Jaką elektronikę kupić?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Potfur
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 44
Rejestracja: 20 lut 2018, 15:38
x 1

Jaką elektronikę kupić?

Post autor: Potfur »

Witam, jestem posiadaczem drukarki velleman k8200, jest ona już trochę poprzerabiana tzn paski gt2, zasilacz 30A, 2 silniki osi Z, śruby tr2 z nakrętkami kasującymi luzy Stół mk3 oraz ekstruder mk8.
Od zmiany ekstrudera na direct drive miałem problemy z gubieniem kroków a teraz do tego elektronika chyba poszła bo nie odpowiada na jakiekolwiek sterowanie chociaż pokazuje wszystkie parametry itp ale nie grzeje i nie steruje żadnym silnikiem poza wentylatorem chłodzenia filamentu.
Chce zmienić elektronikę i nie wiem co wybrać? Nie musi być najtańsza musi być dobra i łatwa w zaprogramowaniu bo się na tym dobrze nie znam jedyne co robiłem to zmiana ustawień eeprom i na tym moje doświadczenie się kończy.Zastanawiam się jeszcze na wstawieniem ekstrudera titan zamiast direct drive. Elektronika musi obsługiwać 2 ekstrudery i czytać z programy z karty sd a fajną opcją by było wifi. Najlepiej jak by była dostępna na alliexpres ponieważ mieszkam w Szwecji. Pozdrawiam.
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Jaką elektronikę kupić?

Post autor: tig33r »

Ramps+mega, Ramps+Re-Arm, mks sbase, duet wifi.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Jaką elektronikę kupić?

Post autor: McKee »

Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Jaką elektronikę kupić?

Post autor: dragonn »

Również polecam Duet. Droga ale moim zdaniem warta swojej ceny.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Jaką elektronikę kupić?

Post autor: Berg »

ja spaliłem w swoim K8400 elektronikę, ale wymieniłem atmegę, naprawiłem spalone ścieżki i prawie działa. prawie, bo programować się nie da i muszę używać programatora.
Tak, że jeśli będziesz chciał tę elektronikę wyrzucić, to chętnie zamówię po nią kuriera ... choć do Szwecji to chyba jednak nie :D

jakkolwiek, to prawda, że elektronika K8400 jest ciulowa. nie ma bezpieczników. brakuje kondensatorów przy stepstikach, zalutowane zworki konfiguracyjne..
Jedyna zaleta, to że ma otwory pasujące do obudowy :D.

Co do tego na jaką zamienić. Ten zasilacz 30A to zakładam, że 12V, bo oryginalny był 15V.

1. 8bit: na mks gen 1.4 (ok 150zł)- ma bardzo zbliżone wymiary, wyprowadzenia, no i moim zdaniem to najbardziej solidna chińska płytka
do niej bym powsadzał przynajmniej na X/Y dobre tmc2208 , dodał chłodzenie by dmuchało na nie i wymienił bym silniki na X i Y na 1.7Amp zamiast oryginalnych 2.5Amp (ja mam tak zrobione)

2. Wersja wypasiona, to duet wifi, (140 funtów+ ew. wyświetlacz 70 funtów) jedyna elektronika, która powinna sobie dać radę z tymi silnikami 2.5Amp. W kazdej innej polecam, jak wyżej. Raczej nie ma problemu z wysyłką do Szwecji

3. kolejna ciekawa opcja, to 32 bitowe due3dom mini, w sklepie blackfrog.pl, zaletą jest to, żę konektory od silnika, termistorów i endstopów będą pasować bez przeróbek, no i generalnie do solidna, fajna elektronika, w dodatku polska. Jak z wysyłką do Ciebie - trzeb zapytać w blackfrog.pl
http://fabrykator.pl/seasidecustoms/due ... ukarek-3d/
- niestety nie nada się, jeśli masz wersję dwugłowicową.

4. RAMPS-FD, to kolejna 32 bitowa elektronika, która ma ten sam rodzaj konektorów, dostępna tylko na aliexpress, (mam ją w jednej drukarce) Różne rzeczy negatywne piszą o niej ale u mnie działa i nie ma kłopotów.
Potfur
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 44
Rejestracja: 20 lut 2018, 15:38
x 1

Re: Jaką elektronikę kupić?

Post autor: Potfur »

Posiadam na razie jedną głowicę ale myślę nad dołożeniem drugiej żeby drukować z materiałem rozpuszczalnym pod podpory.
Zasilacz 12v podniesione napięcie było potencjometrem na 14v czy jakoś tak. Tego dueta znalazłem w Szwecji ale cena wysoka a w GB jest out of stock. Ustawienie tego będzie proste? tego najbardziej się boję :)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Jaką elektronikę kupić?

Post autor: dragonn »

Jakąkolwiek elektronikę byś nie brał to ustawiania będzie praktycznie tyle samo. A na forum na pewno ktoś pomoże, z Duetem to chętnie ja. Jak kupowałem na e3d-online. Przy czym do podstawowej konfiguracji Duet ma konfigurator online gdzie wszystko wiklikujesz.
tig33r
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 629
Rejestracja: 15 lip 2017, 16:07
Drukarka: Hypercube Evolution
x 100

Re: Jaką elektronikę kupić?

Post autor: tig33r »

Duet chyba był też na aliexpress.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Jaką elektronikę kupić?

Post autor: virgin71 »

Chyba gt2560 będzie najlepsza i zarazem najprostsza.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Jaką elektronikę kupić?

Post autor: Berg »

Instalacja dueta powinna wpłynąć na poprawę jakości druku i generalnie kultury pracy tej drukarki. Na pewno będzie działać ciszej

Dueta kupisz też tu:
https://e3d-online.com/duet-ethernet-el ... oller-card

Choć tak szczerze to najbardziej bym Ci polecał, jeśli nie jesteś entuzjastą setki modyfikacji i samo ich robienie nie sprawia Ci satysfakcji to dać sobie spokój z tą drukarką i kupić inną. W niej niestety jest masa rzeczy do poprawienia by dobrze drukowała.

Znajdziesz tu na forum wątek o modyfikacjach, mój i kapi 'ego
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”