Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
karusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 35
Rejestracja: 13 mar 2018, 01:05

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: karusz »

Wasze forum jest niesamowite, czytam te posty. Dostalem Refund z paypala więc nie będzie drukarki.
Jest chodzi o dlubanie ja jestem bardzo sprawny w te klocki logistycznie pod względem oprogramowania ale niestety mechanicznie gorzej. Szkoda bo tamta drukarka mogla drukowac większe troche przedmioty. W takim razie powiedzcie, ja to analizuję dokladnie, ale może rzeczywiści wydam trochę więcej ale chce miec cos co ma support jak się spieprzy
karusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 35
Rejestracja: 13 mar 2018, 01:05

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: karusz »

[/quote]

Ja jakiś czas temu patrzyłem na tą aukcje:
https://pl.aliexpress.com/item/A5-JGAUR ... 88329.html

heh nawet o niej właśnie myślałem co by kupić... ale na razie dałem sobie na wstrzymanie bo trzeba jednego chińczyka najpierw ogarnąć :)
a5jg.jpg
@rafaljot

Jak Ty to znalazles. Dla mnie wchodzi w rachube tylko wysylka z Europy, no zastanawiam sie nad nią jak mi kasa wróci. Ale próbuję czytać jeszcze, bo faktycznie nikt mi nie pomoze jak cos. Jest jeden gosc ktory robił recenzję na youtube, to tylko on chyba:)

Moze takiej duzej jak ta A5 nie potrzeba mi, ale tez zalezy mi zeby przedmioty nie były koniecznie małe
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: FlameRunner »

rafaljot pisze: w sumie to też fajne jest "Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować"
a potem wybierasz taką, co jej drugie imię jest "nikt nie wie co to jest, nikt nie pomoże jak coś będzie nie tak, ani na forum, ani producent"
Tak dla ścisłości, tytuł wątku ja wymyśliłem - aczkolwiek na podstawie treści pierwszego posta. ;)
karusz pisze:Wasze forum jest niesamowite, czytam te posty.
To pochwała czy wręcz przeciwnie? :D
karusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 35
Rejestracja: 13 mar 2018, 01:05

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: karusz »

Dobra, Ktora drukarka ma support, tak że jak się spieprzy coś to ja nie muszę dlubac?
A skąd kupić pruse i3 MK2 lub MK3tak żeby był support?

Pochwała, naprawdę lubię to forum, przepraszam ja jestem świerzak to te wypowiedzi moje czasami są chaotyczne, bo duzo do ogarniania a czasu malo, praca czeka inna twórcza, więc mogę poświęcać czas ale nie nie wiem ile na drukarkę. Musi mi to działać:)

Jeszcze jest opcja ze kupię z tej aukcji na Ali tę A5 i najwyzej z kolegą się dogadam jak nie będe ogarniać. Jakoś intuicja mi mowi ze to moze być fajne. Ale co przemaiwa za MK3 Prusa?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: dragonn »

https://blackfrog.pl/zestaw-diy-prusa-i ... -1017.html
https://blackfrog.pl/zestaw-diy-prusa-i ... -1289.html
https://www.3drukarki.pl/PRUSA-i3-ORIGI ... Prusy-p545
Te sklepy na 100% oferują oryginalną Prusę i3 MK2/MK3 która ma pełny support producenta. Dodatkowo warto dodać że MK3:
- jest cicha
- posiada czujnik zablokowania się lub końca filamentu
- potrafi wykryć zgubienie kroku na osi i dalej prawidłowo drukować
- potrafi kontynuować wydruk po utracie zasilania.
- magnetyczny stół
Poczytaj sobie tutaj https://www.prusaprinters.org/original- ... ody-smart/
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: sp6vgx »

rafaljot pisze:
sp6vgx pisze:Ale zrozum dalej patrzysz z perspektywy dłubacza mówiąc że masz support. A tutaj nie chodzi o support ale coś takiego jak serwis, oddajesz lub ktoś wpada do domu i naprawia..
aha. teraz rozumiem ten wybór. Tak JGAurora A5 ma serwis NBD. :D
Nie kelego... i nie chcę być złośliwy ale masz chyba problem z czytaniem ze zrozumieniem (to niestety częsta przypadłość jaką spotykam.

Wyraźnie z mojej wypowiedzi wynika że nie ma czegoś takiego jak drukarka bezproblemowa... Przynajmniej w tej kasie... Mówiąc o Zoltrax mówię o całym zamkniętym systemie z dedykowanym filamentem itd. Dla większości tutaj to wada dla laika zaleta. Dobieranie parametrów druku dla materiałów różnych producentów to też pewna problemowość...

Natomiast jak już zgadzamy się z tym że taka problemowość będzie w mniejszym lub większym stopniu i będzie trzeba coś podłubać, oraz kupujący ma tego świadomość to dlaczego nie taki chińczyk ?

Natomiast co do Jarka ok poradzi sobie z mechaniką, ale co będzie jak problem będzie z elektroniką?

Prawda jest taka że owszem te chińczyki są czasem kiepsko wykonane itd. (to rekompensuje cena) i trzeba je często trochę ogarnąć (czyli zgadzamy się na brak bezproblemowości) więc w czym problem?

Z drugiej strony też czeka na ofertę złożonej MK3 z supportem za 2k zł... Ktoś chętny?
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
karusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 35
Rejestracja: 13 mar 2018, 01:05

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: karusz »

Przede wszystkim tych drukarek nie ma tam i terminy najblizsze na czerwiec, a druga sprawa to one są za drogie dla mnie na hobby. kolo 2 tysiecy gorna granica 2500 jest ok ale ani grosza więcej

Dobra, wypaliłem, sorry bo w jednym z linków jest. Dlaczego mam kupić Prusę to naprawde lepszy pomysl od tej co chciałem?

I dwa moze rzeczywiscie jesli cenowo sie miesci i nie chce miec klopotow to tego Zoltraxa, tam jest normalny support?

Co do przedstawionych w tych linkach ta pierwsza mi się podoba - jest napisane 25 x 21 x 20 cm to duzo mniej niz tej A5 co chciałem?
No i jeśli naprawdę polecacię tę bardziej niż tę chińską A5 co mi się nie udalo?

Przepraszam że jeszcze updatuję post - Zoltrax z dedykowanym filmamentem nie chcę, bo chcę mieć wybór jakim materiałem drukuję. Na przykład z czegoś elastycznego móc wydrukować. Coś źle myślę?

To chcę wybrać między tamtą A5 chińską a tym Prusa
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: sp6vgx »

Ja powiem tak Zoltrax-a bym nie kupił bo dla mnie te ułatwienia dla laika to wielka wada. Co do Prusa to jest fajna drukarka. Ale polecanie zestawu DIY i nazywanie tego bezproblemowością to ja czegoś tutaj nie rozumiem (to trochę tak jak bym osobie pytającej o bezproblemowe auto polecił zakup np. Cobry w zestawie do samodzielnego złożenia)... Natomiast cena złożonej znacznie wykracza poza wspomniany budżet (zestawu diy też bo osobiście jak już kupował bym mk3)...

Natomiast jaką drukarkę kupić hmm... Najpierw uświadom sobie to że nie będzie to w mniejszym lub większym stopniu bezproblemowe. Przygotuj się na to że albo kupisz chińczyka gdzie się przykręca kilka śrubek ale mogą być problemy więc trochę pobujasz się z Chińczykami którzy podsyłać ci będa części zamienne.

Możesz kupić Prusę ktorą sam złożysz z drobnych elementów i jak coś spaprasz przy składaniu też możesz mieć problem...

A może takie wyjście kup Anet wydaj na to jakieś 600zł, przejdź przez całe "bagienko" składania i ulepszeń. Jak to przetrwasz będziesz miał w miarę dobrze drukującą drukarkę i sporo wiedzy aby wybrać sobie kolejną.

Jest do tej drukarki jakaś społeczność i chyba dopłacając parę stówek można kupić od Garage Make Zone z wsparciem (w tym wymiana części itd.)

Urok taki tego rozwiązania że w razie "ale" jak nie przetrwasz walki z drukiem 3D nie utopisz w tą zabawę dużo kasy...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
karusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 35
Rejestracja: 13 mar 2018, 01:05

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: karusz »

Dlaczego Ty piszesz ze jak kupię Prusę i cos spapram przy skladaniu to moge miec problem? przeciez ta strona z której polecaliscie zakup to daje normalną gwarancję. I jest support. Support w sensie ze jak na przyklad zepsuje mi się jakas część na gwarancji przy drukowaniu przy normalnej pracy to że mają obowiązek naprawić. Czy to oznacza ze to jest nieprawda i to sciema?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: dragonn »

A weźcie przestańcie z tym złym poskładaniem, trzeba być naprawdę zdolnym żeby coś 'źle' poskładać jeśli tylko się umie czytać z zrozumieniem. Bo instrukcja do poskładania Prusy jest genialna a głowica przychodzi poskładana. Oczywiscie przy kicie do składania gwarancja obejmuje części a nie całość (analogicznie do składania sobie PC-eta).
Zablokowany

Wróć do „Co kupić?”