Pierwsza drukarka.

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
easy216
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2018, 17:15

Pierwsza drukarka.

Post autor: easy216 »

Zastanawiam sie na kupnem pierwszej drukarki 3d znalazłem coś takiego: https://m.ceneo.pl/57233176
Dodam że nie jestem zbytnio w temacie i szukam czegoś plug and play. Następna kwestia która mnie zastanawia czy opłaca się kupić drukarkę używaną czy nową.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Pierwsza drukarka.

Post autor: dragonn »

W tej cenie nie oczekuj czegoś bezproblemowego. zapoznaj się z tym viewtopic.php?f=4&t=2242&view=unread#unread
easy216
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 09 kwie 2018, 17:15

Re: Pierwsza drukarka.

Post autor: easy216 »

Jeszcze mam pytanie odnośnie używanego sprzętu, zależy to od szczęścia czy raczej używane drukarki są o wiele bardziej awaryjne.
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Pierwsza drukarka.

Post autor: anraf1001 »

easy216 pisze:Jeszcze mam pytanie odnośnie używanego sprzętu, zależy to od szczęścia czy raczej używane drukarki są o wiele bardziej awaryjne.
A to zależy od drukarki i jej właściciela.

Najlepiej napisz coś więcej o twoich potrzebach na podstawie tego: viewtopic.php?f=4&t=2242&view=unread#unread
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2011
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 881

Re: Pierwsza drukarka.

Post autor: Pjoter »

Miałem ostatnio szansę na używanie drukarki da Vinci Junior 3in1. Przyszedłem na dni otwarte do szkoły gdzie pracuje moja mama i obsługiwałem stanowisko z tą właśnie drukarką.
W domu mam Anycubic I3 Mega (1200 zł drukarka, 80 zł wymiana zasilacza, 40 zł wymiana szyby). Da Vinci Junior 3in1 kosztuje ok. 2500 zł.
Po pierwsze ta drukarka nie miała grzanego stołu, jedynie taśma malarska - do PLA niby starczy, jednak musiałem tam używać brimu a u mnie nie muszę się bawić w takie rzeczy, zwykły skirt na wyczyszczenie dyszy a druk się świetnie trzyma stołu. Obszar roboczy jest 15x15x15 cm, gdzie u mnie wynosi 20x20x20. Dodatkowo musisz zainteresować się filamentem. Ja kupię sobie DD ekofilament PLA 2kg za 120 zł. Do da Vinci kupisz 0,6 kg za 150 zł (chyba że oszukasz moduł NFC ale chcesz mieć plug&play). Drukarki XYZprinting są tanie bo producent odbija sobie ich cenę na drogim filamencie. Dodatkowo masz na nie gwarancje. Ja na swoją gwarancji nie mam - i dla tego musiałem dodatkowo wydać na zasilacz i nowe szkło na stolik.
TDI-CAD, Berg
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”