Jak mądrze wykonywać obudowy około 40 x 40 cm? Drukarka 30 x 30 cm?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Cruiser
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 75
Posty: 87
Rejestracja: 20 maja 2018, 14:19

Jak mądrze wykonywać obudowy około 40 x 40 cm? Drukarka 30 x 30 cm?

Post autor: Cruiser »

Witam , potrzebuje jakiegoś magika od drukarek 3d a konkretnie muszę przerobić stół roboczy na większy w jakiejś taniej drukarce 3d na około 50x50x30 typu anet 6 coś w tym stylu.Priorytetem jest dla mnie szybkość druku jakąś dyszę pewnie grubą by się dało natomiast jakość to drugorzędna sprawa.
Chodzi o druk elementu podobnego do walizki na dokumenty o sporej wytrzymałości na uderzenia itp oraz nośności w środku 5-8kg.Celuje w petg bo jest dość wytrzymały.Także w skrócie , drukarka ma mieć stół około 50x50x30mm , szybko drukować i by była jak najtańsza.Oczywiście osoba która się tego podejmie będzie sowicie wynagrodzona , sam by się tym zajął ale za dużo czasu mi zajmie zagłębienie w temat a dla kogoś kto to ogarnia to pare dni pracy.Kontakt najlepiej pw.Z góry dzięki i Pozdrawiam
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Powiększenie stołu roboczego w jakiejś popularnej drukarce

Post autor: dziobu »

Chwila, bo nie rozumiem.
-> forum: RepRap - buduję, ale Ty nie budujesz (?),
-> szukasz kogoś kto Ci przerobi drukarkę? Masz jakąś?
-> szukasz kogoś kto Ci na poczekaniu ("dla kogoś kto to ogarnia to pare dni pracy.") zbuduje drukarkę po taniości?
-> chcesz zlecić druk?
Bo już nie wiem.

Z kupnych z takim polem roboczym, niską ceną i akceptowalną jakością to chyba tylko CR-10 (wersja 5S). A z szybkością nie poszalejesz jeśli detal ma być wytrzymały.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 41
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Powiększenie stołu roboczego w jakiejś popularnej drukarce

Post autor: dragonn »

Zapomnij, bo chcesz:
- szybko
- tanio
- dobrze
A możesz wybrać tylko dwa ;). Przeróbka jakiekolwiek drukarki na większe pole w ogóle nie ma sens bo jest to w zasadzie zbudowanie drukarki od zera i nie jest to parę dni roboty ;). Magików też tu nie ma
Cruiser
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 75
Posty: 87
Rejestracja: 20 maja 2018, 14:19

Re: Powiększenie stołu roboczego w jakiejś popularnej drukarce

Post autor: Cruiser »

Dzięki panowie za szybką odpowiedź , ta CR-10 powinna być ok akurat taka jaką mi potrzeba , chodziło mi żeby ktoś zbudował albo przerobił jakąś tanią drukarkę dla mnie ale jak jest gotowa to chyba nie ma sensu budować tylko lepiej kupić gotową , tylko cena tej Cr jest dość spora , myślałem że wyjdzie taniej , teraz pytanie czy opłaca się panowie budować samemu taka drukarkę jakbym to komuś zlecił czy lepiej kupić gotową za takie pieniądze?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Powiększenie stołu roboczego w jakiejś popularnej drukarce

Post autor: FlameRunner »

Tysiąc dolarów za tak dużą drukarkę to jak darmo...

Ale nie powiedziałeś, co tak właściwie chcesz uzyskać? Jeden egzemplarz przedmiotu opisanego w pierwszym poście? W takim razie może lepiej komuś zlecić jego wykonanie, niekoniecznie metodą druku 3D?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 41
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Powiększenie stołu roboczego w jakiejś popularnej drukarce

Post autor: dragonn »

Dokładnie, sam nie poskładasz tanio a tym bardziej ktoś Ci nie poskładał tanio. Ciekawe co miałeś na myśli "sowicie wynagrodzona" bo ewidentnie nie to co można pod tym zrozumieć :P.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Powiększenie stołu roboczego w jakiejś popularnej drukarce

Post autor: dziobu »

To tak w skrócie:
- podzespoły w drukarce są dopasowane do pola roboczego; tego się nie przerabia w tym zakresie,
- CR-10 to jest właśnie tania drukarka z dużym polu roboczym; taniej nie będzie i samemu taniej nie złożysz (zwłaszcza jak masz to komuś zlecić).

btw
4-5k zł na pole robocze 50^3 to żadna kwota...
dragonn
Cruiser
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 75
Posty: 87
Rejestracja: 20 maja 2018, 14:19

Re: Powiększenie stołu roboczego w jakiejś popularnej drukarce

Post autor: Cruiser »

Rozumiem , chodzi mi o drukowanie ciągle , nie jednego elementu , no to chyba wszystko mamy jasne , także dzięki panowie za pomoc , gdybym ją kupił , jest możliwość ja przerobić by szybciej drukowała np większą dyszę itp?
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 12
Posty: 8906
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5841
Kontakt:

Re: Powiększenie stołu roboczego w jakiejś popularnej drukarce

Post autor: dziobu »

Można.
Kilka osób ma tu cr-10 także poszukaj co o nich piszą. Ale w podobnej cenie i tak chyba nie ma nic innego takze to Ci zostaje.
Cruiser
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 75
Posty: 87
Rejestracja: 20 maja 2018, 14:19

Re: Powiększenie stołu roboczego w jakiejś popularnej drukarce

Post autor: Cruiser »

Też tak sądzę , patrzyłem na inne ale tylko ta jest w akceptowalnej dla mnie cenie , chciałem też kupić np Anet A6 i drukować po połówce i potem to złożyć w całość ale to chyba nie sensu, chyba że dało by się to ładnie skleić potem żeby się dobrze trzymało , jakąś lutownicą , jak sądzisz ?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”