Która drukarkę polecacie na początek

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
pamp1987
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 43
Rejestracja: 12 kwie 2018, 12:13

Re: Która drukarkę polecacie na początek

Post autor: pamp1987 »

Kusi mnie by spróbować zrobić taką samemu. Ale.nie mam zadnego doswiadczenia. Rozejrzałem się co ile kosztuje i koszty spokojnie przekroczą JGAurora A5. robiąc ramę kostkę profile (stosując T8 40mm) po 50cm, sterownik Arduino Ramps i 5 silników to już jakieś 1200zl a nie liczyłem łączników, prowadnic extruderow, głowic itp.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Która drukarkę polecacie na początek

Post autor: dziobu »

Pierwszą kup. Zobaczysz jak działa, co ma sens a co nie. No i będziesz miał gdzie drukować elementy do drugiej.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Która drukarkę polecacie na początek

Post autor: olo2000pm »

pamp1987 pisze:Kusi mnie by spróbować zrobić taką samemu. Ale.nie mam zadnego doswiadczenia. Rozejrzałem się co ile kosztuje i koszty spokojnie przekroczą JGAurora A5. robiąc ramę kostkę profile (stosując T8 40mm) po 50cm, sterownik Arduino Ramps i 5 silników to już jakieś 1200zl a nie liczyłem łączników, prowadnic extruderow, głowic itp.
Jeżeli lubisz majsterkowac to jak najbardziej skladaj sam. Nie jest to jakoś mega trudne i nieosiągalne, a satysfakcja gwarantowana.
A na forum znajdzie sie zawsze ktoś kto Ci pomoże w razie problemów.
Jeżeli chcesz mieć sztywną, dobrze drukujaca drukarke to musisz liczyć się z wydatkiem ok 1500zł.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
pamp1987
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 43
Rejestracja: 12 kwie 2018, 12:13

Re: Która drukarkę polecacie na początek

Post autor: pamp1987 »

A możecie mi podpowiedzieć jakąś stronę z projektami drukarek. I czy drukarka kostka jest dobra konstrukcja ?
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 3
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Która drukarkę polecacie na początek

Post autor: Pjoter »

Link 1
Link 2
Thingiverse - baza różnych projektów 3D jak i kilka konstrukcji drukarek (Prusa i3, Hypercube EVO, Ultimaker, Delta)

Drukarka "kostka" (Hypercube, Ultimaker) to bardzo dobry pomysł. Masz tam głowicę pracującą w osi X i Y, a stół w Z.

Ja mam konstrukcję bramową (tańszą). Głowica chodzi w Y i Z a stół w X. jeśli stół szybko rusza się w X to na lejący się plastik działa siła bezwładności i masz pogorszoną jakość druku. W "kostkach" stół jedynie wolno (bo wraz z kolejną warstwą) rusza się w dół o bardzo niewielką wartość.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Która drukarkę polecacie na początek

Post autor: virgin71 »

pamp1987 pisze:Kusi mnie by spróbować zrobić taką samemu. Ale.nie mam zadnego doswiadczenia. Rozejrzałem się co ile kosztuje i koszty spokojnie przekroczą JGAurora A5. robiąc ramę kostkę profile (stosując T8 40mm) po 50cm, sterownik Arduino Ramps i 5 silników to już jakieś 1200zl a nie liczyłem łączników, prowadnic extruderow, głowic itp.
To już masz pojęcie co można dostać poniżej 1200zł...
olo2000pm
pamp1987
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 43
Rejestracja: 12 kwie 2018, 12:13

Re: Która drukarkę polecacie na początek

Post autor: pamp1987 »

I teraz po rozmowach z wami myślę że rama w kostkę będzie sztywniejsza i dużo łatwiejsza do zabudowy, co powinno utrzymać w środku lepsza temperaturę i pozwoli filtrować opary z druku. A robiąc ramę 50x50x50 i zastosowanie stołu 30x30 pozwoli dołożyć druga głowice do filamentu podporowego.
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Która drukarkę polecacie na początek

Post autor: Tuchajbej »

Wszystko się zgadza ale przy takim projekcie, dodając do tego jeszcze drugą głowicę - dość mocno wyjedziesz poza podany wcześniej budżet. Prawie 2k to wyjdą same części ściągane z chin, i to części po taniości.
Od razu załuż budżet ok 3k - wtedy da radę.
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
pamp1987
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 23
Posty: 43
Rejestracja: 12 kwie 2018, 12:13

Re: Która drukarkę polecacie na początek

Post autor: pamp1987 »

Budowa pewnie rozciągnie się na dłuższy czas niż jeden miesiac, więc możliwości budżetowe wzrosną. Ale czy składając samemu taką konstrukcję za pierwszym razem, jest szansa że osiągnę porównywalne efekty do gotowych drukarek w tej kwocie ?
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Która drukarkę polecacie na początek

Post autor: Tuchajbej »

Wszystko jest możliwe.
I chyba wszystko zostało powiedziane ;)
Imho lepiej kupić gotowca, np i3mega, zobaczysz czy temat Ci się spodoba, a potem w razie czego sprzedasz ze stratą mniejszą niż koszt drukowania części do hypercuba u kogoś. (musisz być świadomy że same drukowane części to będzie kilka stówek).

Sam mam hypercuba evo, wcześniej było p3steel. I z perspektywy powiem że mniej bym się nastresował i zdecydowanie mniej kasy wydał gdybym obrał inną drogę :D
Żeby nie było że nikt Cię nie uprzedził.
Pozdro :D
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”