Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
karusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 35
Rejestracja: 13 mar 2018, 01:05

Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: karusz »

// Temat wydzielony z: viewtopic.php?f=4&t=1987&start=10
// FR


Dzien dobry,
ja też proszę o pomoc. Nie chcę niczego kalibrować i ustawiać, chcę móc drukować drobne rzeczy jak na przykład uchwyt do iPada do klawiatury muzycznej, jakaś drobna rzecz, czy też taką samą drukarkę polecacie?
Czy może lepiej cos kupic z Chin na przyklad Geeetech E180 High Precision Fully Assembled Desktop 3D Printer? Proszę pomóżcie, chcę mieć gotowe rozwiązanie i nie chcę nic za dużo kombinować bo nie mam czasu.
Ach i jeszcze jedno, czy będę mogl projektowac za pomocą google sketchup i pozniej jakos to eksportowac dalej?
Proszę poleccie mi cos do sporadycznych wydrukow ale za okolo 1500 zl chyba ze ta Prusa MK3 to raz wydane pieniądze i zero problemów.
Przepraszam za laicyzm ale to dla mnie punkt wyjścia.
Czy na przykład powiniennem kupić Anycubic MEGA i3...
karusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 35
Rejestracja: 13 mar 2018, 01:05

Re: Pierwsza drukarka. Proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: karusz »

Sorry juz nie mogę edytować, jeszcze tak patrzę na JGAurora A5, czy to nie jest lepszy wybór?
Więc rozmyślam między AnycubicMegai3 a JGAurora A5 i nie wiem jeśli nie odradzicie może powiniennem się już zdecydować.

Zgodnie z działem co kupić (niestety link do jaką wybrać drukarkę 3D jest przestarzały)
odpowiadam na pytania
-budżet około 1500 zł, nie chcę więcej wydawać
-chcę drukarkę żeby sobie jakieś wydrukować podstawki do czegos, jakieś uchwyty, i żeby się pobawić, na przyklad zrobić sobie podstawkę na nawigację dopasowaną dokladnie do mojego auta itd., jestem twórczy
-Potrzebuję czasem coś wydrukować elastycznego
- dobrze by było 25 na 25 ale jesli sie nie da to kolo 20 też wystarczy
-jestem w stanie mało czasu poświęcić (moze powiedzmy ze duzo, ale na początek musi działać już zanim rozeznam się dalej),
-Jestem muzykiem, jedyne co umiem projektowac to liznąłem google sketchup, ale mogę się go nauczyć
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka. Proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: sp6vgx »

Powiedzmy sobie tak drukarki 3D same w sobie są problematyczne i to nie działa tak że "klik" i wychodzi jak karta papieru z zwykłej drukarki... Różnica polega na tym że jak kupisz coś droższego to nie będziesz miał jakiś baboli w konstrukcji (ale to nie reguła), a przy tych z najwyższej półki masz jakiś serwis i support który ewentualnie coś naprawi. Przy tańszych poza problemami z samym drukiem 3D czyli dobranie parametrów, nauczenie się druku na wybranych filamentach itd. czasami trzeba będzie trzeba i coś w drukarce pogrzebać lub naprawić.

Kupując tanią drukarkę z chin trzeba zawsze się liczyć że trzeba będzie trochę poprawić lub pokombinować. Wspomniana I3 Mega tutaj loteria jak wykonana się trafi. Jednak patrząc na niektóre aspekty konstrukcyjne raczej większa szansa że trafi się problematyczna. Jak dla mnie JGAurora A5 wygląda sensowniej ale tak samo to jest z wysyłką z magazynu w NIemczech chyba około 2300zł (jak ostatnio sprawdzałem) czyli takie dwie I3 Mega...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
karusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 35
Rejestracja: 13 mar 2018, 01:05

Re: Pierwsza drukarka. Proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: karusz »

Bardzo dziękuję trafiła się okazja bo z magazynu w Niemczech z Gear..
I kupilem za znizkami za 515 dolarów JGaurora A5, to znacznie taniej, plus od GivingAssistant dostane jakis zwrot za trzy miesiace. Mam nadzieje ze nie natne sie na jakies oplaty. Ciekaw jestem czy dobrze zrobilem ogladalem tego recenzje ona fajna jest.
W czym sie projektuje modele i skad wziac gotowce?
Awatar użytkownika
chemik72
Postów w temacie: 1
Posty: 320
Rejestracja: 03 maja 2016, 09:16
x 52

Re: Pierwsza drukarka. Proszę o pomoc w wyborze.

Post autor: chemik72 »

karusz pisze:W czym sie projektuje modele i skad wziac gotowce?
Programy do projektowania:
1. **Fusion360- ten program jest najlepszy z darmowych
2. SkethUp- to taka "zabawka" ale też bardzo dużo potrafi. Jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze, wielu stawia w nim pierwsze kroki.
inne też darmowe to np:
Autodesk 123D, Tinkercad, Blender, DesignSpark, 3DCrafte, FreeCAD, OpenSCAD itd...

**Osobiście pracuję na SolidWorks Profesional ale to już najwyższa półka i kosztuje majątek :o ale Fusion 360 podszedł mi najbardziej ze wszystkich mi znanych.

Jeśli chodzi o gotowe modele/pliki to polecam odwiedzić stronę: https://majsterkowo.pl/gdzie-szukac-i-s ... -druku-3d/
SAIZEX 300x300
SAIZEX MINI 200x200
FREZARKA-PROXXON MF70-CNC
karusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 35
Rejestracja: 13 mar 2018, 01:05

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: karusz »

Mam nadzieję żę nie wtopiłem z tą drukarką:)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: FlameRunner »

Koniecznie się odezwij jak już przyjdzie, jeszcze chyba nikt jej u nas na forum nie opisywał.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 11
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: sp6vgx »

karusz pisze:Mam nadzieję żę nie wtopiłem z tą drukarką:)
Powiem tak trochę o niej czytałem i patrzyłem na filmiki z YT, widać że ma inaczej rozwiązane to co w I3 Mega jest problemem (zapewne jak bym szybciej o niej dorwał info kupił bym zamiast I3 Mega). No i jak zwykle powiem to co zawsze w tej kasie jest ok patrząc na jej rozmiary itd.
Jak ci nie będzie pasować to się odezwij... może się dogadamy co do odkupienia (w sumie też nad nią myślę) :)

Na pewno jest jakąś konkurencją dla CR10S nad która się zastanawiałem ale nie mam jakoś zaufania do rozwiązania w postaci rolek śmigających po profilach (a raczej trwałości tego czyli jak szybko się wytrą).
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
karusz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 18
Posty: 35
Rejestracja: 13 mar 2018, 01:05

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: karusz »

Niestety nici z drukarki. Miala byc wysylka z Niemiec ale dzis od Chinoli dostalem info poniższe, chyba coś ściemniają. Moze ktos wie gdzie mozna sensownie kupić te drukarke? Pozdrawiam
Może coś polecicie co jest podobne i wiecie ze da sie kupić.



We extremely sorry for not shipping the package to you yet.

We are sorry to inform that we can not ship battery or power bank out due to shipping policy, there is not shipping method for battery or power bank.

After reviewing your case, we have 2 options to compensate you:

1) Refund on your original payment method

2) Choose another one to replace this item.
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 3
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: SQ9KRD »

karusz pisze:
We are sorry to inform that we can not ship battery or power bank out due to shipping policy, there is not shipping method for battery or power bank.
To co ty kupiłeś drukarkę czy baterie ;) :yahoo: :shock:
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Zablokowany

Wróć do „Co kupić?”