[KUPIĘ] Drukarka dwugłowicowa

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: [KUPIĘ] Drukarka dwugłowicowa

Post autor: FlameRunner »

MarekM pisze:
dragonn pisze:ultimaker 3?
(...) 3000EUR to cena za którą mogę mieć znacznie więcej.
Możesz troszkę rozwinąć temat?

Ultimaker 3
Jak dla mnie, UM3 ma jedną kluczową zaletę: PLA + PVA po prostu działa. Zakładasz rolkę PLA, zakładasz rolkę PVA i drukujesz.

CTC Bizer
Swojego z zapasem filamentu sprzedałem bodajże za 1700 zł brutto, myślę że w tej cenie rozsądny wybór.
  • Autoleveling: brak, ale w sumie po co?
  • Płyta główna: klon Mightyboard, z tego co piszesz będzie Cię uwierać, ale jak grzebiesz, to możesz zmienić na coś innego.
  • Grzany stół: jest, wystarczający do druku z ABS.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: [KUPIĘ] Drukarka dwugłowicowa

Post autor: dragonn »

Jeśli lubisz grzebać to czemu sam nie poskładasz czegoś?
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: [KUPIĘ] Drukarka dwugłowicowa

Post autor: McKee »

CTC: Grzany stół jest. Autolevelingu brak. Ale umówmy się: z tego się nie korzysta często - to raczej "bajer" jest (jak chcesz grzebać to możesz dorobić).
Druga głowica zawsze zmniejsza potencjalne pole wydruku, a jej usunięcie powiększa - czysta geometria.
Płyta w CTC to klon Makerbot-a; Mightyboard - ma kilka bajerów jak granie muzyki czy programowe sterowanie stepstickami ale w sumie nic specjalnego.
Cała drukarka jest zerżnięta/skopiowana z Makerbot Replicator (takie zalety OpenSource - łatwiej Chińczykom kopiować ;)), więc na Linuksie wszystko powinno działać.
Projekt solidny (choć ma swoje lata), wykonanie chińskie (więc ma swoje wady), no ale to taka półka cenowa ;). W swojej kategorii wypada IMHO nieźle.
Drukarka dla początkującego moim zdaniem jest OK, ale takiego co lubi pogrzebać - jest mnóstwo przeróbek do niej podnoszących jakość wydruków lub obsługi.

PS.: widzę, że FR w międzyczasie napisał swojego posta, ale już mi się nie chce kasować informacji "wspólnych".
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
MarekM
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 10
Rejestracja: 03 mar 2018, 12:29

Re: [KUPIĘ] Drukarka dwugłowicowa

Post autor: MarekM »

FlameRunner pisze: Możesz troszkę rozwinąć temat?
Oczywiście - kilkukrotnie natykałem się na ciekawe drukarki, często modyfikacje Aneta lub Prusa, które miały spory zestaw dodatków (podwójne głowice, bowdeny z zewnętrznym prowadzenie filamentu, autolevel, metalowy szkielet). Zwykle gdzieś w Niemczech, ale teraz nie potrafię tego zlokalizować. Ceny 1000-2000EUR. Te 3k nie jest dla mnie przeszkodą i wiem, że Ultimaker działa. Z tym, że UM to nie do końca to, czego szukam (wiem, bo miałem).
Co do CTC - dzięki za opinię. Autolevel - ze moich złych doświadczeń wynika, że kalibracja stołu często się przydaje.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2018, 16:34 przez MarekM, łącznie zmieniany 1 raz.
MarekM
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 10
Rejestracja: 03 mar 2018, 12:29

Re: [KUPIĘ] Drukarka dwugłowicowa

Post autor: MarekM »

dragonn pisze:Jeśli lubisz grzebać to czemu sam nie poskładasz czegoś?
Bo o ile lubię się grzebać, mój czas nie jest nieograniczony (to hobby, nie praca). Ponadto, mimo że mam kilka drukarek i mogę mieć zdanie na temat ewentualnych modyfikacji, to nie jestem profesjonalistą w tej dziedzinie.
MarekM
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 10
Rejestracja: 03 mar 2018, 12:29

Re: [KUPIĘ] Drukarka dwugłowicowa

Post autor: MarekM »

McKee pisze:CTC: Grzany stół jest. Autolevelingu brak. Ale umówmy się: z tego się nie korzysta często - to raczej "bajer" jest (jak chcesz grzebać to możesz dorobić).
Zwykle mi się przydawało.
McKee pisze:Druga głowica zawsze zmniejsza potencjalne pole wydruku, a jej usunięcie powiększa - czysta geometria.
Tak, wiem.
McKee pisze: Płyta w CTC to klon Makerbot-a; Mightyboard - ma kilka bajerów jak granie muzyki czy programowe sterowanie stepstickami ale w sumie nic specjalnego.
Cała drukarka jest zerżnięta/skopiowana z Makerbot Replicator (takie zalety OpenSource - łatwiej Chińczykom kopiować ;)), więc na Linuksie wszystko powinno działać.
Dzięki za info.
Ostatnio zmieniony 03 mar 2018, 16:33 przez MarekM, łącznie zmieniany 1 raz.
MarekM
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 10
Rejestracja: 03 mar 2018, 12:29

Re: [KUPIĘ] Drukarka dwugłowicowa

Post autor: MarekM »

Przegapiłem Twój post.
Mam też A8 - ze szkieletem z poliwęglanu jest wiotki straszliwie. Nieco poprawia sytuację dorobienie wzmocnień. Poza tym nie ma podwójnego ekstrudera.

EDIT: Sorry, nie zauważyłem że link kieruje do dwuekstruderowego - nawet nie wiedziałem, że jest. Mimo wszystko, pozostałe uwagi bez zmian. Dodam jeszcze, że standardowa płyta to porażka.
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: [KUPIĘ] Drukarka dwugłowicowa

Post autor: Cosik »

MarekM pisze:
Przegapiłem Twój post.
Mam też A8 - ze szkieletem z poliwęglanu jest wiotki straszliwie. Nieco poprawia sytuację dorobienie wzmocnień. Poza tym nie ma podwójnego ekstrudera.

EDIT: Sorry, nie zauważyłem że link kieruje do dwuekstruderowego - nawet nie wiedziałem, że jest. Mimo wszystko, pozostałe uwagi bez zmian. Dodam jeszcze, że standardowa płyta to porażka.
Widzę że sam nie wiesz czego chcesz, więc polecam to:
https://www.google.pl/search?client=ope ... 8&oe=UTF-8
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: [KUPIĘ] Drukarka dwugłowicowa

Post autor: dragonn »

Jeśli masz kilka drukarek to na pewno sobie poradzisz :). Sama budowa wcale tak dużo czasu nie zajmuje jeśli masz konkretny projekt ale kalibracja i dopracowanie niestety już tak tak że jak najbardziej rozumiem.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: [KUPIĘ] Drukarka dwugłowicowa

Post autor: Berg »

miało być lepiej a wyszło jak zwykle. @MarekM. Akurat tak wyszło że co chwilę pojawia się taki wątek, pytanie jak Twoje na forum i dlatego właśnie @FlameRunner zrobił ten wpis (wczoraj!) http://reprapy.pl/viewtopic.php?f=4&t=2242 Zauważ, że prosi o to by pisząc takie pytanie opisać klika punktów no i to są dokładnie te rzeczy, które przewinęły się na tych dwóch stronach - bez sensu. w dodatku z premedytacją piszesz w drugim poście, że widziałeś te zasady ale masz je gdzieś. Jak dla mnie to porażka. Budżet nie jest określony, ale potem okazuje się, że UM3, który zapewne jest świetną dwugłowicową drukarką, to za dużo a Anet za mało. No to jednak gdzieś dało się go określić i tak ze wszystkim
Nie da się nic zrobić by było lepiej i nie powtarzać tej samej dyskusji setny raz. Zostaje banować za nieprzestrzeganie zasad dyskusji, albo kasować posty.
MarekM pisze:[
Dziękuję za zwrócenie uwagi, ale było to zbędne. Sformułowałem post ogólnie, bo mimo pewnych konkretnych potrzeb (2 ekstrudery, sztywny korpus) w pozostałych kwestiach jestem elastyczny.
tym rozwaliłeś system :D w sumie proste:
MarekM pisze: Jeśli ktoś będzie zainteresowany - dopyta (jak przedpiśca w poście wyżej).
Ostatnio zmieniony 03 mar 2018, 16:46 przez Berg, łącznie zmieniany 1 raz.
dragonn, FlameRunner
Zablokowany

Wróć do „Co kupić?”