Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
gurlog100
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 6
Rejestracja: 06 maja 2018, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

Post autor: gurlog100 »

Przeglądałem ostatnio forum, yt i wiele innych stron, ale nie znalazłem zestawienia opinii o tych dwóch drukarkach.

Planuję kupić drukarkę 3d za ok 1200zł, w celach hobbistycznych, wydrukowanie pracy inżynierskiej, następnie drukowanie różnych swoich pomysłów. Myślę o druku głównie z ABS (planuję obudować drukarkę, żeby temperaturę zachować, bo już wiem, że przy druku z ABS nieobudowane drukarki to tak sobie z tym radzą).

Ale główna kwestia to taka, że wyselekcjonowałem dwa modele drukarek:
1) JGAURORA A5 https://www.gearbest.com/3d-printers-3d ... id=1433363
2)Anycubic I3 MEGA https://www.gearbest.com/3d-printers-3d ... id=1433363

co sądzicie o tych modelach, który Wy byście polecili, czy coś innego może?

Jestem świadomy lekkich modyfikacji w każdej z tych drukarek, widziałem kilka filmów na yt, żeby dodrukować kanał chłodzenia czy innych pomysłów.

Również myślę o zamontowaniu w drukarce tl-smoothera - czytałem w innych tematach, że większość z Was podchodzi do tego sceptycznie, ale jednak filmy na yt przekonują mnie do wydania dodatkowych 50zł.
gurlog100
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 6
Rejestracja: 06 maja 2018, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

Post autor: gurlog100 »

Jeszcze jedna drukarka, która jest na liście rozważanych:

3) Creality3D CR - 10 https://www.gearbest.com/3d-printers-3d ... aid=171752

Jakby znalazł się na forum posiadacz którejś z nich, prosiłbym o kilka słów o drukarce lub link do postu, gdzie już była oceniana
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 8908
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

Post autor: dziobu »

Jeśli dobrze czytam:
gurlog100 pisze:Ale główna kwestia to taka, że wyselekcjonowałem dwa modele drukarek:
1) JGAURORA A5 https://www.gearbest.com/3d-printers-3d ... id=1433363
Product forming size: 305 x 305 x 320mm
Engraving Area: 210 x 210 x 205mm

Jest Ci to obojętne? Bo różnica jest spora.
gurlog100 pisze:3) Creality3D CR - 10 https://www.gearbest.com/3d-printers-3d ... aid=171752
Jeśli dobrze widzę to nie wersja "S"; pomijając czujnik końca filamentu to ta ma jeden silnik w Z (CR-10 S ma dwa). I to _jest_ róznica.
I nie wiem jak wygląda kwestia oznaczeń, ale CR-10/CR-10S (bez niczego) ma pole robocze jak powyższy Anycubic. I cena też pasuje. A pole opisane w aukcji (30x30x40) odpowiada modelowi CR-10 4/4S, który oidp kosztuje (w Chinach) ok 1800-2000zł.

viewtopic.php?f=4&t=1483&hilit=cr10
search.php?st=0&sk=t&sd=d&sr=posts&keywords=cr10
gurlog100
gurlog100
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 6
Rejestracja: 06 maja 2018, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

Post autor: gurlog100 »

Wielkość stołu oczywiście przemawia w kierunku JGAURORA, ale jeśli miałoby się to odbić gorszą jakością niż dwie pozostałe, to wolę mniejszy rozmiar stołu. Jestem świadomy, że jakość i tak nie będzie na najwyższym poziomie, ale zależy mi na czymś faktycznie dobrym w tym przedziale cenowym.

Odnośnie Creality3D CR - 10, jest błąd w tytule, już były pytania do GearBest i odpowiadali, że jest to wersja 10S.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

Post autor: Pjoter »

Mam Anycubic I3 Mega. Nie wiem jak z innymi drukarkami ale ja do swojej musiałem jeszcze dołożyć - kupić nowe szkło i zasilacz, więc koszty wzrosły się o 100 zł. Pamiętaj że kupujesz chińczyka = chińska jakość.
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
gurlog100
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 6
Rejestracja: 06 maja 2018, 18:51
Lokalizacja: Kraków

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

Post autor: gurlog100 »

Szkło i zasilacz zepsuły się w trakcie użytkowania, czy przyszły uszkodzone?
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

Post autor: Kopytko »

Pjoter pisze:Pamiętaj że kupujesz chińczyka = chińska jakość.
Nie zgodze sie z tym co sugerujesz. Kupujesz u chinczyka i dostajes jakosc wzgledem ceny jaka wydajesz. Pamietaj ze wiekszosc rzeczy jest tam budowane i jak wydasz wiecej to uzyskasz rozniez jakosc. Ale ze tanio lepiej schodzi to wiekszosc rzeczy na ali i podobnych jest tej slabej jakosci. Ale wejdz chocby na alibabe i zobacz profesjonalne sprzety i porzadnej jakosci. No ale ta cena wowczas.
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 2
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

Post autor: Pjoter »

gurlog100 pisze:Szkło i zasilacz zepsuły się w trakcie użytkowania, czy przyszły uszkodzone?
Zasilacz padł po miesiącu lub dwóch, Ultrabase przyszedł krzywy. Musiałem odklejać go od grzałki i kupić szybę. Teraz drukuję na kleju szkolnym i jest o wiele lepiej niż na Ultrabase :D
Inną sprawą jest że nie pisałem do supportu w tych sprawach - z góry stwierdziłem że mnie oleją. Teraz widzę wątek na forum gdzie ktoś otrzymał pomoc i czeka na nową elektronikę.
Kopytko pisze:Nie zgodze sie z tym co sugerujesz. Kupujesz u chinczyka i dostajes jakosc wzgledem ceny jaka wydajesz. Pamietaj ze wiekszosc rzeczy jest tam budowane i jak wydasz wiecej to uzyskasz rozniez jakosc. Ale ze tanio lepiej schodzi to wiekszosc rzeczy na ali i podobnych jest tej slabej jakosci. Ale wejdz chocby na alibabe i zobacz profesjonalne sprzety i porzadnej jakosci. No ale ta cena wowczas.
Przyznaję że dosyć mocno uprościłem tok rozumowania - mój błąd :sorry:

Niech autor wątku nie wymaga od Anycubic niezawodności jak od Prusy - niższa cena wynika z zastosowania tańszych elementów itd.
Nie twierdzę że chińczyk = kupa. Jednak jeśli kupujemy na majfriendów to najczęściej po to aby zaoszczędzić :D więc oszczędzamy na podatkach, na jakości i na serwisie. Sam tam kupuję i wiem na co się godzę poprzez takie zakupy.
Kopytko
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
pamp1987
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 43
Rejestracja: 12 kwie 2018, 12:13

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

Post autor: pamp1987 »

remus
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 67
Rejestracja: 30 kwie 2018, 09:36
x 4

Re: Anycubic I3 MEGA vs. JGAURORA A5

Post autor: remus »

Każdy swoje chwali ale, rama typu cube jest niebo stabilniejsza od pozostałych ja mam dopiero tydzień a wybrałem fylingbear 905.
Tylko ze względu na sztywność, nawet jak drukuję w 130 drukarka nie skacze po stole, małe wsparcie elektronika jak w pozostałych.
Przesyłka z Niemiec w 3 dni od zakupu.
Prowadnice Z na fi10 dwa silniki, ale kupiłem napinacze do śrub. Dwie głowice... itd.
Płyta Makerbase
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”