Zortrax m200 czy ultimaker 2 lub kilka Prus mk3

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Fcek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 41
Rejestracja: 02 maja 2018, 22:50
x 5

Re: Zortrax m200 czy ultimaker 2 lub kilka Prus mk3

Post autor: Fcek »

Kłopot w tym, że tego czasu na ustawienia i próby nie mam za wiele. Myślałem że zortrax drukuje że wszystkiego. Ile taka modyfikacja kosztuje i z czym się wiąże?
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 5
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Zortrax m200 czy ultimaker 2 lub kilka Prus mk3

Post autor: Julian »

Czas będziesz potrzebował zawsze.
W UM3 drukuje z materiałow Fiberlogy i Devil Design na profilach do materiałow Ulitmakera więc jest to kwestia dopasowania.

Żywice do Huntera nie są droższe niż konkurencja. Możesz używać zamienniki. Napewno wyjdziedrożej niż FDM.

Na zortraxie aby było ok, trzeba drukować z ich plastików. Ani dobre, ani tanie ani ładne.
Fcek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 41
Rejestracja: 02 maja 2018, 22:50
x 5

Re: Zortrax m200 czy ultimaker 2 lub kilka Prus mk3

Post autor: Fcek »

@Julian powiedz mi jaka jest różnica między dreamerem a inventorem I? UM3 rewelacja tylko pochłonie praktycznie cały budżet.
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 5
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Zortrax m200 czy ultimaker 2 lub kilka Prus mk3

Post autor: Julian »

Muszę spojrzeć bo nie pamiętam. Chyba wysokość w osi Z.

UM3 możesz szukać używki. Czasem resellerzy sprzedają DEMO. My też takie sprzedawaliśmy. Będziemy mieli kolejnego za chwilę.
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 1
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Zortrax m200 czy ultimaker 2 lub kilka Prus mk3

Post autor: Zepco »

Rozważałeś 3DGence? Jako drugą do prusy.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
Pajacyk0v

Re: Zortrax m200 czy ultimaker 2 lub kilka Prus mk3

Post autor: Pajacyk0v »

Fcek pisze:Kłopot w tym, że tego czasu na ustawienia i próby nie mam za wiele. Myślałem że zortrax drukuje że wszystkiego. Ile taka modyfikacja kosztuje i z czym się wiąże?
Jak nie masz czasu to lepiej w ogóle nie pchaj się w druk 3D. Zastanawiam się czy Ty tak na poważnie z tą swoją zajawką czy tylko trolujesz :]
Fcek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 41
Rejestracja: 02 maja 2018, 22:50
x 5

Re: Zortrax m200 czy ultimaker 2 lub kilka Prus mk3

Post autor: Fcek »

Pajacyk0v pisze:
Fcek pisze:Kłopot w tym, że tego czasu na ustawienia i próby nie mam za wiele. Myślałem że zortrax drukuje że wszystkiego. Ile taka modyfikacja kosztuje i z czym się wiąże?
Jak nie masz czasu to lepiej w ogóle nie pchaj się w druk 3D. Zastanawiam się czy Ty tak na poważnie z tą swoją zajawką czy tylko trolujesz :]
Na trolowanie nie mam czasu, nie mam też czasu żeby siedzieć i grzebać non stop lub puszczać każdy wydruk kilkukrotnie zanim wyjdzie. Dlatego zwróciłem się tutaj, nie sztuka kupić drukarkę - ale kupić mądrze już tak.
kkk
Postów w temacie: 4
Posty: 55
Rejestracja: 22 lis 2017, 21:57
x 4

Re: Zortrax m200 czy ultimaker 2 lub kilka Prus mk3

Post autor: kkk »

Julian pisze:Na zortraxie aby było ok, trzeba drukować z ich plastików. Ani dobre, ani tanie ani ładne.
No i to jest kompletną bzdurą. Raz, że nie wiem co jest "nieładnego" i "niedobrego" w materiałach Zortraxa (to, że nie są tanie zgadzam się) a dwa, jest dużo filamentów na których Zortrax bezproblemowo drukuje. Ja akurat używam Spactrum i nie widzę różnicy w jakości miedzy z-filamentami, za to w cenie tak.

Koszt modyfikacji, żeby drukować na PLA to ok 300-400zł, gdzieś jest wątek na forum o microswiss do Zortraxa. Ja osobiście go nie mam, drukuję głównie ABSem i HIPSem
Fcek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 41
Rejestracja: 02 maja 2018, 22:50
x 5

Re: Zortrax m200 czy ultimaker 2 lub kilka Prus mk3

Post autor: Fcek »

Zepco pisze:Rozważałeś 3DGence? Jako drugą do prusy.
Widziałem lecz nie rozważane że względu na otwartą konstrukcje. No i cena... W tej kwocie bardziej przemawia do mnie UM2+
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Zortrax m200 czy ultimaker 2 lub kilka Prus mk3

Post autor: virgin71 »

Tylko Ultimaker Original. Namawianie na UM3 jest niepoważne. Jakość druku UM2 i UM3 jest świetna, ale nie przewyższy nigdy UMO, ze względu na budowę bloków grzejnych.
W UMO pogrzebiesz i poznasz drukarkę. Jak będziesz chciał koniecznie 1.75, to tanim kosztem możesz założyć. Na niej są niższe marże i UM je chce zakończyć - są za dobre i za tanie.
Pisanie o podobnych prędkościach w Zortrax i UM2 trochę mnie dziwi i zastanawia. U mnie Zortrax drukował jakieś 30% dłużej, co przy moich wydrukach oznaczało kilka-kilkanaście godzin. To jest całkiem bez sensu. UMO/UM2/UM3 to wdzięczne drukarki, tylko trzeba chwilę przy nich posiedzieć, bo bezobsługowość jest sprzeczna z wydajnością. Domyślne profile są jak ajfony i Maki - dla idiotów (dla mnie, sam owych używam - jabłek), nie do zepsucia. Jak poklikasz chwilę to wyciągniesz z drukarki dużo więcej niż w wielu innych.
Co do Prusy, są rzeczy, które na nich zrobisz, są takie, w których nie są takie doskonałe. Generalnie drukarka jest świetna, ale fizyki nie przeskoczysz. Ekstruder bezpośredni i jeżdżący stół, to nigdy nie będzie najlepsze rozwiązanie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”