OctoPi do Drukarki

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 2
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: ethanak »

Na thingiversie było jak to zrobić z pomocą ESP8266 i zwykłej karty - wychodzi nieco taniej :)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: McKee »

Nie mieszajcie tematów (głównie @rocendroll).
To jest temat "OctoPi do Drukarki" a nie "Drukowanie przez WiFi" - wystarczy sobie odrobinę trudu zadać i poszukać odpowiedniego wątku - zarówno Flash Air jak i ESP8826 już było.
Funkcjonalność byle jaka, więc moim zdaniem szkoda pieniędzy i czasu, ale jak chcecie to piszcie w odpowiednich wątkach i nie róbcie burdelu na forum.

Jaką kamerę pod OctoPrint też już było - @rocendroll: sam linka ci podawałem! :no: Wystarczy wybrać z listy. (bo to, że kamera działa w FullHD nie oznacza, że Malina/mjpg-streamer/OctoPrint będzie w stanie ją obsłużyć).
Cosik, Rafik89
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Rafik89
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2018, 07:23

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: Rafik89 »

Jestem w trakcie przygotowywania OrangePI 2 plus pod armdroid. Może będzie to jakoś działać. W razie co zdam relacje

Wysłane z mojego ONEPLUS A3000 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
ethanak
Postów w temacie: 2
Posty: 207
Rejestracja: 28 cze 2018, 19:33
Drukarka: Anet A8 (kiedyś)
x 22

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: ethanak »

A próbował ktoś może NanoPi Duo?
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: rocendroll »

McKee pisze:Nie mieszajcie tematów (głównie @rocendroll).
(bo to, że kamera działa w FullHD nie oznacza, że Malina/mjpg-streamer/OctoPrint będzie w stanie ją obsłużyć).
No właśnie o to mi chodzi! Nie chcę kupić kamery i zorientować się że nie działa. Napisałem wyraźnie - że proszę o informację jeżeli ktoś z doświadczenia wie, która kamera 1080p może być bez problemu obsłużona przez Pi3 B+ i Octo/Astro Printa /whatever - w zależności co lepsze.
Rafik89
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2018, 07:23

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: Rafik89 »

Jestem teraz w momencie postawienia octoprint na OrangePI 2plus. Z małymi problemami udało się ogarnąć też pip i wtyczki. Autostart działa be problemow. Dziś po pracy będę testować kamerkę USB Logitech hd3000

Wysłane z mojego ONEPLUS A3000 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 10
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: McKee »

rocendroll pisze:
McKee pisze:Nie mieszajcie tematów (głównie @rocendroll).
(bo to, że kamera działa w FullHD nie oznacza, że Malina/mjpg-streamer/OctoPrint będzie w stanie ją obsłużyć).
No właśnie o to mi chodzi! Nie chcę kupić kamery i zorientować się że nie działa. Napisałem wyraźnie - że proszę o informację jeżeli ktoś z doświadczenia wie, która kamera 1080p może być bez problemu obsłużona przez Pi3 B+ i Octo/Astro Printa /whatever - w zależności co lepsze.
A ja ci podałem linka do artykułu z tabelką ... i nie będę się powtarzać :devil: :angel:
Masz informacje na forum ... podane na tacy... Wystarczy chcieć słuchać/czytać, nie być leniwym i nie siać zamieszania. (Podpowiedź: przeczytaj ten wątek jeszcze raz od początku (powoli i ze zrozumieniem - no sorry, ale inaczej nie mogę, bo rozumiem można mieć problem, ale żeby 2 razy pytać o to samo i wogóle nie słuchać odpowiedzi? :cry: ręce opadają)).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
Awatar użytkownika
Orzel
Postów w temacie: 9
Posty: 47
Rejestracja: 24 kwie 2018, 22:04
x 50

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: Orzel »

Obrazek
5MP Raspberry Pi 3 Module v1.3
ostatnio zamówiłem na aliexpresie - koło 4 dolarów

podobno lepiej dołożyć do v2 ale stwierdziłem, że do samego podglądu powinno wystarczyć, zobaczymy się spisze.

Jeszcze taki Obrazek
ring light i może być fajnie.
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: Berg »

Dla mnie podstawowe parametry to jakość obiektywu, wielkość matrycy, czułość. Rozdzielczość jest najmniej ważna. Około 1024x768 jest spokojnie wystarczając a dodatkowo film zajmuje mniej miejsca i mniej kłopotów ze streamowaniem.
Awatar użytkownika
rocendroll
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 10
Posty: 191
Rejestracja: 04 maja 2018, 08:24
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Prusa i3 MK3
x 5

Re: OctoPi do Drukarki

Post autor: rocendroll »

McKee pisze:A ja ci podałem linka do artykułu z tabelką ... i nie będę się powtarzać :devil: :angel:
Masz informacje na forum ... podane na tacy... Wystarczy chcieć słuchać/czytać, nie być leniwym i nie siać zamieszania. (Podpowiedź: przeczytaj ten wątek jeszcze raz od początku (powoli i ze zrozumieniem - no sorry, ale inaczej nie mogę, bo rozumiem można mieć problem, ale żeby 2 razy pytać o to samo i wogóle nie słuchać odpowiedzi? :cry: ręce opadają)).
Czy chodzi o ten link?
https://github.com/foosel/OctoPrint/wik ... wn-to-work

W takim razie Ty nie czytasz. Jest w moim poście na 4 stronie, znam ten link - wzorowałem się na nim pisząc pytanie.

Orzel pisze: 5MP Raspberry Pi 3 Module v1.3
ostatnio zamówiłem na aliexpresie - koło 4 dolarów

podobno lepiej dołożyć do v2 ale stwierdziłem, że do samego podglądu powinno wystarczyć, zobaczymy się spisze.

Jeszcze takiring light i może być fajnie.
Ciekawa opcja. Czyli to jest ta oficjalna/dedykowana kamera do Raspberry Pi? Mam pytanie o cenę tego, bo ostatnio patrzyłem ceny tych kamer i ona kosztuje ponad 100zł ;p chyba że źle patrzę. Czy wiesz jak jest z jakością tej z chin, czy kupowałeś nie sugerując się niczym na necie, w ciemno? Fajnei, wołaj jak będziesz już wiedział co i jak ;)
https://botland.com.pl/kamery-do-raspbe ... 08814.html
rafaljot pisze:Dla mnie podstawowe parametry to jakość obiektywu, wielkość matrycy, czułość. Rozdzielczość jest najmniej ważna. Około 1024x768 jest spokojnie wystarczając a dodatkowo film zajmuje mniej miejsca i mniej kłopotów ze streamowaniem.
Chciałbym tej jakości octolapse'y jak na tym kanale:
https://www.youtube.com/channel/UCXRcs5 ... Odg/videos
Na razie nie wiem jeszcze jakiej kamery używa, ale jeszcze popytam.
Ostatnio zmieniony 24 lip 2018, 11:34 przez rocendroll, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”