Anycubic I3 Mega - czy oferty na Allegro są "legitne"?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Anycubic I3 Mega - czy oferty na Allegro są "legitne"?

Post autor: virgin71 »

sp6vgx pisze: No już nie przesadzaj że Chińczycy pod osłoną nocy przemycają kontenery i zarejestrowana w DE firma rozsyła lewy sprzęt.
Płacą normalnie cło jak i VAT (tylko niższy bo PL to bogaty kraj i u nas płaci się więcej niż w DE), cena wynika z tego że oni mogą deklarować niższą wartość jako producent i tyle - mniejsze opłaty celne itd. Zawsze będzie tak że ktoś sprowadzający nieoficjalnie na własną rękę czy to na firmę czy to prywatnie będzie miał cenę wyższą i tyle...
Uznam to za zwykły żart.
Nie płacą nic. Ani cła, ani VAT. Stąd te niskie ceny. Wystarczy, że poprosisz o fakturę. Dostaniesz tę z Chin. Jak kupiłem z magazynu DE, to po zgłoszeniu do Urzędu Skarbowego naliczono mi VAT. Cło mnie ominęło. Przy czym to bzdura, bo poprawnie, Urząd Celny powinien też swoje naliczyć.

Moim zdaniem to zwykły przemyt. Czemu nikt się tym nie interesuje? Bo mają dobry mechanizm opracowany.
Ostatnio zmieniony 25 kwie 2018, 22:05 przez virgin71, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1545
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Anycubic I3 Mega - czy oferty na Allegro są "legitne"?

Post autor: TDI-CAD »

WER nie daje rady. Małe paczki przepuszcza bez sprawdzania. Jak zapytałem znajomego listonosza ( zresztą Ukrainiec) czemu nie noszą paczek tylko awiza, to powiedział, że musiał by jeździć po osiedlu ciężarówką. Tyle tego jest...
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Anycubic I3 Mega - czy oferty na Allegro są "legitne"?

Post autor: virgin71 »

sp6vgx pisze:Nie nie słyszałem (chętnie poznam jakiś link do wiarygodnego źródła - generalnie zawsze warto podawać jak się opieramy o jakąś informację bo tak to jest na zasadzie "a sąsiadka mówiła" ;) )...
Tutaj jest opis "marginalnego przemytu", jak to ująłęś: http://antyweb.pl/zastanawialiscie-sie- ... -podatkow/
W środku jest bardziej szczegółowy link.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anycubic I3 Mega - czy oferty na Allegro są "legitne"?

Post autor: sp6vgx »

virgin71 pisze:
sp6vgx pisze:Nie nie słyszałem (chętnie poznam jakiś link do wiarygodnego źródła - generalnie zawsze warto podawać jak się opieramy o jakąś informację bo tak to jest na zasadzie "a sąsiadka mówiła" ;) )...
Tutaj jest opis "marginalnego przemytu", jak to ująłęś: http://antyweb.pl/zastanawialiscie-sie- ... -podatkow/
W środku jest bardziej szczegółowy link.
Hmm dalej nie widzę w tym linku by była mowa o Anycubic (a oskarżenie było konkretnie że nie ma tych drukarek bo to przewał i celnicy zatrzymali bo temat tutaj dotyczy Anycubic kupowanych od Chińczyków)...
...i zgodnie z tą logiką Polacy to kurwy i złodzieje ?

http://www.fakty.nl/wiadomoci-z-holandi ... ano-6-osob
http://www.plotek.pl/plotek/7,154063,23 ... ubaju.html

No a o tym to już nie wiem co w takim razie myśleć viewtopic.php?f=55&p=41406 - hmm forum będzie czerpać zyski z procederu przestępczego Chińczyków ? ;)
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Anycubic I3 Mega - czy oferty na Allegro są "legitne"?

Post autor: virgin71 »

Przecież to nie jest indywidualny magazyn Anycubic. To są magazyny Aliexpress. Wiesz jak działa ten portal?
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 15
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Anycubic I3 Mega - czy oferty na Allegro są "legitne"?

Post autor: sp6vgx »

virgin71 pisze:Przecież to nie jest indywidualny magazyn Anycubic. To są magazyny Aliexpress. Wiesz jak działa ten portal?
Kolego nie chce mi się dyskutować tak Chińczycy to złodzieje robiący same przekręty... z mojej strony EOT bo szkoda mi słów. Natomiast kolega jeszcze niech nie zapomni zrobić zgłoszenia do urzędu celnego bo to że ktoś zapomniał i naliczył tylko VAT to nie jest tłumaczenie bo to kolegi obowiązek zrobić zgłoszenie więc w tym momencie zachowuje się trochę jak Chińczycy o się udało ktoś zapomniał. Gdzieś na forum podałem nawet link do konkretnej pozycji w ISZTAR pod którą podpadają drukarki 3D więc będzie łatwiej... Ahh i jak kolega ma pewność że ta firma co wysyła z DE to wałek to przypominam że należy to zgłosić do Prokuratury (brak zgłoszenia przypominam że jest przestępstwem KPK art. 304 paragraf pierwszy - a kolega jak widzę ma dowody na to więc ten teges...).


BTW paczka z Trianglelab odprawiona w UC tak jak należało...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5871
Kontakt:

Re: Anycubic I3 Mega - czy oferty na Allegro są "legitne"?

Post autor: dziobu »

Kurwa mać.

Kolego @sp6vgx:
- bądź łaskaw zapoznać się z linkiem który podał Ci virgin71,
- nikt nie pisał że "Chińczycy to złodzieje robiący same przekręty",
- jeśli tak wygląda Twoja logika ("...i zgodnie z tą logiką Polacy to kurwy i złodzieje ?") to lepiej ją zmień,
- Aliexpress i GearBest to sklepy tak tożsame jak MediaMarkt i Saturn,
- kupując towar w UE, z dostawą z UE, nie ma żadnego obowiązku pytania o cło czy VAT; to zadanie sprzedawcy i kupującego to gwizdek obchodzi,
- o tym kto jest wałek a kto nie poczytasz w podanych mediach; jeśli o problemie nie słyszałeś bo ostatni rok spędziłeś w bunkrze to nie znaczy że coś takiego nie istnieje; wałkowali tego sporo z okazji tematów Brexitowych gdy wyszło że Anglicy zarabiali na tym zlewając wspólnotę (*1),
- skoro prowadzisz działalność/odrobinę się na tym znasz to powinieneś przynajmniej zauważyć że część rzeczy na Aliexpress jest podejrzanie TANIA, zwłaszcza dotyczy to rzeczy które z dostawą z UE kosztują tyle samo co w Chinach,
- jak już doczytasz to co trzeba to dowiesz się że te "wałki" są w granicach prawa, gdyż prawo w UE mamy ch*jowe, najeżone błędami i sprzecznościami a Chińczycy są wystarczająco obrotni żeby z tych dziur skorzystać (z, jak się okazało, cichym przyzwoleniem władz). W załeżności od mediów, ich nastawienia oraz kontekstu dowiesz się że wszystko było legalne, "trochę" legalne lub, jak mówimy że UK jest złe, że to było skrajne oszustwo na szkodę całego życia na Ziemi.

Tym samym, nawet jeśli ogólnie omijają przepisy, to robią to na tyle legalnie że nikt im jeszcze tego nie zabronił a odpowiednio procesy są w toku. Kluczem jest wyraz "są", bo na pewno to będzie ciągneło się latami. W filmach przyjeżdża Bruce Willis i zabija wszystkich, a tu to trwa... UE jest demokratyczna więc duży może więcej.

Po tym krótkim opisie sytuacji proponuję EOT w zakresie zlewania VATu i cła; to forum o drukarkach a nie wersja elektrody o polityce ;P

(*1)
Prawdą jest że te sprawy dość szybko ucichły; no bo jak tu powiedzieć wprost lokalnym przedsiębiorcom/producentom że władza ich zlewa pozwalając na import taniochy po zaniżonych kosztach.

Skoro nie śledzisz wiadomości to Ci streszczę:
- Anglicy wpuszczali do siebie towary z Chin (elektronika), ale i Azji (Wietnam, Bangladesz - odzież) czy Ameryki Południowej (żywność, np owoce, warzywa czy...ser ;p),
- pozwalali zaniżać wartość towartu, czasem wręcz absurdalnie, co przełożyło się na niski VAT i cło,
- taki towar wprowadzali do obrotu wewnątrzwspólnotowego jak wszystko inne,
- szpeja podróżowały bez granic po całej UE kopiąc lokalnych producentów bo ze względu na wysokie koszty pracy u nas, z tym nie da się konkurować.
U nas tego zbytnio nie doświadczyłeś bo Polska nie jest potentatem w żadnej dotkniętej dziedzinie; poza tym tutaj większość produkcji idzie na eksport bo jesteśmy bogatym krajem i stać nas.

(tutaj małe sprostowanie - gdy sprawa wypłynęła okazało się że nie tylko Anglicy łamali prawo, ale oni odpowiadają za zdecydowaną większość strat z tym związanych i, ze względu na wartość towaru, głównie dotyczy to importu z Chin)

I na dobranoc, pierwszy artykuł z brzegu:
https://www.politico.eu/article/uk-says ... -inflated/
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Anycubic I3 Mega - czy oferty na Allegro są "legitne"?

Post autor: virgin71 »

sp6vgx pisze: Kolego nie chce mi się dyskutować tak Chińczycy to złodzieje robiący same przekręty... z mojej strony EOT bo szkoda mi słów. Natomiast kolega jeszcze niech nie zapomni zrobić zgłoszenia do urzędu celnego bo to że ktoś zapomniał i naliczył tylko VAT to nie jest tłumaczenie bo to kolegi obowiązek zrobić zgłoszenie więc w tym momencie zachowuje się trochę jak Chińczycy o się udało ktoś zapomniał. Gdzieś na forum podałem nawet link do konkretnej pozycji w ISZTAR pod którą podpadają drukarki 3D więc będzie łatwiej... Ahh i jak kolega ma pewność że ta firma co wysyła z DE to wałek to przypominam że należy to zgłosić do Prokuratury (brak zgłoszenia przypominam że jest przestępstwem KPK art. 304 paragraf pierwszy - a kolega jak widzę ma dowody na to więc ten teges...).


BTW paczka z Trianglelab odprawiona w UC tak jak należało...
Wydaje mi się, że temat nalezy tu urwać. Kolega nie chce zrozumieć jak działają mechanizmy, a mimo tego, wysnuwa nieprawdziwe wnioski.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2422
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 469
Kontakt:

Re: Anycubic I3 Mega - czy oferty na Allegro są "legitne"?

Post autor: Artu »

Ja pierdziu, jaka GÓWNOBURZA Obrazek

Weźcie się opanujcie, bo za chwilę nożami zaczniecie w siebie rzucać Obrazek
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
GoingMad
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 21
Posty: 24
Rejestracja: 13 mar 2018, 00:30

Re: Anycubic I3 Mega - czy oferty na Allegro są "legitne"?

Post autor: GoingMad »

Po miesiącu czekania doszła drukarka, karton w miarę ogarnięty nie było jakiś wgnieceń ect :) a szło DPD z Niemiec. Złożenie 5 min ale już poziomowanie to 30min+ szkło nie jest w 100% płaskie i trudno było znaleźć kompromis między wszystkimi punktami. Na razie lecą wydruki z PLA z zestawu i w sumie wrzucam zdjęcia do oceny (Program Slic3r, wysokość warstw 0.2, speed 40 infil 60 travel 100, temp stołu 55 temp exstrudera 192 retrakcja 2mm z unoszeniem o 1mm). Zauważyłem dziwne poziome linie na wolfie i w sumie prawa strona na marvinie jakoś cienko wyszła, dużo nitek na druku fortninte co do kwadratu to chyba ścianki w miarę wyszły. Można coś z tym zrobić?

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”