisze:Do mnie nie dawno dotarła ta elektronika, na razie i na "sucho" wygląda fajnie tylko zastanawiam się czy wlutować pokrętło bo nie bardzo widzę jego zastosowanie.
Może uratować tyłek jak coś pójdzie nie tak z dotykiem ;) to jest awaryjne rozwiązanie jak z przyciskiem resetu ;)
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”