Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: rocendroll »

// Nie ma potrzeby cytowania postów w całości, zwłaszcza gdy odpowiadasz bezpośrednio pod cytowaną wypowiedzią.
// FR


no nie mogę i tak, bo preordery startują z wysyłka dopiero od maja, pewnie najpierw będą wysyłać większym podmiotowm xD Drukarka jest niedostępna do kupna na ten moment. No to i tak nie dostanę szybko, o to chodzi. Więc mam czas na to żeby się dobrze rozeznać w temacie. Stąd jeszcze nie zamówiłem.
MalT
Postów w temacie: 4
Posty: 105
Rejestracja: 30 mar 2018, 11:22
x 19

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: MalT »

@rocendroll co ty gadasz że wpierw wysyłają WIĘKSZYM podmiotom sam zamawiałem w drugim dniu kiedy uruchomili sprzedaż i wszystko jest realizowane zgodnie z kolejnością zamówień. Zapytaj ich na chacie to sam się przekonasz.
Mendel Max 1.5+
Rostock Mini Pro - gotowa w 90%
Velleman K8200 - nie polubiliśmy się
Makerbot Replicator 5th Gen - nie polubiliśmy się
Original Prusa i3 MK3
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: virgin71 »

Najszybciej zakończyć dyskusję tutaj: http://tdi-cad.pl/drukarki_3d jedna i druga jest praktycznie złożona. Zostanie kasa na filamenty, a przygodę z drukiem zaczniesz już w poniedziałek-wtorek.
TDI-CAD
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: McKee »

Namieszam ;)
To drukarka do firmy?
Drukarka z której korzystać będzie kilka osób?
Ma być maksymalnie bezobsługowa, żeby obsłużyć mógł każdy, czy też będzie obsługiwana przez jedną osobę?

Jeżeli to "drukarka grupowa" to zupełnie nie ta kategoria cenowa - trzeba celować w UM-a (2+ minimum).
Jeżeli jeden osobnik ma się uczuć i ją obsługiwać albo kupujecie drukarkę 3D bo jest wolny budżet na bajer dla pracowników to bierzcie Prusę (bo daje +2 do prestiżu firmy ;)), albo dowolną z zaproponowanych wcześniej (co da trochę kasy na naprawy/modernizacje - konieczne jak się grupa ludzi do drukarki dorwie).
virgin71
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: rocendroll »

@McKee Do firmy. Nie jak na razie jedna osoba obsługująca, ale szef pewnie też będzie chciał popróbować ;)

@virgin71 ale ja chce ją złożyć, nie mam z tym problemu. Chce po prostu kupić za tą kasę najlepszy sprzęt. Wiem co powiecie ;p - pewnie że za połowę tej ceny, nie dostaje koniecznie połowę gorszej drukarki, tak?

No chodzi też o to żeby nie mieć problemów jak Pjoter w tym wątku co opisuje (akurat o tych samych dwóch drukarkach)
viewtopic.php?p=42345#p42345

@MaiT a to nie wiem - gdzieś tutaj na forum chya o tym czytałem żeby podłączyć się pod jakąś większa grupę
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: virgin71 »

rocendroll pisze: No chodzi też o to żeby nie mieć problemów jak Pjoter w tym wątku co opisuje (akurat o tych samych dwóch drukarkach)
viewtopic.php?p=42345#p42345
Jemu się przydarzyło i nic z tym nie zrobisz. Są inni, którym się nie przytrafiły problemy. Z Prusą są dokładnie takie same sytuacje: https://shop.prusa3d.com/forum/hardware ... -help-f44/
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: McKee »

Zamawiaj Prusę JUŻ, bo im dłużej zwlekasz tym później ją dostaniesz.
Szkoda czasu na dyskusje - lepiej poświęć go na naukę, czytanie forum i znalezienie odpowiedzi na pytanie dlaczego stół powinien być w osi Z :rotfl:.
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Orzel
Postów w temacie: 5
Posty: 47
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:04
x 50

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: Orzel »

umowmy sie ze na forach pisza wiekszosci ludzie z problemami i niewielka grupa ekspertow. tym samym nie ma sie co przejmowac. mk3 ma nowy firmware i od marca jest poprawnie (z problemow u mnie przegrzewajacy sie silnik ekstrudera - radiator zalatwil problem). Pare dni temu wyszla jeszcze nowsza wersja i poza dziwnymi historiami z kalibracja (u mnie bylo w miare ok) wydruk wydaje sie bardzo powtarzalny. ja w kazdym razie nie widze wiekszych problemow. skladalem sam i to wg mnie jest najlepsza opcja, predzej czy pozniej cos sie musi popsuc :)
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: rocendroll »

McKee pisze:Zamawiaj Prusę JUŻ, bo im dłużej zwlekasz tym później ją dostaniesz.
Szkoda czasu na dyskusje - lepiej poświęć go na naukę, czytanie forum i znalezienie odpowiedzi na pytanie dlaczego stół powinien być w osi Z :rotfl:.
Dobra to zamawiam. Lepiej jakiś polski sklep czy oficjalnie u prusy?
Gdzie kupować filamenty?

Kolejny raz pytam:
Który spring steel sheet?Czym się różnią? Jaką te płytki mają wytrzymałość??
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 11
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: dragonn »

rocendroll pisze: Który spring steel sheet?Czym się różnią?
Zobacz tu https://youtu.be/M73uIMDlvvk?t=2m29s
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”