Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Orzel
Postów w temacie: 5
Posty: 47
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:04
x 50

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: Orzel »

Gradientu ??? to raczej jest konstrukcyjnie niewykonalne - trzeba by miksować filamenty

Natomiast, nie wiem jak nowy multi material upgrade 2.0 w prusie bo jeszcze nie ujżał światła dziennego ale MM w wersji pierwszej potrafiło zużyć porównywalnie lub więcej materiału na zmianę koloru niż na właściwy detal. Trzeba poczekać kilka miesięcy. Właściwie to co chcesz na niej drukować bo tak trochę strzelasz z oczekiwaniami?
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: McKee »

Orzel pisze:Gradientu ??? to raczej jest konstrukcyjnie niewykonalne - trzeba by miksować filamenty
A w czym problem żeby miksować?
http://reprap.org/wiki/Diamond_Hotend

.... ale praktycznie sens tego jest niewielki, bo za dużo z tym roboty, żeby kolory dobierać (trzeba jeszcze na etapie projektowania to uwzględnić, plus wymieszane 2-3 kolorów niekoniecznie musi dać pożądany efekt - testy, testy, testy).
Wydruk z drukarki to połowa pracy (ta łatwiejsza), potem jest jeszcze szlifowanie, szpachlowanie, polerowanie, malowanie itp.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: dziobu »

Jako użytkownik głowicy z mieszalnikiem, zapomnij o gradientach. Zwłaszcza na tym etapie znajomości druku 3D.
Awatar użytkownika
Hejterro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 161
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:40
x 17

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: Hejterro »

Hmmm. Z gradientami to jest ciekawa sprawa. Gdy wybierałem dla siebie drukarkę, to zastanawiałem się na tym: http://www.geeetech.com/geeetech-prusa- ... p-965.html Wiem, że nie jest to najlepsze drukarka i ze względu na jej ogólną konstrukcję - wiotkość akrylu itd., to odpadła już na początku. Mimo, że była do dostania w dobrych pieniądzach w PL. Tutaj jest manual: http://www.geeetech.com/Documents/Quick ... 201(1).pdf i od 33 strony zaczynają się ciekawe rzeczy. Ogólnym minusem jest to, że muszą być włożone oba filamenty do ekstrudera i minimalny wybór podawania to 96%:4%. Mimo wszystko efekt jest ciekawy i kolorów można troche uzyskać (podobno, bo nie wiem jak z tym w praktyce jest).
rocendroll
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: rocendroll »

@Hejterro no i przecież o taki post chodziło. :) Dzięki. Dobra czyli jest o czy gadać.

1) To jest oparte na jakiejś Prusie. W linku który podałeś, w opisie jest podane że używają takiego "switchable hotend" nie wiem jak to poprawie przetłumaczyć. http://www.geeetech.com/2in1out-hotend- ... p-934.html
Czy mogę samodzielnie tylko to kupić i dałoby się to już używać w Prusie mk3, gdybym ją kupił? Czy potrzebna jest oprócz tego cała masa kalibracji i muszę kupić cały tak złożony sprzęt żeby mieć gradient?

2) Czy jest jakiś inny sposób Ci znany żeby drukować w pełnym kolorze w normalnej cenie?
Ja znalazłem jeszcze techonologię full color printing od DaVinci Colour - druki wyglądają słabo ale może wiesz coś o czym ja nie wiem? ;)
https://www.youtube.com/watch?v=IRSS_UB0tvE
https://www.youtube.com/watch?v=L1czyx963Mg

3) Dlaczego skoro ta drukarka z Twojego linku - może mieszać kolory w jakiejś tam proporcji - muszę to ustawiać ręcznie?!? Przecież to aż się prosi o automatyczną kalibrację??
A tu czytam tą instrukcję i od strony 33, tak jak piszesz, jest napisane że trzeba ustawiać ręcznie proporcje i zostają takie aż do momentu w którym znowu ręką ich nie zmienimy. Zatem po kiedy grzyba ja się pytam tak robić w ogóle.To tak jakby dać dysk twardy z możliwością kopiowania, wklejania, ale już nie wycinania. (upraszając) Nie mogli tgo automatycznego sterowania zrobić i by mieli hit rynku?

4) Mówisz o słabej konstrukcji, wiotkości akrylu z którego pewnie jest zbudowana. Nie ma tej technologii w innej drukarce? Nie można tego przełożyć do Prusy mk3, aby było to drukowanie, na tak już przez producenta solidnie zrobionej ramie?
Awatar użytkownika
Hejterro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 161
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:40
x 17

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: Hejterro »

1) To jest oparte o kinematykę Prusy i3, jak większość dzisiejszych drukarek w tej cenie. Osobiście uważam, że to taka Anetka z możliwością druku w dwóch mieszanych kolorach. Sam hotend mają u siebie na stronie i wygląda to tak, że w heatbloku mieszają się filamenty (przez to musi być ciągłe podawanie z obu, bo by wyszło bokiem) Mozesz kupić, ale musisz ogarnąć sobie sam firmware pod ten mieszalnik. Do swojej drukarki mają do pobrania, ale sam nie ściągałem i nie zaglądałem w szczegóły. IMO szkoda zachodu.
2) W pełnym kolorze w normalnej cenie? Patrząc po tytule tematu to nie jest to nawet w opcjach. Gdyby istniał taki mieszalnik geeetecha na 4 sztuki filamentu, z możliwością druku w CMYK (tu wchodzi problem z białym kolorem) to byłoby ciekawie. Tu pozostawiam też kwestię slicerów, purge blocków itd.
3) ustawiasz z poziomu wyświetlacza (czyli w sumie firmwaru) wysokości druku przy których ma być zmiana. Ustawiasz to na początku wydruku. Tworząc gcode musiałoby to już zostać wprowadzone, a chyba żaden slicer tego nie obsłuży, bo po prostu nie ma przewidzianej takiej funkcji. Musiliby stworzyć swój slicer, a wtedy podejrzewam cena tej drukarki byłaby wyższa.
4) Akryl występuje w większości bardzo tanich drukarek do okolic 1000zł (patrz Anetki A6/A8, Tevo i inne cuda) Przełożyć zawsze można, jest pełno modów do drukarek bazujących na stalowych ramach. Tu wchodzimy w dodatkowe koszty i czas na przełożenie i dogranie wszystkiego. Mk3 tutaj chyba jest złym przykładem, bo kupowanie Mk3, żeby użyć jej ramy to trochę śmiech na sali...
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: rocendroll »

1)No czyli nie da się połączyć tej umiejętności tej chińskiej drukarki drukowania w gradiencie do jakiejś jakościowej drukarki tak własnymi rękami czy jest?

2)Bo moim wyobrażeniem było, że tą jedną część się przekłada - w której łączą się kolory z dwóch filamentów, i ewentualnie trzeba będzie połączyć firmware fabryczny drukarki z tym chińskim. Żeby dołączyć możliwość obsługi tego przez fabryczny sprzęt.

3)A jaka drukarka drukuje w pełnym kolorze oprócz tych bo w zasadzie nic nie znalazłem?
4 sztuki filamentu i drukowanie CMYK i dołącz do tego różne materiały jeszcze co nie (wyginane, przeźroczyste, przewodzące prąd itp.) - i mamy nową erę drukarek 3d ;p
Awatar użytkownika
Hejterro
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 161
Rejestracja: 21 sie 2017, 20:40
x 17

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: Hejterro »

1) Tak naprawdę to zawsze się da, ale...
2)... no właśnie trzeba zgrać (w sensie połączyć) na nowo cały firmware + dołożyć konstrukcyjne elementy, przerobić przykładowe Mk3 na 2x bowden itd. Moim zdaniem szkoda zachodu aby się w to bawić, a w razie awarii weź tu coś na szybko napraw. Części zamiennych praktycznie brak, niestandardowy blok, a kto wie co z dyszą. Chcesz gradienty? https://youtu.be/1DiN72GdZo8?t=4m2s
3) Tutaj Ci zbytnio nie pomogę, bo nie szukałem. Ale na sto procent znajdą się duże, przemysłowe maszyny do tego. Desktopowe drukarki raczej nie będą oferować więcej niż ten Geeetech lub Mk3 + MM
rocendroll
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: rocendroll »

Dlaczego na głównej stronie Prusy - pisze jak byk że kit jest za 749$
Przechwytywanie.PNG
czyli 2 710 zł

a wchodząc na stronę produktu:
Przechwytywansie.PNG
jest cena 3 239 zł !!!!


Co to jest do $%&&?? Co to za cyrki?
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: anraf1001 »

Słowo "tax incl." może tutaj być kluczem
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”