Dyskusja o LUME+ (z tematu o wybieraniu drukarki)

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: FlameRunner »

LUME - profile
Aaa, przepraszam, dostałem profil. Jeden. Dla PLA i warstwy 0,3 mm. Robiony na kolanie. Chyba lepiej by było to przemilczeć.
Ewentualnie można by przeżyć jeden profil, gdyby był dopracowany i w miarę uniwersalny, na przykład 0,15 mm dla PET-G, żeby można i figurkę, i coś technicznego wydrukować.

"Wydruków z Lume i A8 nie da się porównać. Nie mam A8, ale co jakiś czas ktoś przychodzi i mi pokazuje. Tylko raz widziałem ładny wydruk z A8."
Potrzymaj mi piwo...

"Jeśli chodzi o porównanie do Prusy, to nie zapominajmy o różnicy cenowej. Różnica jest duża, tak jak różnica w jakości."
LUME kit kosztuje 2500 zł brutto, a MK2S kit 2700 zł brutto... Dopiero MK3 kit w cenie ~3200 zł brutto jest wyraźnie droższa.

"Powiem tak, ja bym reklamował. Przecież na produkt jest normalna gwarancja. U mnie nic nie było krzywe, ale FR wysyłał mi wydruk od siebie i faktycznie pływa mu Z."
Też bym reklamował (co w sumie mało by mnie ucieszyło, krzywym elementem drukarki jest jej podstawa - największy blaszany element...), ale ten problem odkryłem na etapie, gdy producent miał w rękach podobny wydruk i twierdził, że nie widzi problemu...

"Kilka spraw zgłosiłem producentowi i faktycznie zdaje się być głuchy na te zgłoszenia. Na szczęście można sobie z tym poradzić w typowy sposób DIY;)"
W tym rzecz...
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: sp6vgx »

FlameRunner pisze: "Wydruków z Lume i A8 nie da się porównać. Nie mam A8, ale co jakiś czas ktoś przychodzi i mi pokazuje. Tylko raz widziałem ładny wydruk z A8."
Potrzymaj mi piwo...
Powiedzmy sobie tak porównywanie A8 do kupienia za około 560zł z drukarką za 2.5k zł można pominąć, dlatego jako przykład podałem I3 Mega za 1100zł która wyciągamy z kartonu przykręcamy ramę i podpinamy 3 wtyczki i też od strzału drukuje (mimo że ma wspomniany problem z Y) Ot wydruk prosto po wyjęciu z kartonu tego co było na karcie SD (nawet nie patrzyłem w tym czasie do instrukcji co i jak zrobić)...
sowy1.jpg
sowy2.jpg
Oraz wydruk prosto po zainstalowaniu starej Cury jaka była w komplecie na ustawieniach producenta...
g1.jpg
g2.jpg
g3.jpg
Wydruki oczywiście na filamencie dostarczonym w komplecie...

To takie jedne z testów jakie zrobiłem jak to drukuje bez jakiejkolwiek ingerencji w ustawienia z mojej strony... Czyli drukarka prosto z kartonu...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Drukarka FFF - taka, żeby nie trzeba było dużo kombinować

Post autor: virgin71 »

FlameRunner pisze: "Jeśli chodzi o porównanie do Prusy, to nie zapominajmy o różnicy cenowej. Różnica jest duża, tak jak różnica w jakości."
LUME kit kosztuje 2500 zł brutto, a MK2S kit 2700 zł brutto... Dopiero MK3 kit w cenie ~3200 zł brutto jest wyraźnie droższa.
W takim przypadku nawet chwilę bym się nie zastanawiał nad Anet, czy Lume. Za 2700 Prusa wygrywa na każdym polu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”