Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: virgin71 »

dziobu pisze: A co się tyczy innych drukarek i dlaczego w ogóle o nich się mówi - tu masz mój wątek o tanim chińczyku:
viewtopic.php?f=34&t=2304&hilit=flsun#p37115
I znowu popełniłem ten błąd, że przeczytałem sobie po cichu nazwę i się oplułem;)
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 1116
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: kapi »

Mialem taki sam ból głowy co autor....
Po ponad roku używania K8400 który już nie przypomina oryginalu proponuje autorowi zakupic COKOLWIEK , co przewinelo sie przez ten temat.
Gwarantuje że wnioski bedą zbieżne z moimi:

Kupić - nauczyć się - i dopiero zacząć COKOLWIEK drukowac.

Sory, ale na sucho to do niczego nie prowadzi ...

Lub kupic UM lub Zortraxa :)
rocendroll
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
MalT
Postów w temacie: 4
Posty: 105
Rejestracja: 30 mar 2018, 11:22
x 19

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: MalT »

A i niech zainteresowany pamięta że to nie drukarka atramentowa ;) - nawet w najlepszej nie będzie tak pięknie - Plik ---> Drukuj i WOW...
rocendroll
Mendel Max 1.5+
Rostock Mini Pro - gotowa w 90%
Velleman K8200 - nie polubiliśmy się
Makerbot Replicator 5th Gen - nie polubiliśmy się
Original Prusa i3 MK3
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: dragonn »

MalT pisze:A i niech zainteresowany pamięta że to nie drukarka atramentowa ;) - nawet w najlepszej nie będzie tak pięknie - Plik ---> Drukuj i WOW...
Tak jak by drukarki atramentowe właśnie tak robił :rotfl: :rotfl: szczególnie te tanie :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: dziobu »

No i tu faktycznie ciekawostka.
Nie zastanawiałem się ale od pewnego czasu z atramentówką mam w sumie więcej problemów niż z drukarkami 3D...
dragonn
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: rocendroll »

dragonn pisze:Ostatnio na grupie Anet którą czasem sobie przeglądam dużo osób pisze o Creality Ender-3 jako Anet killer :P. Cenowo jest atrakcyjne, polecam zobaczyć ;).
Zobaczę, zapoznam się, dzięki. Ta drukarka chyba dopiero co wyszła co nie? No ale nie napisałeś jak się przedstawia w porównaniu, wymienionymi przez kolegów? Zobacz, a bo zauważyłem takie coś że koledzy (@virgin71) w temacie mówili że stół powinien ruszać się w osi Z tylko, a ten rusza się w X i Y, to to ma jakieś znaczenie na stabilność i jakość wydruku czy nie? Jak to w końcu jest?

edit. oglądam na yt - i w tym Enderze odskrobują szpachelką wydruki. Na serio nie da się tam zamontować tej płytki do odginania?
dziobu pisze:
A co się tyczy innych drukarek i dlaczego w ogóle o nich się mówi - tu masz mój wątek o tanim chińczyku:
viewtopic.php?f=34&t=2304&hilit=flsun#p37115
Zobacz co było nominalnie, co i jakim kosztem zmieniłem i co z tego wyszło. I mówimy o kwocie końcowej nie przekraczającej połowy Twojego budżetu; oczywiście plus czas jaki na to poświęciłem. Tak w skrócie: mam pole robocze 280x300x400 z akceptowalną jakością za ~1200zł.
No dobra, ale tutaj uwzględniłeś to że się znałeś na tym? Bo ja zaczynam razem z pierwszą drukarką. Czyli krzywa nauki będzie stroma. Jeżeli ty też nie zacząłeś w ogóle przygody z tą drukarką jako pierwszą i nie robiłeś tego wszystkiego po kolei, no t tutaj bym widział kwestię dlaczego z mojej strony, czymś nie za bardzo rozsądnym jest się w to pchać.

To że kosztuje połowę - no spoko, łapie to moją uwagę. Jest to jakiś dobry powód.
kapi pisze:Mialem taki sam ból głowy co autor....
Po ponad roku używania K8400 który już nie przypomina oryginalu proponuje autorowi zakupic COKOLWIEK , co przewinelo sie przez ten temat.
Gwarantuje że wnioski bedą zbieżne z moimi:

Kupić - nauczyć się - i dopiero zacząć COKOLWIEK drukowac.
Spoko. Moim strachem - w tym aby podjąć decyzję juz teraz - jest to że po czasie kupna, dowiem się że nie trafiłem z wyborem bo akurat ta drukarka nie ma funkcji która jest potrzebna, a byłaby dostępna, gdybym bardziej rozeznał temat i kupił inną drukarkę.

Także czekam na wasze odpowiedzi, ale jesteśmy decyzji bliżej niż dalej :D
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: rocendroll »

MalT pisze:A i niech zainteresowany pamięta że to nie drukarka atramentowa ;) - nawet w najlepszej nie będzie tak pięknie - Plik ---> Drukuj i WOW...
Heeej! No ale patrzę w opis i Ty masz Prusę mk3.

No to nie możesz kilka słów napisać o niej, przecież o tym jest temat??

Jak Ci się podoba?
Kupiłbyś jeszcze raz?
Jak wypada na tle innych?
Ile dałeś?
Gdzie kupiłeś?
...

Pewnie i tak będę musiał ciągnąć za język :lol:
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8940
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5872
Kontakt:

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: dziobu »

rocendroll pisze:No dobra, ale tutaj uwzględniłeś to że się znałeś na tym? Bo ja zaczynam razem z pierwszą drukarką. Czyli krzywa nauki będzie stroma. Jeżeli ty też nie zacząłeś w ogóle przygody z tą drukarką jako pierwszą i nie robiłeś tego wszystkiego po kolei, no t tutaj bym widział kwestię dlaczego z mojej strony, czymś nie za bardzo rozsądnym jest się w to pchać.
"Znałem" na tyle że miałem inne, kupne drukarki. Ale bez rewelacji.
Mechnikiem też nie jestem (no może z zamiłowania choć też nie bardzo). A reszta wiedzy to głównie to forum, bo jak się poszuka to tu wszystko jest. Zresztą jak zaczniesz grzebać w sprzęcie to to zaczyna wyglądać inaczej.
rocendroll pisze:Spoko. Moim strachem - w tym aby podjąć decyzję juz teraz - jest to że po czasie kupna, dowiem się że nie trafiłem z wyborem bo akurat ta drukarka nie ma funkcji która jest potrzebna, a byłaby dostępna, gdybym bardziej rozeznał temat i kupił inną drukarkę.
Wiesz, w ten sposób nigdy nic nie kupisz. Zawsze będzie "coś" co może Ci się przyda i warto było by to mieć.
Jest to o tyle trudne że w sumie sam nie bardzo wiesz czego chcesz. Nie wiesz też czego można chcieć bo nie masz z tym kontaktu.
2 lata zasuwałem na drukarkce bez połowy bajerów które wymieniłeś, zresztą dalej ich nie ma ;p, i nawet nie wiedziałem że są one potrzebne. W innej drukarkce już to mam i też nie korzystam (AL, pauza, wymiana filamentu w trakcie).
rocendroll
MalT
Postów w temacie: 4
Posty: 105
Rejestracja: 30 mar 2018, 11:22
x 19

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: MalT »

@rocendroll jak widać po moim podpisie poza MK3 mam lub miałem również kilka innych drukarek.
Co do samej MK3 to kupiłem ją bezpośrednio od Prusy w wersji do złożenia - składałem z 7 letnią córką i dała radę.
Mogę ją polecić z czystym sumieniem. Kupiłem głównie z ciekawości jak się sprawdzi magnetyczny stół. U mnie ma zastosowanie drukarki domowej jak potrzebuję coś na szybko. W tej roli sprawdza się bardzo dobrze bo jest cicha.
Mendel Max 1.5+
Rostock Mini Pro - gotowa w 90%
Velleman K8200 - nie polubiliśmy się
Makerbot Replicator 5th Gen - nie polubiliśmy się
Original Prusa i3 MK3
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 16
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: FlameRunner »

Szczerze mówiąc nie nadążam trochę za tym wątkiem...

@rocendroll, czemu jeszcze nie zamówiłeś Prusa i3 MK3?
Jest to bardzo dobra drukarka.
Jeśli nawet okaże się, że nie jest to sprzęt idealnie dopasowany (w tej cenie) do Twoich potrzeb, to to nic nie zmienia, bo w tej chwili i tak nie jesteś w stanie świadomie dokonać lepszego wyboru.

Prusa i3 MK3 to drukarka:
  • z dostosowanym do niej slicerem (fork Slic3r)
  • z dostosowanym do niej firmware (fork Marlin)
  • z dostarczanymi przez producenta profilami druku
  • "wybajerzona" (widzę, że Ci na tym zależy)
  • ze świetną instrukcją składania
  • ze świetną instrukcją obsługi
Dla kogoś początkującego, zwłaszcza z takim podejściem (no offence), są to bardzo ważne cechy.

Podsumowując: kup tę pierdoloną i3 MK3 i nie trać więcej czasu na dyskusję, z której przestało cokolwiek wynikać...
MalT, balgator
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”