[Budżet 1800zł][DIY?] FDM 200x200x200

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Antracyt
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 3
Posty: 14
Rejestracja: 16 lip 2018, 13:24
Drukarka: Klon Ultimaker 2
x 1

Re: [Budżet 1800zł][DIY?] FDM 200x200x200

Post autor: Antracyt »

Panowie, dziękuję bardzo za pomoc i zainteresowanie.
Mimo chęci podjęcia DIY, analiza sytuacji z jakimi borykały się osoby (doświadczone lub nie), oraz mój brak doświadczenia w składaniu drukarki (choć nie wydaje się trudne), podjąłem decyzję o zakupie gotowego urządzenia, oraz późniejszym złożeniu kolejnego.
Wg Waszych zaleceń i rozeznania, wybór padł na Ultimakera.
xyzyx, dziękuje za propozycję ;)
W wiadomości prywatnej otrzymałem również propozycję zakupu CoreXY. Niestety przekraczała założony budżet, a w zwyczaju lubię trzymać się własnych założeń.
kapi
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: [Budżet 1800zł][DIY?] FDM 200x200x200

Post autor: sp6vgx »

Daj znać jak będziesz miał drukarkę jak się sprawuje bo sam jestem ciekawy jak ten klon działa (szukałem o nim informacji tzn. czy ktoś gdzieś zamieszczał na forum jakieś info o budowie aby się dowiedzieć jakie części użyte itd. i nie znalazłem)...

Natomiast co do składania to nie jest to trudne (a przynajmniej do opanowania), za zwyczaj jak wspomniałem koszty generuje to co nie można zrobić w domu i trzeba gdzieś zlecić (np. wycinanie laserem stolika itp.) oraz zakup jakiś narzędzi do domu których brakuje no i jak wspomniał kolega xyzyx koszt przesyłek które czasem się pomija w kalkulacji,a potem tego potrafi się uzbierać (więc budując warto mieć jakiś zapas funduszy).
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
kapi
Drukarz
Postów w temacie: 4
Posty: 1115
Rejestracja: 18 sty 2017, 15:37
Lokalizacja: Zabrze
Drukarka: Vertex 8400
x 228

Re: [Budżet 1800zł][DIY?] FDM 200x200x200

Post autor: kapi »

sp6vgx pisze:sam jestem ciekawy jak ten klon działa (szukałem o nim informacji tzn. czy ktoś gdzieś zamieszczał na forum jakieś info o budowie aby się dowiedzieć jakie części użyte itd. i nie znalazłem)...
pierwsza... : viewtopic.php?f=10&t=1467

jest jeszcze od Kopytko, no i na pewno kilka "nieujawnionych" :D
"Don't find fault. Find a remedy." Henry Ford
Stalowe K8400
Phrozen Sonic Mini 4K
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: [Budżet 1800zł][DIY?] FDM 200x200x200

Post autor: sp6vgx »

kapi pisze:
sp6vgx pisze:sam jestem ciekawy jak ten klon działa (szukałem o nim informacji tzn. czy ktoś gdzieś zamieszczał na forum jakieś info o budowie aby się dowiedzieć jakie części użyte itd. i nie znalazłem)...
pierwsza... : viewtopic.php?f=10&t=1467

jest jeszcze od Kopytko, no i na pewno kilka "nieujawnionych" :D
Przemos: Oleśnica - a w ogłoszeniu Wrocław... Chodziło mi o tą konkretną ;) bo klon klonem ale jak wspomniałem sam budowałem Ultimakera bo to bardzo fajna konstrukcja jeśli chodzi o mechanikę... ale mechanika wymaga solidnego wykonania np. łożyska ślizgowe w bloku (jak ma to dobrze i długo pochodzić bez problemów).
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
S3b
Postów w temacie: 1
Posty: 360
Rejestracja: 22 kwie 2016, 11:44
Lokalizacja: Warszawa
Drukarka: P3Steel 2.01/UM2 AE
x 103

Re: [Budżet 1800zł][DIY?] FDM 200x200x200

Post autor: S3b »

Przemos i Kopytko mają zdaje się takiego "prawdziwego" klona UM2.
Ja ze swojej strony polecam ten projekt jako warty rozważenia:
https://www.thingiverse.com/thing:811271 - ta konstrukcja ma trochę bardziej "modularną" budowę przez co daje trochę więcej możliwości odnośnie rozbudowy.
Oczywiście można ją zbudować zgodnie z oryginalnym projektem UM2 i wtedy można drukować gcody pocięte z uwzględnieniem oryginalnych profili UM2 z cury.
Ultimaker 2 Clone @1.75mm Bowden :: P3Steel @3mm direct :: Mostly Printed CNC ::
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: [Budżet 1800zł][DIY?] FDM 200x200x200

Post autor: sp6vgx »

S3b pisze:Przemos i Kopytko mają zdaje się takiego "prawdziwego" klona UM2.
Ja to nazwałem u siebie 1 i 1/2 z powodu użycia sklejki zamiast dibond-u który nie jest zbyt tani przy większej grubości ;) choć w sumie też trochę przy okazji zmieniłem wymiary...
S3b
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3452
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 566

Re: [Budżet 1800zł][DIY?] FDM 200x200x200

Post autor: Kopytko »

Zmieniliśmy oboje na dibond. Niczym nie różni się od oryginału:P Oprócz naklejek :P
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
xyzyx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 319
Rejestracja: 02 sie 2017, 06:22
Lokalizacja: Płock
Drukarka: HCX2
x 65

Re: [Budżet 1800zł][DIY?] FDM 200x200x200

Post autor: xyzyx »

Antracyt pisze:Panowie, dziękuję bardzo za pomoc i zainteresowanie.
Mimo chęci podjęcia DIY, analiza sytuacji z jakimi borykały się osoby (doświadczone lub nie), oraz mój brak doświadczenia w składaniu drukarki (choć nie wydaje się trudne), podjąłem decyzję o zakupie gotowego urządzenia, oraz późniejszym złożeniu kolejnego.
Wg Waszych zaleceń i rozeznania, wybór padł na Ultimakera.
xyzyx, dziękuje za propozycję ;)
W wiadomości prywatnej otrzymałem również propozycję zakupu CoreXY. Niestety przekraczała założony budżet, a w zwyczaju lubię trzymać się własnych założeń.
Wybór, "nie bramowej" to bardzo dobry wybór i zawsze to będę powtarzał (Ulti jak najbardziej spoko). :good:
Tak jak poprzednicy pochwal się jak już będziesz drukował.
Pisałeś, że kolejną będziesz chciał zbudować, pewnie do etapu trochę czasu minie, ale jeżeli się zdecydujesz i nic nowego ciekawego nie wyjdzie to polecam Ci zbudować Hypercube (lub Hevo oczywiście), to są naprawdę bardzo fajne drukarki z ogromną społecznością i nieskończoną baza modów ze wzgledu na jej popularność. :D
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: [Budżet 1800zł][DIY?] FDM 200x200x200

Post autor: Tuchajbej »

Daj zdjęcia wydruków jak będziesz mieć. Jeśli po ulti wciąż będziesz chciał w fdm iść to hevo jest spoko ale w jakości, szybkości, powtarzalności nie będzie różnicy na plus. Będzie większe pole robocze i trochę satysfakcji ze sam złożyłeś.
Każde fdm pożądane zbudowane i skalibrowane drukuje podobnie.


Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
bandinse
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 6
Posty: 68
Rejestracja: 04 maja 2018, 13:24
x 2

Re: [Budżet 1800zł][DIY?] FDM 200x200x200

Post autor: bandinse »

Są jakieś drukarki w przedziale 2500-3500zł które drukują dobrze w prędkościach większych niż 60mm/s? Aktualnie używam Cr10s i czasem żeby druk wyszedł mocno kroję prędkość.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”