Pierwsza drukarka w budżecie 750-1000 złotych

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Pierwsza drukarka w budżecie 750-1000 złotych

Post autor: Tuchajbej »

Nie musisz tam kupować, możesz na aliexpress. Paręnascie dolców z cashbacka może wpaść.

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
MarioM06
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 113
Rejestracja: 05 maja 2018, 11:44
Lokalizacja: Goczałkowice-Zdrój
x 29

Re: Pierwsza drukarka w budżecie 750-1000 złotych

Post autor: MarioM06 »

Tak tylko w ramach ciekawostki nie żebym polecał bo nie widziałem na żywo, ale nie ma co spodziewać się wybitnej jakości.
https://www.ebay.pl/itm/Duty-free-CTC-P ... SwAnhbFNrP

A może coś w tym stylu:
https://www.ebay.pl/itm/CTC-FDM-3D-Prin ... Swc3RbI1du
Podobno lubiane przez naszego szanownego prezesa Marka, nie wiele wychodzące ponad budżet. ;)
UltiAnet 240x240x290,
Wielka Siostra 430x430x400
jack1142
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 22
Rejestracja: 16 cze 2018, 03:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pierwsza drukarka w budżecie 750-1000 złotych

Post autor: jack1142 »

Na Pepperze jest trochę osób polecających Ender 3, więc zakładam, że może być to dobra propozycja. Nie wiem, czy warto na jakieś konkretne inne forum spojrzeć, by dowiedzieć się coś więcej o Enderze, czy może zdać się po prostu na Twoją opinię Tuchajbej :)
Nie wiem w sumie nawet o co się pytać mogę, więc jeśli uważasz, że warto o czymś wiedzieć przed czy po zakupie, to chętnie się tego dowiem.

Wychodzi na to, że najlepiej byłoby kupić chyba tutaj na AliExpressie, bo wtedy dostaję przesyłkę z Niemiec (czyli nie ma ryzyka VATu, nie?) i z ePN cashback jako iż jeszcze nawet nie mam tam konta, to mogę dostać podwójny cashback, czyli jeśli dobrze ogarniam tę tabelkę, to 7,5%*2, czyli 15%, co zwraca mi trochę ponad 100 złotych. Wydaję się być to rzeczywiście niezłą ofertą. Nie wiem, czy muszę jeszcze coś dokupić, jakiś filament może? Kartę pamięci i czytnik mam, a z narzędzi to śrubokręty :D
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Pierwsza drukarka w budżecie 750-1000 złotych

Post autor: dragonn »

Filamenty kupuj w lokalnych sklepach, od znanych producentów polskich (trochę ich jest) a przynajmniej na początku. Nie warto robić sobie problemów słabym filamentem :D.
jack1142
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 22
Rejestracja: 16 cze 2018, 03:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pierwsza drukarka w budżecie 750-1000 złotych

Post autor: jack1142 »

Spojrzałem sobie w specyfikację i potrzebuję chyba filamentu 1,75mm PLA, TPU lub ABS. Zakładając, że chciałbym na początku ten PLA, to mógłbyś jakiś konkretny filament polecić? To już jest inny poziom wtajemniczenia, żebym wiedział, czym się różnią jakościowo różne filamenty :D
Jeszcze się spytam, czy ten TPU, też ma takie zapachy jak ABS? Wiem, że jest bardziej elastyczny, więc przydaje się do innych wydruków, ale jakbym kiedyś kupował, to będę wiedział z czym się mierzę :)
Awatar użytkownika
Zepco
Postów w temacie: 2
Posty: 1555
Rejestracja: 25 kwie 2017, 22:23
Lokalizacja: Kielce
Drukarka: PRUSA i3 MK2S
x 294

Re: Pierwsza drukarka w budżecie 750-1000 złotych

Post autor: Zepco »

Zacznij od PLA, jak go opanujesz to potem ABS. A TPU zostaw sobie na deser jak poznasz czym jest druk 3D, bo inaczej będziesz przeklinał wszystko i wszystkich.

-- edit --
Zapomniałem jeszcze o PETG, możesz go umieścić między PLA a ABS.
Ostatnio zmieniony 17 cze 2018, 22:15 przez Zepco, łącznie zmieniany 1 raz.
Prusa i3 MK2S
Anet A8 - rozebrana na części...
3DGence One
jack1142
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 22
Rejestracja: 16 cze 2018, 03:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pierwsza drukarka w budżecie 750-1000 złotych

Post autor: jack1142 »

No dobrze, ale jakich firm filamenty kupować, bo dragonn nie napisał. Nie wiem, które są znane, dla mnie wszystkie nazwy będą pewnie obce.
I jeszcze w międzyczasie jedno pytanie do Tuchajbeja. Podobno Ender też nie ma fabrycznie ochrony przed przegrzaniem, więc jakiś firmware inny jest pewnie potrzebny, a przeczytałem, że trzeba mieć do tego też jakiś programator USBASP albo Arduino.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Pierwsza drukarka w budżecie 750-1000 złotych

Post autor: dragonn »

Uwag - post sponsorowany xD.
Patrzyłeś do stopki strony naszego forum?
A tak poza tym Devil Design mogę wymienić Fiberlogy, Sprectrum, PRI-MAT, ostatnio ludzie na forum rzucili się na Colorfill. Był na forum gdzieś nawet temat o największych polskich producentach filamentów.
FlameRunner
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 8
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Pierwsza drukarka w budżecie 750-1000 złotych

Post autor: FlameRunner »

MarioM06 pisze: A może coś w tym stylu:
https://www.ebay.pl/itm/CTC-FDM-3D-Prin ... Swc3RbI1du
Podobno lubiane przez naszego szanownego prezesa Marka, nie wiele wychodzące ponad budżet. ;)
No właśnie, Bizer! Wcześniej też się tak jakoś zafiksowałem na A8...
Swego czasu ta drukarka robiła furorę u nas na forum, nawet ma własny dział: CTC Bizer (klon Replicatora), jak widać nie tylko Marek docenił ten sprzęt. ;)
Trzeba / warto poprawić tam kilka rzeczy, ale wszystko jest na forum gruntownie opisane.
Widzę, że na GB sprzedają to bez jakiejś nazwy własnej: Factory FDM - Black Makerbot Replicator 3D-Printer 2 Extruders NEW - BLACK US PLUG 259556701 @GearBest.com, ale to na 99% to samo.

Co do materiału:
  • Nie jestem fanem PLA jako takiego, zwłaszcza gdy łatwo dostępny jest PET-G, który drukuje się równie "łatwo", a ma lepsze właściwości.
  • ABS można uznać za "trudniejszy" w druku, ale zaryzykuję stwierdzenie, że przy Bizerze można od niego zacząć, a nawet więcej: na nim poprzestać.
  • TPU to jest coś, z czego robi się etui na telefony. Jest ZUPEŁNIE inny niż ABS, PLA, PET-G. ;)
jack1142
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 22
Posty: 22
Rejestracja: 16 cze 2018, 03:03
Lokalizacja: Gdynia

Re: Pierwsza drukarka w budżecie 750-1000 złotych

Post autor: jack1142 »

To, że TPU jest zupełnie inny niż reszta wymienionych, to wiem - wspomniałem o jego elastyczności i nie rozważam go jako pierwszy materiał, tylko spytałem o zapach, gdybym kiedyś (raczej w nie zbyt szybkim czasie) stwierdził, że do czegoś mi się elastyczny materiał przyda. ABS moim zdaniem na razie odpada przez zapach jaki wydziela, nie chcę się zatruć przebywając cały dzień w pokoju z drukarką. Zostaje, więc PET-G i PLA. Nie wiem jak wygląda z zapachem PET-G, ale chętnie poznam różnice pomiędzy PET-G a PLA.

Co do wyboru drukarki, im więcej sensownych drukarek poznam, tym większy mętlik będzie, ale z drugiej strony chciałbym ten zakup porządnie przemyśleć, więc muszę wziąć i Bizera pod uwagę. Problem w tym, że trudno je porównywać wiedząc tak mało o drukarkach 3D. Może mnie ktoś nakieruje, co mógłbym poczytać, żeby dowiedzieć się o coś więcej o drukarkach i dokonać dobrego wyboru. Dla mnie każda wydaje się sensowna (wiadomo, że najgorszych rzeczy pewnie i tak nie polecacie :D), choć częste problemy z Anetą (zwłaszcza związane z ogniem), jej akrylowa rama nie przemawiają na jej korzyść. Wciąż pozostawia to co najmniej dwie drukarki (tyle póki co poznałem :D), ale ten bizer też trochę przekracza budżet, zwłaszcza, że to ta górna granica. Ale może warto?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”