Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
karusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 35
Rejestracja: 13 mar 2018, 01:05

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: karusz »

Drukarkę ale mysle ze to sciema, zarządałem odpowiedzi, to samo im napisalem, i teraz na dodatek jeszcze dodatkowo informacje przez PayPal. A jak nie to o jakiej myslec drukarce> Moze JGAURORA A4?
Czy tej co myslalem wczesniej?
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2664

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: Berg »

:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:

w sumie to też fajne jest "Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować"
a potem wybierasz taką, co jej drugie imię jest "nikt nie wie co to jest, nikt nie pomoże jak coś będzie nie tak, ani na forum, ani producent"
:D

to chyba takie typowe polskie. Lekarz mówi, leżeć w łóżku i wypoczywać przez dwa dni, przejdzie - E co on tam wie. Kupie sobie lek homeopatyczny i pójdę na imprezę. Czwartego dnia, zażywam antybiotyk, którego z kolei nie wziąłem gdy lekarz przepisał innym razem.

OT^2: albo najbardziej usytuowany ekonomista w kraju mówi, dług publiczny, życie państwa na kredyt źle się skończy - E co on tam wie, Musi odejść. Zadłużajmy dalej nasze dzieci - nie ma dzieci, hmmm, to zadłużmy się bardziej, 500+, urodzi się więcej to dług się rozłoży.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: sp6vgx »

karusz pisze:Niestety nici z drukarki. Miala byc wysylka z Niemiec ale dzis od Chinoli dostalem info poniższe, chyba coś ściemniają. Moze ktos wie gdzie mozna sensownie kupić te drukarke? Pozdrawiam
Może coś polecicie co jest podobne i wiecie ze da sie kupić.
Ja jakiś czas temu patrzyłem na tą aukcje:
https://pl.aliexpress.com/item/A5-JGAUR ... 88329.html

heh nawet o niej właśnie myślałem co by kupić... ale na razie dałem sobie na wstrzymanie bo trzeba jednego chińczyka najpierw ogarnąć :)
a5jg.jpg
@rafaljot

Ale to zostało powiedziane - wtedy został by np. Zoltrax itp. gdzie oddaje się do serwisu i ma się w pupie i celuje się w inny budżet.
Teroetycznie nawet kupując coś z XYZ Printing bo można się zmieścić w okolicach 2.5k zł... może wyjść dla kogoś co chce coś bezproblemowego jak tutaj (to akurat czyste podejście "zielonego" który z reprapami widać nie miał nigdy do czynienia):

https://www.youtube.com/watch?v=uh_Sy2kSb1E

Nie oszukujmy się prędzej czy później będzie coś musiał pogrzebać i nie będzie to całkowicie bezproblemowe...

Powiedzmy sobie tak ta JGAURORA A5 to kolejny chińczyk podobny do Anet, Anycubic, CR10 różniący się trochę konstrukcją mechaniczną i tyle... więc jak będzie problem to i tak będzie musiał to ogarnąć i w wszystkich tych wypadkach będzie to na tyle samo skomplikowane dla laika...

Jakiś czas temu odnośnie Anycubic i3 Mega były tematy że elektronika nietypowa, że problem będzie z softem itd. Ja się wtedy trochę z tego śmiałem i pisałem coś takiego do znajomego:
i3megasoft.jpg
i zanim zabrałem się za ten soft to już ktoś kumaty to zrobił... zostało mi tylko zmienić sobie wygląd LCD i trochę inaczej zrobić menu (czyli przeprogramować panel). Nawet prostsze to jest niż myślałem bo wystarczy wgrać swoje pliki na dysk który pojawia się po podłączeniu panelu do USB (przez wyjście USB jakie na nim jest) :)

Więc nie ma co panikować bo to kolejny chińczyk który w moment zostanie ogarnięty...

Z drugiej strony jak wspomniałem ja był bym skłonny nawet odkupić aby kolegę uratować bo i tak zapewne kupie...
Ostatnio zmieniony 14 mar 2018, 11:54 przez sp6vgx, łącznie zmieniany 1 raz.
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: dragonn »

Za 2.5k masz pruse i3 MK2. A kupowanie czegoś od XYZ to moim zdaniem pakowanie się na minę. Fakt nie mam sam tego sprzętu ale często widzę o naprawdę podstawowych problemach z nimi które zamknięty ekosystem tylko jeszcze wyolbrzmia. Chcesz dobry i sprawdzony sprzet w niskiej cenie - bierz pruse i3 MK2 lub MK3

Wysłane z mojego K10000 przy użyciu Tapatalka
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: sp6vgx »

Ale czym się różni Prusa ? Jak coś się stanie i tak sam będzie musiał grzebać i to już wystarczający problem. Nikt mu tego w serwisie nie zrobi... Natomiast wszystkie te konstrukcje czy chińczyki czy Prusa to są klasyczne konstrukcje raczej właśnie dla dłubaczy... Ja owszem patrzę z perspektywy dłubacza który jest w stanie sobie zrobić i mechanikę i reverse engineering najdziwniejszego softu w mało znanym procku... ale dla osoby chcącej bezproblemową drukarkę jak na w/w filmie głupie rozkręcenie i proste czynności mogą być problemem i Prusa tego nie zmieni...

Więc jak ktoś chce bezproblemową drukarkę to powinien kupić taką że oddaje do serwisu, a nie przychodzi pytać tutaj co zrobić bo to forum dla dłubaczy...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2664

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: Berg »

sp6vgx pisze: Ale to zostało powiedziane - wtedy został by np. Zoltrax itp. gdzie oddaje się do serwisu i ma się w pupie i celuje się w inny budżet.
Teroetycznie nawet kupując coś z XYZ Printing bo można się zmieścić w okolicach 2.5k zł... może wyjść dla kogoś co chce coś bezproblemowego jak tutaj (to akurat czyste podejście "zielonego" który z reprapami widać nie miał nigdy do czynienia):
nie no pomiędzy Zortraxem a Anet jest jeszcze jakaś przestrzeń, nie mała. Prusa, polskie konstrukcje, jak UBOT, czy lepiej rozpoznane i chwalone chińskie, jak CR-10,
sp6vgx pisze:Ale czym się różni Prusa ? Jak coś się stanie i tak sam będzie musiał grzebać i to już wystarczający problem.
myślę, żę różnica jest gigantyczna. zarówno we wsparciu społeczności. nie ma szans na to byś trafił na problem, który wcześniej nie był rozwiązany. Poza tym możesz odesłać na gwarancji.
Ostatnio zmieniony 14 mar 2018, 12:03 przez Berg, łącznie zmieniany 1 raz.
dragonn
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: dragonn »

Czym się rożni? Jakością i wsparciem:
- nie ma ryzyka że np. dostaniesz krzywe wałki
- jak coś będzie zepsute to piszesz do producenta i dostajesz zamiennik w ramach gwarancji! Ba możesz zakupić poskładaną i wtedy masz normalnie gwarancję na całość!

A chińczyk będzie Cię miał w d**** jak coś pójdzie nie tak. Uwierz mi że Prusa i3 MK2/MK3 to najmniej problemowy model w tym przedziale cenowym. I nie powiedziałbym że jest to model dla dłubaczy a na pewno dużo mniej niż taka Anycubic i3 MEGA czy jakaś JGAUROR czy CR-10 czy dowolny chiński produkt, nawet takie XYZ.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: sp6vgx »

Ale zrozum dalej patrzysz z perspektywy dłubacza mówiąc że masz support... A tutaj nie chodzi o support ale coś takiego jak serwis, oddajesz lub ktoś wpada do domu i naprawia... Jak masz chwycić za śrubokręt a ktoś ci powie którą śrubkę kręcić (support) to już nie jest bezproblemowa drukarka. Natomiast jak wspomniałem i do tej drukarki rozwinie się communit i support w postaci forum będzie.

Jak widać tutaj kupiła osoba nie mająca raczej wiele wspólnego z budową reprapów i jakoś to ogarnia i jest zadowolona:
https://www.youtube.com/watch?v=pb8Hi_sxxLQ

więc nie ma co panikować. Tylko trzeba otwarcie powiedzieć w tej kasie nie kupi się bezproblemowej drukarki i trzeba się szykować na mniejsze lub większe dłubactwo...

Właśnie to jest w/w filmie z XYZ Junior - support jest ale trzeba było rozkręcić itd.

Ale nawet ok Prusa i3 MK2 - za 2k zł nie kupi poskładanej drukarki (czyli bezproblemowej) - bo nie mówmy tutaj o zestawie jak mówimy o bezproblemowości w kontekście laika...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: dragonn »

Forum to nie jest support. Co do dłubacza kupując składaną masz taką samą gwarancję jak taki Zortrax czy inny serwis i wcale nie musisz chwytać za śrubokręt. Sorry ale czepiasz się że 'Prusa i3 MK2/3' nie ma supportu producenta i trzeba chwytać za śrubokręt po czym wymieniasz jakiś chiński szmelc i piszesz że będzie support w postaci forum i community?! WTF -_-
I ja Ci wytłumaczę jaki jest problem z chińczykiami - to że ktoś kupił kto nie ogarnia i działa mu dobrze nie oznacza że Ty kupisz i będzie ok. Qualtiy Controll u chińczyków nie istnieje. A w tej sytuacji od strony producenta możesz zazwyczaj co najwyżej liczyć na kupony na aliexpress xD.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2664

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: Berg »

sp6vgx pisze:Ale zrozum dalej patrzysz z perspektywy dłubacza mówiąc że masz support. A tutaj nie chodzi o support ale coś takiego jak serwis, oddajesz lub ktoś wpada do domu i naprawia..
aha. teraz rozumiem ten wybór. Tak JGAurora A5 ma serwis NBD. :D
sp6vgx pisze: Jak widać tutaj kupiła osoba nie mająca raczej wiele wspólnego z budową reprapów i jakoś to ogarnia i jest zadowolona:
https://www.youtube.com/watch?v=pb8Hi_sxxLQ
no tak świeżak kupił :D Jarek pewnie nie wie jak trzymać śrubokręt - zaraz mu podeślę ten komentarz :rotfl:
dragonn
Zablokowany

Wróć do „Co kupić?”