Pierwsza drukarka 3d do 2000 PLN

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Domell
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 1141
Rejestracja: 19 kwie 2016, 12:28
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: Mendel 90 / i3 / X3D
x 174

Re: Pierwsza drukarka 3d do 2000 PLN

Post autor: Domell »

Barney pisze:
Domell pisze:Polecam czytać forum
T.
A ja polecam czytać dokładnie post na który się odpowiada.
Jasno napisałem, że szukam drukarki 3d o parametrach i3 mega, ale o mniejszej awaryjności o ile to możliwe w tej cenie.
Panie mądraliński jak byś przeczytał z dwieście postów o i3 mega i drugie tyle o "awaryjności" to byś głupio nie pytał i byś wiedział co i jak zrobić i co kupić.

T.
Drukarki :
T.E.S.O.L // Gotowa do działania !
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7563
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2661

Re: Pierwsza drukarka 3d do 2000 PLN

Post autor: Berg »

Mam do sprzedania jedną swoją Lume.
v1.0
Jest metalowa, drukuje z ABSu, nawet z Nylonu :D, ma dwa silniki Z i metalową ramę. Do 100'C nagrzewa w 3 minuty. do 120 można grzać stół. Na full metalu, możliwe że tytanowym, już nie pamiętam co gdzie wsadziłem, direct titan,
Poza tym wypada mi czasem kabelek od termistora - muszę coś z tym zrobić :D i jest bardzo cicha i precyzyjna, na tmc2100.
Ale nie mam czasu napisać ogłoszenia ani zapakować jakby ktoś chciał wysyłkę. :P
Pole robocze ma normalny stół mk2b ale chyba z 1cm ma ograniczenia po tym jak coś tam karetkę przerobiłem.
Aha no i nie sprzedam jej nikomu, kto mi tu będzie głowę zawracał, żę mu kabelek wypadł od termistora, czy zapchała się dysza.

Lume +
Też ma 2xZ głowice e3d lite6 cała oryginalna, wymienione silniki XY, wymienioną elektronikę, tmc2208 stół magnetyczny. ekstruder zrobiony przez mnie, 400 krokowy oryginalny silnik od e3d.

o obu drukarkach na forum są tasiemce.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka 3d do 2000 PLN

Post autor: virgin71 »

Barney pisze:Czytałem trochę o anycubic i3 mega, ale odstrasza mnie awaryjność tej drukarki: zasilacze i mocowania silników? :wtf:
Przeczytałeś wypowiedź jednej osoby, która trafiła trefny zasilacz (kolega otrzymał nowy) i na tej podstawie wysnułeś takie wnioski? Wow!
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Pierwsza drukarka 3d do 2000 PLN

Post autor: olo2000pm »

Barney pisze: -Nagrzewanie stołu min. do 100 stopni [drukowanie z ABS]
Minimum? A to z jakiego powodu? Ja praktycznie tylko drukuje z abs i nigdy nie przekroczylem 100 na stole. Wszystkie wydruki z abs domyslnie ustawione mam na 95°C na stole.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Barney
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 01 cze 2018, 23:45

Re: Pierwsza drukarka 3d do 2000 PLN

Post autor: Barney »

Domell gdybym nie czytał o awaryjności nie zakładałbym tematu :no: zjedz snickersa czy coś...
virgin71 pisze:
Barney pisze:Czytałem trochę o anycubic i3 mega, ale odstrasza mnie awaryjność tej drukarki: zasilacze i mocowania silników? :wtf:
Przeczytałeś wypowiedź jednej osoby, która trafiła trefny zasilacz (kolega otrzymał nowy) i na tej podstawie wysnułeś takie wnioski? Wow!
Jednej osoby? na zagranicznych forach jest tego masa.
Nic panowie widzę, że nie pojawiła się jakaś sensowna alternatywa dla i3 mega, więc odpuszczam i czekam na obniżkę ceny prusy i3 mk2
Dzięki za zainteresowanie tematem :git: :piwo:
MalT
Postów w temacie: 1
Posty: 105
Rejestracja: 30 mar 2018, 11:22
x 19

Re: Pierwsza drukarka 3d do 2000 PLN

Post autor: MalT »

Wydaje mi się że prędzej zaprzestaną sprzedawać i3MK2 niż jeszcze obniżą cenę.
Mendel Max 1.5+
Rostock Mini Pro - gotowa w 90%
Velleman K8200 - nie polubiliśmy się
Makerbot Replicator 5th Gen - nie polubiliśmy się
Original Prusa i3 MK3
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Pierwsza drukarka 3d do 2000 PLN

Post autor: dragonn »

Barney pisze:Domell gdybym nie czytał o awaryjności nie zakładałbym tematu :no: zjedz snickersa czy coś...
Nie zdajesz sobie sprawy z jednej rzeczy - jak coś nie działa to ludzie od razu to piszą, a jak wszystko działa spoko to rzadko ktoś coś napisze.
kapi, virgin71, Cosik
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Pierwsza drukarka 3d do 2000 PLN

Post autor: FlameRunner »

Jak poczytasz o i3 MK2, to też się okaże "awaryjna" - o każdej dostatecznie popularnej drukarce znajdziesz dużą liczbę tematów ludzi z niestworzonymi problemami.

Myślę, że nawet w przypadku Anet A8 większość egzemplarzy zostaje złożona, uruchomiona i jest użytkowana bez większych przygód. Duża liczba wątków o problemach z tą drukarką bierze się z jej dużej popularności.

Jeśli na przykład w i3 mega faktycznie jest coś na rzeczy z zasilaczem, weź dodatkowo sto czy tam dwieście złotych, od razu wstaw nowy zasilacz i będzie po kłopocie...
dragonn
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka 3d do 2000 PLN

Post autor: virgin71 »

Dokładnie tak jak piszą koledzy. Natomiast czekać na obniżkę, to będzie w nieskończoność: nowa cena na mk3, bo wyszła mk4 - poczekam aż obniżą cenę na mk4...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”