Drukarka 3D, do 3000 zł, do figurek i różnych elementów

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
bandinse
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:24
x 2

Drukarka 3D, do 3000 zł, do figurek i różnych elementów

Post autor: bandinse »

Kolego FlameRunner jeśli można podepnę się trochę, żeby nie robić niepotrzebnie nowego tematu.

Sam szukam czegoś na początek, póki co do pracy magisterskiej i wydruku matrycy do odkucia w modelinie łożyska stożkowego. Fajnie jakby później sprzęt pozwolił na drukowanie figurek i różnych elementów np. części do obudowy laptopa/komputera drobnych plastików do samochodów z możliwością późniejszej obróbki szlifowaniem lub malowania, więc i jakość się liczy.

Mam lekki mętlik w głowie już, bo wstępnie myślałem o jakiejś Anet ale budżet mam nawet do 2500-3000zł i miałem nawet propozycję osoby która mi złoży drukarkę na 2 głowicach o jakości druku Prusy mk2s i większym polu roboczym, ale trochę w tym wszystkim jest ryzyka. Można by też pokusić się o zakup Prusy od producenta i tak gdybam od 2 tygodni nie wiedząc co ostatecznie zrobić. Drukarka nie musi być złożona, mam duże zdolności manualne, zastanawiałem się również nad złożeniem czegoś sam w tym budżecie. Zależy mi, żeby sprzęt mieć gotowy do pracy z końcem tego miesiąca (na prusę trzeba czekać ok.3 tygodni)
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka 3D, do 3000 zł, do figurek i różnych elementów

Post autor: FlameRunner »

bandinse pisze:Kolego FlameRunner jeśli można podepnę się trochę, żeby nie robić niepotrzebnie nowego tematu.
Nie można. :P
Wydzieliłem, żeby nie robić niepotrzebnie zamieszania w cudzym wątku.
Pajacyk0v

Re: Jaką drukarkę do 2500zł wybrać? I CZEMU

Post autor: Pajacyk0v »

Patrząc z perspektywy użytkownika Anety to te drukarki są deko hardkorowe na start (choć dużo zależy od konkretnego egzemplarza). Osobiście jakbym miał teraz kupować budżetową drukarkę to kupiłbym CR10S. Z większym budżetem Prusę i3 Mk3.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka 3D, do 3000 zł, do figurek i różnych elementów

Post autor: FlameRunner »

bandinse pisze:budżet mam nawet do 2500-3000zł i miałem nawet propozycję osoby która mi złoży drukarkę na 2 głowicach o jakości druku Prusy mk2s i większym polu roboczym
Czy możesz zdradzić, skąd masz taką ofertę?
Może jest tu potencjalny wykonawca i ma ochotę się ujawnić?
Awatar użytkownika
Julian
Postów w temacie: 1
Posty: 736
Rejestracja: 19 kwie 2016, 21:42
x 196

Re: Drukarka 3D, do 3000 zł, do figurek i różnych elementów

Post autor: Julian »

W PL mamy kliku dytrybutorów Prusa.
Do nas drukarki mk3 jadą i będą niedługo.
bandinse
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:24
x 2

Re: Drukarka 3D, do 3000 zł, do figurek i różnych elementów

Post autor: bandinse »

FlameRunner pisze:
bandinse pisze:budżet mam nawet do 2500-3000zł i miałem nawet propozycję osoby która mi złoży drukarkę na 2 głowicach o jakości druku Prusy mk2s i większym polu roboczym
Czy możesz zdradzić, skąd masz taką ofertę?
Może jest tu potencjalny wykonawca i ma ochotę się ujawnić?
Ofertę otrzymałem przypadkowo, przeglądając Allegro, znalazłem kogoś kto sprzedaje Anet A8 i zapytałem z ciekawości o wykonanie drukarki na zamówienie, otrzymałem taką odpowiedź:

"Witam,tak na szybko co przychodzi mi do głowy to na pewno większe pole robocze niż w prusa ,mocniejsze silniki krokowe podwójna głowica i może ,bajery typu autoleveling ,ładniejsza i bardziej funkcjonalna obudowa ,rama z aluminium ,większy ekran lcd ,itd ,pozdrawiam"

Tyle, że czas wykonania miesiąc +/-/ tydzień (większość to czas na przyjście części z chin) i brak gwarancji, więc nie wiem czy gra warta świeczki.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Drukarka 3D, do 3000 zł, do figurek i różnych elementów

Post autor: dziobu »

bandinse pisze: "Witam,tak na szybko co przychodzi mi do głowy to na pewno większe pole robocze niż w prusa ,mocniejsze silniki krokowe podwójna głowica i może ,bajery typu autoleveling ,ładniejsza i bardziej funkcjonalna obudowa ,rama z aluminium ,większy ekran lcd ,itd ,pozdrawiam"
Takie bajery od kopa oferuje Flsun i3 (/Plus). W najdroższej wersji (w komplecie pojedyncza + dwie podójne głowice, tft, autoleveling, duże pole robocze) z wysyłką z Niemiec - oidp ok 320USD.

Nie powiem żeby to był cud techniki, ale jak rozważałeś Anet A8 to na pewno gorzej nie będzie.
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Drukarka 3D, do 3000 zł, do figurek i różnych elementów

Post autor: Tuchajbej »

bandinse pisze:
FlameRunner pisze:
bandinse pisze:budżet mam nawet do 2500-3000zł i miałem nawet propozycję osoby która mi złoży drukarkę na 2 głowicach o jakości druku Prusy mk2s i większym polu roboczym
Czy możesz zdradzić, skąd masz taką ofertę?
Może jest tu potencjalny wykonawca i ma ochotę się ujawnić?
Ofertę otrzymałem przypadkowo, przeglądając Allegro, znalazłem kogoś kto sprzedaje Anet A8 i zapytałem z ciekawości o wykonanie drukarki na zamówienie, otrzymałem taką odpowiedź:

"Witam,tak na szybko co przychodzi mi do głowy to na pewno większe pole robocze niż w prusa ,mocniejsze silniki krokowe podwójna głowica i może ,bajery typu autoleveling ,ładniejsza i bardziej funkcjonalna obudowa ,rama z aluminium ,większy ekran lcd ,itd ,pozdrawiam"

Tyle, że czas wykonania miesiąc +/-/ tydzień (większość to czas na przyjście części z chin) i brak gwarancji, więc nie wiem czy gra warta świeczki.
Wtopisz kasę. Nie przebijesz finansowo produkcji seryjnej. Jak chcesz mieć za 2.5k coś co drukuje tak dobrze jak mk2.5 to za 2.5k kup mk2.5.
Jedyna prusa jaką za tą kasę warto kupić to originalna.
Jak masz 3.25k to kupuj mk3.
Jak masz 2.5k to mozesz mk2.
O ile fdm Cie interesuje.
Pamietaj że do drukarki trzeba kupić filamenty. Wiec nie wypstrykaj sie totalnie z kasy bo rolka to 50-100zl srednio.
Pamiętaj także że większość chińczyków wymaga dopieszczenia żeby przyzwoicie drukować i żeby była jako taka powtarzalność. No i raczej nie licz przy chińczyku na wsparcie producenta czy jakąś gwarancję.
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
MalT
Postów w temacie: 1
Posty: 105
Rejestracja: 30 mar 2018, 11:22
x 19

Re: Drukarka 3D, do 3000 zł, do figurek i różnych elementów

Post autor: MalT »

Jak masz mało czasu i chcesz odrazu dobrze to kup oryginalną MK2 lub MK3.
Artu
Mendel Max 1.5+
Rostock Mini Pro - gotowa w 90%
Velleman K8200 - nie polubiliśmy się
Makerbot Replicator 5th Gen - nie polubiliśmy się
Original Prusa i3 MK3
bandinse
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:24
x 2

Re: Drukarka 3D, do 3000 zł, do figurek i różnych elementów

Post autor: bandinse »

Fajnie, rzetelne odpowiedzi otrzymałem tutaj. Czyli pozostaje wybór mk2s lub dopłacić do mk3s.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”