Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: rocendroll »

Witajcie ;) Waham się w wyborze drukarki do firmy, na razie dla poznania technologii. Budżet to 2-3tyś zł. Co w tym przedziale cenowym mogę najlepszego kupić? Chciałem kupować Anycubic Photon?
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: anraf1001 »

viewtopic.php?f=4&t=2242&view=unread#unread

Bierzesz pod uwagę tylko drukarki drukujące żywicą? Miałeś kiedyś z czymś takim do czynienia?
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: rocendroll »

// Nie ma potrzeby cytowania postów w całości, zwłaszcza gdy odpowiadasz bezpośrednio pod cytowaną wypowiedzią.
// FR


Na oba pytania odpowiedź brzmi: właściwie to nie. :) Nie biorę tylko takich pod uwagę - po prostu na YT recenzje z tego miesiąca to recenzje tej drukarki - i jest ona bardzo wychwalana, jak oferująca fantastyczną jakość za niską cenę.

Nigdy nie miałem do czynienia z drukiem 3D. Oczywiście oprócz wystaw gdzie trzymałem wydruki 3d w rękach i widziałem pracujące drukarki na żywo + rozmawiałem trochę z wystawcami
Awatar użytkownika
anraf1001
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 1509
Rejestracja: 30 gru 2016, 11:43
Lokalizacja: Gniezno
Drukarka: Hypercube Evo
x 182

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: anraf1001 »

A co ta drukarka miałaby robić?
;) Pozdrawiam, Andrzej ;)
Drukarki: Hypercube Evolution :cool2:
Prusa ala Haribo/Mk3 :cool2:

Wsiadając do taksówki mówię: "G28"
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: kretu »

Tak jak anraf pisał najważniejsze pytanie co planujesz drukować. Drukarki żywicowe mają swoje zalety których nie przeskoczy żadna FDM ale mają też sporo wad których nie ma FDM. Osobiście jako pierwszą i jedyną drukarkę nie brałbym żywicowej chyba że np. planujesz drukować głównie figurki do RPG pod malowanie bo do tego wydają się idealne.

Poczytaj/pooglądaj o resin printer maintance.

A i pamiętaj o tym że jak jest dużo filmików o jakiejś drukarce w krótkim czasie to na 99% większość filmów to zwykłe opłacane recenzje i podchodź do nich z dużą rezerwą.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 17
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: virgin71 »

kretu pisze: A i pamiętaj o tym że jak jest dużo filmików o jakiejś drukarce w krótkim czasie to na 99% większość filmów to zwykłe opłacane recenzje i podchodź do nich z dużą rezerwą.
Jako użytkownik Photona mogę to tylko potwierdzić. W recenzjach brakuje opisu wielu wad tej drukarki. Cóż, jak ktoś dostał drukarkę do recenzji, to ma czuć się zobowiązany.
To jak z fotelikami do jazdy tyłem - nagle to są jedyne słuszne i najlepsze foteliki na świecie. Polecają je wszystkie "matki-blogerki".

Pamiętaj, że żywica jest toksyczna i drukować możesz z niej wyłącznie w pomieszczeniu ze specjalną wentylacją. To nie jest PLA, w którym więcej jest gadania niż praktyki. Jak odpalisz żywicówkę w domu, to po 5 minutach wszystko będzie śmierdziało żywicą.
rocendroll pisze:oferująca fantastyczną jakość za niską cenę.
Oczywiście wiesz o tym, że żywica jest w cholerę droga, a wydruki są wypełnione w 100%? To trochę jak kupno starego samochodu, bo jest tanio, a pali 10l/100 (i mowa tu raczej o tico, a nie o jakimś v8).
tanczacy
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 39
Rejestracja: 19 sty 2017, 11:04
x 1

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: tanczacy »

Są już żywice nietoksyczne, bezzapachowe, mam 4 photony na których korzystam z żywic HARZ Lab i praktycznie nie czuć żywicy.

A chodzą minimum 8 godzin na dzień.

Nie musi być wypełnienia 100%, jest fajna opcja hollow, drukuje się tylko ścianki o grubości 1 mm.
Awatar użytkownika
Artu
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2421
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:37
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Drukarka: Anycubic Delta +
x 464
Kontakt:

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: Artu »

tanczacy pisze:Są już żywice nietoksyczne, bezzapachowe, mam 4 photony na których korzystam z żywic HARZ Lab i praktycznie nie czuć żywicy.
Tlenku węgla też "nie czuć", "nie widać", a zabija :mrgreen:
Pozdrawiam, Artur

# Delta Anycubic - na sprzedaż...

# Bambu Lab A1 + AMS mini - drukuje jak szalona :mrgreen:

Moje wypociny na Thingiverse 8-)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 16
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: FlameRunner »

Panowie, widzę że fajnie się rozmawia. :D
Ale tak szczerze to się tu trochę offtop robi, może dobrze by było powstrzymać się z dalszą dyskusją do momentu, gdy autor tematu zamieści tu odpowiedzi na pytania z tematu Zanim zapostujesz w dziale "Co kupić?" ?
McKee
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 37
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: rocendroll »

// Nie ma potrzeby cytowania postów w całości, zwłaszcza gdy odpowiadasz bezpośrednio pod cytowaną wypowiedzią.
// FR


Nie mam nic do tego jeśli moderacja nie ma - zawsze dowiem się więcej ;)

Aktualnie mam wahanie co do wyboru - bo zobaczyłem jaka fajna jest Prusa i3 MK3, i jak cicho potrafi pracować.

Czyli ogólnie można by to podsumować tak że: Photon będzie mega dokładny i popisowy ale problematyczny jak VW Phaeton, a Prusa będzie brzydziej wyglądać ale lepiej działać i mieć lepsze wartości użytkowe jak Honda Accord?

Przekracza budżet, wiem.

A która drukarka, najbardziej - była by możliwa do używania zaraz po wyjęciu pudełka i najmniej upierdliwa?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”