OctoPi do Drukarki

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: virgin71 »

A to nie chodzi o dokładnie, tylko "czy nie ma pożaru/makaronu";)
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: rocendroll »

Panowie, który Raspberry Pi 3 kupić ? Bo jest kilka modeli z różnymi cenami, i nie wiem który będzie najlepiej wybrać? Czy w końcu jest wyjaśnione to czy lepiej montować do obudowy czy trzymać na kablu?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: dragonn »

Kilka modeli? 3 są tylko dwa, B i B+. Który weźmiesz - bez znaczenia.
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: rocendroll »

Faktycznie, moja pomyłka z tymi modelami. Ale znalazłem porównanie i tam piszą że jest jednak trochę różnica - B+ jest trochę wydajniejsze, ale co ważne, może być zasilane przez sam kabel Ethernetu, to prawda? Czyli że nie potrzebuje drugiego kabla zasilania - czy to się odbija na jakości pracy urządzenia?

Oprócz standardowego B+, jest chociażby na allegro - dostępne wiele różnych dodatków i wariantów. Czy potrzeba mi coś z tego - no bo nie wiem dalej czy lepiej montować do urządzenia czy trzymać na kablu?
np. Pibow case, dedykowany zasilacz, zestaw radiatorów, Pi Desktop, różnego rodzaju zestawy startowe (Forbot http://allegro.pl/forbot-zestaw-raspber ... 61392.html)
Czy możecie polecić kamerę która dobrze zgrywać się będzie z B+ i drukarką? Jak wypada z polecaną, ta oryginalna kamerka od Raspberry - Raspberry Pi HD (8Mpx), która nawet jest w tym zestawie rozszerzonym Forbota?
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: dragonn »

Żeby zasilać po Ethernet musisz mieć sieć Ethernet z PoE, czyli jakieś 48V w sieci Ethenet. Wątpię że to masz, zwykła domowa sieć nigdy tego nie ma.
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: McKee »

rocendroll pisze:Oprócz standardowego B+, jest chociażby na allegro - dostępne wiele różnych dodatków i wariantów. Czy potrzeba mi coś z tego - no bo nie wiem dalej czy lepiej montować do urządzenia czy trzymać na kablu?
np. Pibow case, dedykowany zasilacz, zestaw radiatorów, Pi Desktop, różnego rodzaju zestawy startowe
A skąd mamy znać Twoje potrzeby?
Jak chcesz trzymać na kablu to trzymaj na kablu. Jak chcesz powiesić na ścianie to powieś. Jak chcesz postawić na półce to postaw.
Obudowę możesz sobie wydrukować - od tego masz drukarkę przecież.
Dedykowany zasilacz? A nie masz jakiegoś wolnego z jakiegoś telefonu? Jeżeli nie, to kupuj dedykowany (albo inny :D, byle moc się zgadzała).
Czyste/gołe Raspberry ci wystarczy (a w zasadzie Twojej drukarce), ale jeżeli uważasz że koniecznie musi być firmowa obudowa albo rożnego rodzaju zestawy startowe (bo chcesz oglądać firmy i sterować ekspresem do kawy) to dokupuj co TOBIE jest potrzebne.

PS.: Kamera z tej listy: https://github.com/foosel/OctoPrint/wik ... wn-to-work (oryginalna też jest OK ale mi się nie podoba - ja wolę inną - kwestia gustu i ew. parametrów ;)).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: rocendroll »

dragonn pisze:Żeby zasilać po Ethernet musisz mieć sieć Ethernet z PoE, czyli jakieś 48V w sieci Ethenet. Wątpię że to masz, zwykła domowa sieć nigdy tego nie ma.
Faktycznie, nie mam tego. Czyli w zasadzie nie ma dla mnie różnicy czy kupię Pi3 B czy B+?

@McKee - nie potrzeba mi tych bajerów. Tylko jak się nie znam, no to pytam czy cos z tego nie będzie trzeba też kupić, bo wszyscy wiedzą że nie kupuje się pi 3 bez czegoś tam. Dobra, dzięki za listę ;)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: McKee »

W zasadzie to nie ma różnicy - ver 2 też wystarczy a jest tańsza i mniej prądu zużywa (jeżeli jesteś z Poznania lub Krakowa) (ew. trochę dłużej się filmy renderują po wydruku, ale po kilu tygodniach ten bajer przestaje być przydatny ;)).
3+ jest najbardziej przyszłościowe (choć drukarce to różnicy nie robi - chodzi o wsparcie - rozwój OctoPrint-a i testy idą na v3).
Różnice masz tu: https://en.wikipedia.org/wiki/Raspberry_Pi

PS.: Ja mam do jednej drukarki "B+" podłączone (musiałem się logować żeby sprawdzić co dokładnie ;)), a 3-kę używam do nauki i zabawy (czytaj: gdzieś leży), bo "szkoda mi" 3-ki pod drukarkę skoro B+ też wystarcza).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: rocendroll »

W sensie B1+ i B3 masz tak? Czy nie ma problemów z rwaniem druku przy przesyłaniu pliku przez sieć jak to było zgłaszane na raspberry 0?
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: virgin71 »

Trójka ma WIFI i to robi różnicę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”