OctoPi do Drukarki

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: McKee »

rocendroll pisze:W sensie B1+ i B3 masz tak? Czy nie ma problemów z rwaniem druku przy przesyłaniu pliku przez sieć jak to było zgłaszane na raspberry 0?
W sensie: mam 4 różne malinki, a ta najsłabsza to "Model B+" według opisu z tej strony: http://ozzmaker.com/check-raspberry-sof ... mand-line/ Do środka obudowy nie chce mi się zaglądać wiec sprawdziłem software'owo i pokazało mi coś takiego:
Hardware : BCM2835
Revision : 0010

To jest wolne, a nawet bardzo wolne, ale działa i nie rwie. Swego czasu wywaliłem nawet / zastąpiłem innym nowszym modelem ale jak mi jakaś aktualizacja nie poszła i popsuła octoprint-a (wbrew pozorom czasem się zdarza) to po prostu wyciągnąłem starocia z szuflady (bo tak było najprościej/najszybciej) i leci dalej. Video da się oglądać, czas restartu wystarcza na zrobienie herbaty (ze 2 minuty chyba) ale da się żyć z tym (chodzi 24/7). B2 ver 1.2 jest o 2-3 rzędy wielkości szybsze, i to nawet widać na interfejsie www ale szczególnie w trakcie aktualizacji - staroć to kilkanaście minut. Nowsze lecą szybciej. Na wydrukach wógole nie widać różnicy - to tylko kwestia komfortu pracy z www. Dlatego starszych niż B2 wersji zdecydowanie nie polecam (choć jak widać działają). Między 2 i 3 nie widzę tak dużych różnic.
Wszystko co mogę mam podłączone po ethernet (WiFi kiedy tylko mogę to nie używam, wiec to mi nie robi różnicy - taka fobia ;-) częstotliwość prawie ;-) taka jak w mikrofalówce tylko moc troszkę ;) mniejsza).
rocendroll
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 2
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: zen »

Tak gwoli precyzji: RPI 3 jest mniej więcej rząd wielkości szybsze, nie 2-3 rzędy. To spora różnica
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: dragonn »

Jak to? Pi 2/3 ma 4 rdzeniowy procesor, 1 miały jedno rdzeniowy i to jeszcze słabszy od jednego rdzenia 2/3. Oczywiście soft musi potrafić wykorzystać wiele rdzeni :P, Octoprint akurat tego nie robi sam w sobie ;).
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 2
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: zen »

Rząd to jest x10. Według testów tyle mniej więcej wychodzi.
2 rzędy to 100 a 3 to 1000. Ni chu chu nie ma takiej różnicy ;) Prawo Moore'a
dragonn
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: dragonn »

Aaa.... dobra. Już się nie odzywam. Taki rząd :oops: , sorry :P
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: rocendroll »

Hej, odkopuje temat i chciałbym zapytać się posiadaczy octoprinta którzy robią lapsy o wybór kamerki. Chciałbym uzyskać 1080p, no minimalnie 720p.
Pierwszą jest Raspberry - mam B3+, czyli najmocniejsze. Wiem że na Pi0 były problemy z rwaniem obrazu. Wiem że są kwesie z framerate'em - np. 10kl/s. Chciałbym się dowiedzieć gdzie jest limit. Pierwszą kwestią jest to czy moje raspberry pociągnie 1080p? Do tej pory na YT widzialem filmiki w dość marnych jakościach.

Drugą kwestią jest framerate, czemu niekiedy widzę że niektórzy ludzie mają ustawione te klatki na 10kl/s a niektórzy na 60kl/s. Zależy to od kamery?

Trzecia kwestia - kamera. Czytałem że najpopularniejszym i najmniej sprawiającym problemy wyborem są kamerki Logitecha albo Microsoftu.
Np. ta jest tania, ma 720p:

Czy ten wybór jako budżetowy, jest dobry?

Czy jeśli pomyśleć by o czymś super, jaka to kamerka musiałaby być żeby wystarczyła na 1080p? Pytam bo na tej liście, żadna z kamerek 1080p nie jest ani microsoftu ani logitecha ORAZ nie obsługuje więcej niż 10kl/s - wybierając inną nadziewam się na jakieś nowe problemy znowu? Jeśli tak, jakiego rodzaju?
https://github.com/foosel/OctoPrint/wik ... wn-to-work

Czy polecenia obok modelu jak np. "-r 1920x1080 -f 10" oznaczają że tylko takie polecenie jest odpowiednie/polecane dla danego modelu?

Jeśli tak, jedynymi kamerkami na tej liście z 1080p i dobrym framerate są:
GearHead WC8500HD
Genius WideCam F100
GUCEE (iRush) HD92 1080p WebCam
no to żadnej z nich do kupienia w jakiś łatwy tani sposób typu olx, jak w przypadku tego taniego logitecha nie ma... hm ;/

Pytanie nawiasem - octoprint czy astroprint czy jest coś innego jeszcze?
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: rocendroll »

Nie mogę już edytować a chciałem dopisać no dzisiaj znalazłem. No kurde ale Panowieeeee.... dlaczego nikt o tym nie mówi?

https://www.prusaprinters.org/easy-wire ... -sd-cards/
http://microfabricator.com/blogs/view/i ... 3d-printer

tylko pewnie w ten sposób nie da się podłączyć kamerki ani sterować drukarką... Hmm, ale może to być niezła alternatywa dla kogoś kto tego nie potrzebuje, a chciałby tylko drukować przez wi-fi ;)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: Berg »

rocendroll pisze:No kurde ale Panowieeeee.... dlaczego nikt o tym nie mówi?
https://www.prusaprinters.org/easy-wire ... -sd-cards/
search.php?keywords=Toshiba+FlashAir
Awatar użytkownika
Cosik
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 907
Rejestracja: 09 gru 2017, 10:12
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: HEVO DC, Mikrus
x 281
Kontakt:

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: Cosik »

rocendroll pisze:No kurde ale Panowieeeee.... dlaczego nikt o tym nie mówi?
Może też ze względu na cenę?
Wolność wariacie w swoim warsztacie...
HEVO DC - wciąż wiele pomysłów na usprawnienia :D
Mikrus - moje szaleństwo -> viewtopic.php?f=10&t=6880
Moje projekty 3D

https://discord.gg/cBYzhm2 -> RepRapy PL
Awatar użytkownika
artur_n
Postów w temacie: 7
Posty: 950
Rejestracja: 20 lis 2017, 21:48
Lokalizacja: RJA
Drukarka: P3Steel, Prusa MK4
x 172

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: artur_n »

Mam, używam i chwale sobie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”