Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: dragonn »

Upgrade do MK2.5 wyszedł krótko po wyjściu MK3. Nie będzie też MK3.5 dopóki nie wyjdzie MK4. Plus nie da się kupić MK2.5, kupujesz MK2 i dokupujesz upgrade. Czyli nawet jak by wyszła MK3.5 to będziesz mógł dokupić i zaupgradować swoją.

Czyli w skrócie - nie da się kupić gotowej MK2.5 i tak samo nie będzie się dało kupić gotowej MK3.5. Najpierw musisz mieć podstawą wersję.
rocendroll
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 3
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: SQ9KRD »

Na targach rozmawiałem z ludzi ze stoiska prusa i o ile dobrze pamiętam maj/czerwiec ma być premiera dual/quatro color do MK3
rocendroll
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: rocendroll »

SQ9KRD pisze:Na targach rozmawiałem z ludzi ze stoiska prusa i o ile dobrze pamiętam maj/czerwiec ma być premiera dual/quatro color do MK3
Czyli to są te 4 silniki podające filament że można drukować w 4 kolorach maksymalnie tak?

To czy coś innego?
https://www.youtube.com/watch?v=KpcH74DXyy0
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 3
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: SQ9KRD »

Tak dokładnie to tylko dla wersji MK3. Co nie zmienia faktu iż musisz mieć MK3 by dodać do niego w przyszłości MK3.5 ( jeśli takowy będzie ) lub multimateriał
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
LUME
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 161
Rejestracja: 02 paź 2016, 17:49
x 21

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: LUME »

Te MINI prążki są równomierne i widoczne tylko pod światło na płaskich ścianach więc nie wpływają na jakość ani wygląd wydruku więc o co ta cała afera? Jak komuś przeszkadzają jest możliwość założenia zewnętrznych stepstickow. Fajnie jak by były jakieś zdjęcia problemów a nie tylko wysnute teorie.
FlameRunner pisze:Ja na kostce z LUME+ wyróżniłbym trzy problemy:
  • skośne prążki (na 99% wina sterownika silnika ekstrudera)
  • pofalowane ścieżki
  • nierówno nakładane całe warstwy / przycięcia w ruchu osi Z (to piszę na podstawie większej liczby wydruków niż ta jedna kostka ;) )
Producent nie widzi żadnego. :)

MendelMax - o ile dobrze pamiętam, było dużo większe przyśpieszenie ustawione. Paski są HTD3M, serio nie wiem skąd te pionowe linie.
Załączniki
IMG_20180510_092413-1984x1488.jpg
IMG_20180510_092634.jpg
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: virgin71 »

Ja dodam, że w moim egzemplarzu, którego filmik większość z was widziała, nie występuje nierówne nakładanie warstw. Skośne prążki są, ale to jest kwestia naprawdę odpowiedniego światła. Na kostkach występowało u mnie falowanie, przy czym jest to zjawisko do przełknięcia w tej kategorii cenowej.
rocendroll pisze:Wydam te 3tyś, ale mam najlepszy obecnie sprzęt.
Nigdzie nie napisałeś, że najlepszy w cenie 3k. Temat jest o cenie 2,5k, a sprzęt z linka jest w cenie 2k.
Napisałeś "mam najlepszy obecnie sprzęt" co po prostu nie jest prawdą. Jest dużo lepszego sprzętu. Nie wspominając nawet o takich drukarkach jak HEVO, które tutaj ktoś puścił niedawno za 1k, a jakość wydruków nie ustępowała Prusie.
Listę niech dopełni zatem Mega i3, JGaurora, czy CR-10.

Cena 3k, to nie jest ok. 2,5. 500zł to jest 6-7 kg filamentu. To jest też 20% różnicy. W temacie jest wyraźnie do 2500.
FlameRunner pisze:Złej mechaniki nie przeskoczysz...
Tak samo jak złej kinematyki. Rozważamy tutaj drukarki "bramowe", co jest błędne od początku.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: olo2000pm »

Z jednej strony fajnie, że producent przyznaje się do błędu, ale z drugiej strony dlaczego go nie wyeliminować?
Tym bardziej, że problemy są znane. Co to za podejście....kup sobie kliencie zewnętrzny sterownik?

A co do kolegi rocendroll...to z jednej strony piszesz 2500zl, a nagle okazuje sie że masz 3000zł i celujesz tylko w pruse....dla mnie ten cały wątek brzmi jak kryptoreklama:)
virgin71
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: virgin71 »

olo2000pm pisze: Tym bardziej, że problemy są znane. Co to za podejście....kup sobie kliencie zewnętrzny sterownik?
Też uważam, że to niepoważne, ale jak zobaczyłem zjawisko na własne oczy... heh z igły widły. Na te prążki trzeba mocno świecić, a przecież widać je będzie tylko na płaskiej ściance - ile mamy tego w wydrukach 3D?
Moim zdaniem jest jeszcze trochę błędów w tej drukarce. Np. stół ruchomy w Y;)
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: olo2000pm »

Virgin, ja w ogóle uważam, że "drukarze" 3d mają nie równo pod sufitem jeżeli chodzi o te prążki;)
Jak rozmawia się z klientem który ma zapłacić za idealnie gładką powierzchnie i da mu sie dla porównania wydruk o połowę tańszy tylko z widocznymi warstwami to od razu przestaje je widzieć.
To dążenie do idealnej powierzchni to chyba jakiś wirus :rotfl:
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8943
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5873
Kontakt:

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: dziobu »

Pozwólcie że walnę lekki OT ale chyba ktoś tu zaczyna przeginać. Rozumiem że prązki na wydruku, rozumiem że przy pionowej ściance 100x100mm o grubośći 1 obrysu to będzie raziło w oczy (normalnie każdy wydruk ma przynajmniej dwie takie ;p) ale litości.

Tak wygląda detal z dzisiaj:
z1.jpg
z2.jpg
z3.jpg
z4.jpg
I teraz oglądacze dzielą się na dwie grupy:
- Ci którzy widzą tu fafset wad i rzeczy do poprawy; a w ogóle to wywalą bo to brzydkie i syf,
- pozostałe 99.9% populacji które ucieszy się z podstawki na płyn do mycia naczyń ;)

Moze jak ktoś żyje z drukowania modeli architektonicznych to to ma znaczenie, choć i tu zawsze jest jakaś obróbka. Walczenie z takimi wadami to fajna sprawa jak ktoś nie ma lepszych pomysłów na użycie drukarki. Do używania na co dzień spokojnie można z tym żyć, a zwłaszcza jak rozmawiamyo sprzęcie za < 3k zł.

To kieruję głównie do @rocendroll - gdyby Ci nie powiedzieli o paskach to pewnie byś szczęśliwie używał takiej drukarki i cieszył się z wydruków. Olej te bzdury, kup drukarkę i drukuj. I tak wiele się zmieni jak zaczniesz się przy tym kręcić także imho teraz myślenie o tym jako o sprzęcie "na lata" nie ma sensu.
SQ9KRD, olo2000pm, virgin71, balgator, WillingMagic
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”