Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: rocendroll »

McKee pisze: Jak drukują różne drukarki możesz sobie obejrzeć na zdjęciach z ostatniego konkursu (Prusy nie zachwyciły szczerze mówiąc).
Liczy się doświadczenie ... kupisz drukarkę za pół roku, kolejny rok na naukę i za półtorej będziecie drukować te figurki ... o ile ktoś poświęci odpowiednią ilość czasu na naukę. Może jednak lepiej zlecać te wydruki?
Rzeczywiście, jest tak jak mówisz - patrząc po tych zdjęciach w tamtym wątku. Tylko zauważ że drukarki które zyskały najwięcej głosów - są samoróbkami, autorskimi pomysłami i zbudowali je osoby z forum - albo ostro modyfikowali i są zaawansowanymi użytkownikami. Tak więc i tak tych wyników nie osiągnę na razie.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: olo2000pm »

A może jakaś delta z aliexpress? Wam się za bardzo chyba nie śpieszy z tym zakupem wiec czas dostawy byłby bez znaczenia.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
MalT
Postów w temacie: 4
Posty: 105
Rejestracja: 30 mar 2018, 11:22
x 19

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: MalT »

rocendroll - kupcie Oryginalną Pruse. Jak ją dostroicie to będziecie zadowoleni.
Tak prawdę mówiąc ten wydruk konkursowy specjalnie do twojego tematu wydrukowałem, tak aby można było porównać co daje prusa zaraz jak się ją wyciągnie z pudełka.
Mendel Max 1.5+
Rostock Mini Pro - gotowa w 90%
Velleman K8200 - nie polubiliśmy się
Makerbot Replicator 5th Gen - nie polubiliśmy się
Original Prusa i3 MK3
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: rocendroll »

@MalT to w takim razie pójdziemy w to. Ale musisz mi po prostu, powiedzieć więcej o tym druku ;D Czyli to jest któryś z pierwszych druków tak? Czy Ty wiesz już co chcesz poprawić? Czy jesteś w stanie określić skalę - w jakiej da się poprawić druk od tej obecnego, jeśli to w ogóle możliwe? Co da się wyciągnąć z tej drukarki?

@olo2000pm nie nie, to odpada, mimo że czas jest i się nie śpieszy - kupowanie chińskiego cuda na początek będzie dla mnie udręką w skalibrowaniu i obsłudze i pewnie budowie. Myślę że użyte materiały w budowie też będą gorszej jakości (patrz akrylowe obudowy). Chciałbym kupić coś co mnie ładnie i przyjemnie wprowadzi w druk 3d, a w zakupie prusy jest taki feature - że dodają super przewodnik do złożenia drukarki. Jest to też dla mnie jakas przewaga przy kupnie tej drukarki od innej.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: virgin71 »

rocendroll pisze:kupowanie chińskiego cuda na początek będzie dla mnie udręką w skalibrowaniu i obsłudze i pewnie budowie. Myślę że użyte materiały w budowie też będą gorszej jakości (patrz akrylowe obudowy). Chciałbym kupić coś co mnie ładnie i przyjemnie wprowadzi w druk 3d
Kup tę prusę. Jak kupisz później "chińskie cudo" to przyznasz koledze rację i postawisz mu piwo.
Ładni i przyjemnie jest poza budżetem.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: McKee »

Ej no.... naprawdę składanie Prusy to pikuś (pan Pikuś) w porównaniu do dowolnej delty.
A Prusę bierzesz, składasz i drukujesz ... i korzystasz ze wsparcia tysięcy użytkowników takiej samej drukarki (a delta to jednak egzotyka).
rocendroll: Na co (dlaczego) ty jeszcze czekasz z tym zakupem? Jakieś szczególne okoliczności muszą wystąpić?
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: Tuchajbej »

Prusa nie jest żadną wybitna drukarka. Po złożeniu i kalibracji drukuje poprawnie ale bez fajerwerków . Ma dobrą powtarzalność i jest bardziej bezobsługowa niż najtańsze chinczyki.
Złożenie to dla laika 2 wieczory. Raczej nie da się nic schrzanic.

Updates które by się przydały to jakiś lepszy nawiew na wydruk oraz jakiś napinacz osi Y bo ten co jest to prowizorka.
Przydaje się też blokada na nóżki bo wypadają.

Jak masz budżet 3250 na samą drukarkę i jesteś laikiem to kupuj i nie zawracaj gitary.
Jak masz mniej to kup coś tańszego i zapas filamentów.

Sam myślę czy z chłopakami z pracy nie kupić sobie ender3 do roboty dla jaj.

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”