Drukarka za 2500 zł, żeby nie było, że "cos sie ciagle przestawia, gnie itd"

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Drunk_ZoZol
Postów w temacie: 1
Posty: 214
Rejestracja: 22 paź 2017, 11:18
x 67

Re: Drukarka za 2500 zł, żeby nie było, że "cos sie ciagle przestawia, gnie itd"

Post autor: Drunk_ZoZol »

Karusz - Jeżeli chcesz kupić dobrą, sprawdzoną, TANIĄ drukarkę z bardzo dobrym serwisem, społecznością która chętnie pomoże w razie problemów, gwarancją producenta i "najbardziej" wypasioną w różne dodatki - bierz Prusę i3 MK3.

Sam kupiłem CR-10 s4 - czas który przy niej spędziłem jest co prawda bezcenny, ale mogłem sobie to ciut ograniczyć. Dlatego też teraz sam powoli szykuję się na zakup Prusy, która będzie moją trzecią drukarką. I nie, nie kupisz nic lepszego w tej cenie, chyba że trafisz na używanego ultimakera - choć imo sam wolałbym kupić dwie prusy w cenie jednego ultimakera... ;)
FDM: CR-10 S4.
DLP: LC10; Photon; Phrozen 4K Mini.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Drukarka za 2500 zł, żeby nie było, że "cos sie ciagle przestawia, gnie itd"

Post autor: sp6vgx »

rafaljot pisze:Jest coś w podejściu Belgów, mają jedną firmę Velleman. No i po prostu Belg kupuję te drukarki niezależnie od tego, czy są dobre, czy nie.
Velleman od dawna to już imoporter produktów z chin (brandowanych) w dodatku często produktów z najniższej półki cenowej (tzw. chińskie g... ). Nie wiem czy wspieranie importerów szmelcu to dobry pomysł no ale każdy ma swój rozum, tylko głupio jak się berze za ocenę reszty narodu w takim wypadku...

No ale pozostaje się chyba cieszyć że jesteśmy bardziej rozgarnięci od Belgów i takich importerów mamy więcej, a i producenci którzy faktycznie coś produkują się zdarzają...


@McKee

Powiem tak owszem do Dell-a trudno porównać, ale do czego mam porównywać. Do Pana Kazia z Allegro który patrzy jak kogoś w bambuko zrobić. Porównuje się za zwyczaj z dobrymi wzorcami - jak to powinno wyglądać.

Ale jak czytam to co pisze kolega oraz kolega FlameRunner to całkiem dwa odmienne światy jeśli chodzi o tą drukarkę.

Ja i tak jestem pobłażliwy bo prowadzę biznes i pewne sprawy rozumiem, ale widząc czasem ludzi w jakimś sklepie jak przychodzą coś reklamować to oni się nie patyczkują i za zwyczaj g... ich coś obchodzi... z takim podejściem to nie wiem czy mają świadomość że to idealna droga do tego aby stać się bezrobotnym... Nie wspominając o tym że obecnie konkurują cenowo z taką Prusą MK2
No ale nie moje małpy nie mój cyrk.

Natomiast co do Gate 2.0 ja nie twierdzę że ta drukarka jest zła, bo nie jest zła - ale taka cena za zestaw DIY (bez supportu) jest na obecne czasy lekko nie ten teges.

No i kolegi znowu nie rozumiem... jak piszę że można z I3 Mega zrobić coś fajnego to kolega nie ma czasu na robienie i dłubanie, ale na składanie zestawów DIY bez supportu już jest czas... nie wiem ludzie są czasem dziwni...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Drukarka za 2500 zł, żeby nie było, że "cos sie ciagle przestawia, gnie itd"

Post autor: Berg »

sp6vgx pisze: Velleman od dawna to już imoporter produktów z chin (brandowanych) w dodatku często produktów z najniższej półki cenowej (tzw. chińskie g... ). Nie wiem czy wspieranie importerów szmelcu to dobry pomysł no ale każdy ma swój rozum, tylko głupio jak się berze za ocenę reszty narodu w takim wypadku...
A to ciekawe jest, które drukarki Vellemana masz dokładnie na myśli, Od jak "dawna" i jak "często"? Skąd czerpiesz wiedzę?
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Drukarka za 2500 zł, żeby nie było, że "cos sie ciagle przestawia, gnie itd"

Post autor: McKee »

sp6vgx pisze:Natomiast co do Gate 2.0 ja nie twierdzę że ta drukarka jest zła, bo nie jest zła - ale taka cena za zestaw DIY (bez supportu) jest na obecne czasy lekko nie ten teges.
Ale o czym Ty piszesz? Przecież "na obecne czasy" tej drukarki nie kupisz. Firma splajtowała / zakończyła produkcję jakieś 2 lata temu.
sp6vgx pisze:No i kolegi znowu nie rozumiem... jak piszę że można z I3 Mega zrobić coś fajnego to kolega nie ma czasu na robienie i dłubanie, ale na składanie zestawów DIY bez supportu już jest czas... nie wiem ludzie są czasem dziwni...
To do mnie czy do kogoś innego?
Ja kupiłem gotową drukarkę a nie DIY. Z supportem, który był i działał. Daaaaawno temu to było.
Polecam ta drukarkę, bo jest BEZOBSŁUGOWA - jak się komuś trafi używana (działająca), to będzie to dobry zakup, nawet bez supportu bo to sprzęt który go nie potrzebuje, nie rozregulowuje się / nie gnie / nie przestawia.


Off-Top TL/DR:
Odnośnie "kupowania polskich produktów": nie ukrywam że to był jeden z powodów, dlaczego Gate. I dlaczego NIE Zortrax.
Przepłaciłem? Pewnie tak. Ale kupując u pani Ani w sklepie obok też przepłacam, ale daje sąsiadce zarobić. I tak samo chciałem "wynagrodzić" polskiego twórcę i polskiego dystrybutora (dlatego zwykle i w pełni świadomie NIE kupuję bezpośrednio u Producenta).
Na smartfonie mam aplikację "Pola" i jeżeli muszę wybierać w sklepie produkty staram się wybierać polskie (zwykle to żona robi zakupy, albo daje zlecenie na konkretne marki).
Podejście "na Janusza" owszem ... zaoszczędzisz, ale kiedyś sąsiad zaoszczędzi na Tobie.
Można się zgadzać lub nie.
Można tak robić lub nie... pieniądze to nie wszystko, ja uważam że warto - może stracę ale ktoś obok zyska.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Drukarka za 2500 zł, żeby nie było, że "cos sie ciagle przestawia, gnie itd"

Post autor: sp6vgx »

rafaljot pisze: A to ciekawe jest, które drukarki Vellemana masz dokładnie na myśli, Od jak "dawna" i jak "często"? Skąd czerpiesz wiedzę?
Piszę ogólnie o firmie Velleman którą znam od bardzo dawna, zanim wprowadziła do oferty drukarki i całą resztę wątpliwej jakości towarów. Kiedyś robili np. całkiem fajnej jakości zestawy do samodzielnego montażu dla elektroników itd.

Zresztą ma kolega od nich drukarkę to powinien wiedzieć o czym piszę.

A co do mnie co by nie było.. to kupiłem bo miałem bliżej do AVT niż do domu po Proxona... w sumie spełniło zadanie i padło tego samego dnia co kupiłem. Nie mogę mieć pretensji bo miałem świadomość że g... kupuję. Zrobiło co miało zrobić i nawet jechać reklamować mi się tego nie chciało... teraz leży bo nie mam kiedy na elektroszrot podjechać.
IMG_20180323_121732.jpg
Jak kolega chce może podać adres wyślę za free jak kolega fan marki., silnik w sumie sprawny choć podana moc to raczej na zasadzie papier wszystko przyjmie...

Powiem że to co można dostać w Biedronce, Lidlu jest często lepszej jakości...

Ten sprzęt zapewne kolega już dobrze zna...
IMG_20180205_171019.jpg
ale na jego temat to mi się nie chce dyskutować bo szkoda czasu... Wolę o chińskim g... typu i3 mega...

Ot tak jak by kolega usiłował mnie uświadomić co to jest za marka to raczej nie ma sensu...

Natomiast jak kolega chce np. drukarki z logiem "rafaljot" lub inny sprzęt to mogę podesłać namiary na firmy w chinach które nie wystawiają na Ali, za to specjalizują się w produkcji dla takich europejskich "producentów" jak Velleman, Topex, Manta i tak długo można by wymieniać jeszcze nazwy tych "producentów"...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Drukarka za 2500 zł, żeby nie było, że "cos sie ciagle przestawia, gnie itd"

Post autor: sp6vgx »

@McKee"

Ok jak kupiłeś gotową to ok, ale ja piszę o obecnych czasach. Wiem że po odejściu Krzyśka drukarki dalej były sprzedawane i ludzie zostawiani byli samemu sobie... Obecnie nie wiem jaka jest sytuacja, przynajmniej KRS spółki nie wskazuje na to by była w upadłości może sobie kolega sprawdzić (KRS: 0000492873) https://ekrs.ms.gov.pl/web/wyszukiwarka ... ona-glowna

No ale może kolega ma lepsze informacje o kondycji tej spółki, na stronie dalej mają w ofercie - no ale nie próbowałem zamawiać.

Zresztą tak jak wspomniałem drukarka ta była ok w czasach gdy Krzysiek się nią zamawiał tzn. w tej cenie, bo coś się za tą kasę dostawało czyli tzw. wsparcie poza samym produktem. Powiem tak z mojej perspektywy też wsparcie mam w pupie bo sobie poradzę z każdym problemem w drukarce (dlatego wolę sobie chińczyka kupić albo coś zbudować), ale dla zaczynającego zabawę często jest to istotne.

Natomiast jak wspomniałem ja akurat nie idę z pędem lemingów by wspierać każdego bo często nie warto. Wolę aby kiepskie firmy padły i zrobiły miejsce dla tych lepszych. Tak samo ilość wydawanej kasy mam ograniczoną i wolę wspierać tych lepszych. No ale każdy może robić jak chce, tylko głupio tak wmawiać że inni mają robić tak samo. Ja się tak często śmieję dlaczego nie walczymy w obronie Polskiego smogu... jaki on by nie był to jak by na to nie patrzyć nasz Polski...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka za 2500 zł, żeby nie było, że "cos sie ciagle przestawia, gnie itd"

Post autor: FlameRunner »

Czy ktoś postronny jeszcze czyta tę dyskusję? Dla mnie jest nie do przebrnięcia...
dragonn
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Drukarka za 2500 zł, żeby nie było, że "cos sie ciagle przestawia, gnie itd"

Post autor: Berg »

ok, czyli Velleman sprowadza drukarki z Chin czy nie? wiesz, bo tak się nie da dyskutować o wszystkim na raz. Na dowód, żę sprowadza dajesz fotkę szlifierki. Ja też się wypisuję.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka za 2500 zł, żeby nie było, że "cos sie ciagle przestawia, gnie itd"

Post autor: FlameRunner »

Zamykam.
Zablokowany

Wróć do „Co kupić?”