Pierwsza drukarka w budżecie 750-1000 złotych

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka w budżecie 750-1000 złotych

Post autor: sp6vgx »

jack1142 pisze: Dzięki za rzeczowe info, powiedz tylko, czy z tych dwóch wymienionych to się jakoś bardziej różni? Widzę tylko, że Zhaoxin 936A+ ma moc 60W, a YIHUA ma moc 50W, nie wiem czy to coś dla mnie zmienia. I do tego jeszcze jakąś cynę potrzebuję, patrzę teraz na ofertę botlandu i widzę cynę głównie od firmy Cynel. Różnią się chyba tylko średnicą, więc tu też poprosiłbym o jakąś poradę, cynę o jakiej średnicy wybrać.
I ostatnie pytanie, czy warto kupić jakiś kit od AVT?
Co do stacji to są one bardzo podobne, większych różnic nie odczujesz. Powiedzmy sobie tak daleko im do stacji profesjonalnych, ale jest to jakaś tam sensowna namiastka która działa. Trwałość grotów jest taka sobie itd. Znajdziesz chyba nawet na YT porównanie tych stacji w ojczystym języku :)

Jeśli chodzi o cynę to tak Cynel to dobra firma i sam ją kupuję i mam w różnych średnicach, kup sobie coś w okolicy 0,7-0,8mm średnicy i będzie ok.

Co do kitów AVT to nie wiem jak chcesz coś polutować to czemu nie. Z tym że ja mam jakiegoś pecha i w przeciągu ostatnich lat kupiłem dwa kity na których PCB były mikro zwarcia praktycznie do znalezienia tylko pod mikroskopem (kiepskie wykonania PCB), więc mam mieszane uczucia czy je można polecać (zwłaszcza początkującym).

Resztę koledzy już chyba napisali zresztą już nie pierwszy raz na tym forum co do drukarek. Rozumiem po części ciebie bo jesteś osobą która się uczy i nie ma jakiegoś dochodu, dlatego zapewne dla ciebie 1000zł to sporo... Ale jak wspomniał kolega Pjoter taka drukarka mimo wydawanej kasy to jest inwestycja w własną naukę która kiedyś zaprocentuje. Dlatego jak zostało napisane kup drukarkę i drukuj :) Z czymś będzie problem zapytasz na forum ktoś pomoże bo w tej kasie przy każdej będzie coś do poprawienia.

Ot przykładowo moja drukarka Anycubic I3 Mega już naprawiona, tzn. zasilacz naprawiony :D
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 9
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5868
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka w budżecie 750-1000 złotych

Post autor: dziobu »

Tak nawiązując do tematu:
chińczyk Flsun i3 Plus (~850zł) wymagał inwestycji w kwocie ok 400zł, w tym sporo wydruków i ~1 szpula poświęcona na detale. Do tego poświęcony czas i masz koszt działającej drukarki.
(viewtopic.php?f=34&t=2304&hilit=flsun+i3#p37115)
Awatar użytkownika
McKee
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 2630
Rejestracja: 20 kwie 2016, 23:00
x 717

Re: Pierwsza drukarka w budżecie 750-1000 złotych

Post autor: McKee »

OT: Zaje...fajna jest ta stacja! :good: (Właśnie przyszła do mnie). Miałem (w zasadzie mam, ale już chyba niedługo ;)) Aoyue 968, ale ona się nie umywa do tego maleństwa które poleciłeś - dzięki!
sp6vgx pisze:Z drugiej strony patrząc na ceny lutownic w PL i to co jest w ofercie to warto na Aliexpress kupić sobie lutownice oparte o procesor STM32 (np. KSGER) są to stacje na groty T12 Hakko (oczywiście też do kupienia chińskie wersje). Ostatnio kupiłem sobie taką stację do testów, ot potrzebowłem coś niewielkiego co można czasem w plecak wpakować. No i mimo jakiś tam niedociągnięć głównie dotyczących sztywności przewodu do kolby i jakości tworzywa z jakich wykonane są same kolby to powiem super sprawa. Groty posiadają wbudowaną grzałkę więc nagrzewa się to błyskawicznie. Każdy rodzaj grotu po jego nazwie można zapisać w stacji z 3 punktową kalibracją temperatury i wiele innych funkcji. Cena na poziomie chińczyków sprzedawanych w PL... Możliwość stosowania kilku rodzajów kolb (w tym dwa klony Hakko), jeden klon widoczny też na force niżej...

W sumie tutaj o stacji napisałem trochę więcej:
https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewt ... 5#17215065

Reasumując powiem tak w tej kasie na prawdę super sprzęt i nie ma co porównywać do prostych chińczyków często oferowanych u nas w sklepach czy na alledrogo...
PS.: A jaki HotAir warto kupić? (żebym się Aoyue mógł pozbyć, bo jednak ta lutownica jej w całości nie zastąpi).
Motto na dziś: "How may I abuse you?"
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka w budżecie 750-1000 złotych

Post autor: sp6vgx »

McKee pisze: PS.: A jaki HotAir warto kupić? (żebym się Aoyue mógł pozbyć, bo jednak ta lutownica jej w całości nie zastąpi).
Szczerze... kup jakiegoś taniego chińczyka właśnie w stylu Aoyue itp. To nie jest jakiś super sprzęt i IMHO bardziej nadaje się do koszulek termokurczliwych, ale po ogarnięciu (niestety takiego sprzętu jak drukarki 3D trzeba się nauczyć bo każdy egzemplarz trochę inny) z jakimś preheaterem idzie tym coś tam lutować czy rozlutowywać. Problem w tym że za dobrego HOT-a trzeba trochę wydać i nie wiem czy w warunkach amatorskich ma to sens. Coś lepszego z Chińczyków to jakiś Quick ale to około 1000zł w górę (w zależności gdzie kupujemy i jaki model). Firmowych nie liczę bo tutaj już ceny jeszcze mniej ciekawe. Reszta tych tanich w zasadzie bardzo podobna i różnią się mało istotnymi pierdołami... Ja mam w domu PT852 kupiony gdzieś w 2008r... miał parę drobnych awarii (między innymi potencjometr drutowy padł) ale w sumie działa do tej pory po niezbyt kosztownych naprawach...

Zerknij np. na ten filmik tutaj masz jakieś tam porównanie...
https://youtu.be/N_yHkrVYrBE
McKee
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”