Drukarka do 1000zł

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
XisD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 305
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:12
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Prusa i3 mk3s BEAR
x 13

Drukarka do 1000zł

Post autor: XisD »

Witam,

Nie jest to moje pierwsze spotkanie z tego typu rzeczami. Budowałem pierwsza drukarke na bazie prusa i3 z 3 lata temu:
https://www.dropbox.com/s/9l5hywenzrfc8 ... 1.jpg?dl=0
Lecz po czasie jakos mi sie odwidziało i sprzedałem ;p


Teraz ponownie chce sie zacząc bawic ale juz nie bede skladac wszystkiego od 0 tylko chce kupic drukarke w calosci i ja po prostu z biegiem czasu ulepszac. Pracuje na frezarkach cnc tak wiec czesci jakies zamienne moge sobie spokojnie dorobic by wzmocnic konstrukcje.

Przechodzac do sedna podoba mi sie Creality Ender 3, lecz mam kilka pytań.
1.Czy owa drukarka jest glosna? czytalem ze sterownikow od silnikow nie da sie zmienic by zastosowac lepsze.
2.Czy da sie zamocowac autolevel bed bez wymiany płyty glownej i jak to dziala, ona mierzy kilka punktow i potem sama glowica schodzi w odpowiednich miejscach by wydruk byl w tej samej odleglosci co dysza?
3. Czy da sie łatwo aktualizowac oprogramowanie? Rozumiem ze czym nowsza wersja tym lepiej drukarka bedzie sie zachowywac.
4. Da sie drukowac z PLA, ABS,PTGE

Moze niektore pytania sa glupie i dla niektorych to sprawa oczywista, ale nie siedzialem w tym 3 lata i troche sie pozmieniało
Ender 3. Prusa i3 mk3s. HEVO budowa
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Drukarka do 1000zł

Post autor: FlameRunner »

Zdaje się, że tego Endera teraz wszyscy polecają, ale tak naprawdę to nikt nie ma...?
XisD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 305
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:12
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Prusa i3 mk3s BEAR
x 13

Re: Drukarka do 1000zł

Post autor: XisD »

No własnie, na youtube zrobił sie wysyp filmow o tej drukarce nawet Polskich i wzyscy zachwalaja a nikt z forum nie ma ;p

To chociaz prosze o odpowiedz na pytanie nr 2, jak to dziala.
Ender 3. Prusa i3 mk3s. HEVO budowa
madej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 22
Rejestracja: 05 lip 2018, 17:01
Lokalizacja: Kraków okolice
Drukarka: Ender 3
x 4

Re: Drukarka do 1000zł

Post autor: madej »

No to skoro nie ma to ja się zgłoszę, ale jestem nowy.

ad. 1. Jest głośna, ale moim zdaniem problemem są wentylatory, szczególnie ten na głowicy. Właśnie mi przyszedł nowy, ale po testowym uruchomieniu w ręku, czuje, że problem ten sam. Może ktoś polecić dobry wentylator 40x40x10 na 24v (albo jakiś zamiennik, który można zamontować z pomocą jakiejś wydrukowanej przejściówki? )
Co do wymiany stepstików, to kilka razy zaglądałem do środka i nie potrafię sobie przypomnieć czy są na płytce. ;) Ale Creality otworzyła projekt Ender 3 i jest na github.com. Z https://github.com/Creality3DPrinting/E ... _parts.PDF wynika, że nie są wymienialne.
ad. 2. Będę sprawdzał, czujnik idzie. Na razie udało mi się odpalić ręczne poziomowanie (mesh leveling).
ad. 3. Zależy co uznasz za łatwo. Za pierwszym razem trzeba zainstalować bootloader arduino, co wymaga programatora albo innej płytki arduino i podłączenia kabelków. Potem się programuje przez USB. Pewnym problemem jest też to, że na płytce jest ATMega1284, który nie ma za dużo pamięci. Tak, że z nowymi wersjami (opcjami) nie poszalejesz.
ad. 4. Dopiero będę sprawdzał.

Ja kupiłem tą drukarkę, bo ładnie drukuje a jest tania, więc zostaje kasa na przeróbki i naukę. :) I pewnie za jakiś czas wymienię płytę główną....
XisD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 305
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:12
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Prusa i3 mk3s BEAR
x 13

Re: Drukarka do 1000zł

Post autor: XisD »

A pokaż jakieś wydruki z niej, jak możesz ;) i na jaką płyte chcesz zmienić
Ender 3. Prusa i3 mk3s. HEVO budowa
madej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 22
Rejestracja: 05 lip 2018, 17:01
Lokalizacja: Kraków okolice
Drukarka: Ender 3
x 4

Re: Drukarka do 1000zł

Post autor: madej »

Najciekawsze porozdawałem, ale akurat skończyłem rakietę z TPU (tryb wazy, 0.3x0.5, 20mm/s).
Rakieta
Rakieta
Rakieta - zbliżenie
Rakieta - zbliżenie
Znalazłem jeszcze wydruk testowy, no i oczywiście osłona wentylatora. :) Nie pamiętam parametrów, ale raczej standardowe przez Cure zaproponowane - 0.2x0.4, 60mm/s.
Test
Test
Obudowa wiatraczka
Obudowa wiatraczka
Co do płytki jeszcze się nie zdecydowałem. To zostawiam na później. Na razie pracuje nad tym, żeby ją wyprowadzić do piwnicy i obsługiwać zdalnie, a to rozwiąże problem hałasu.
XisD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 305
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:12
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Prusa i3 mk3s BEAR
x 13

Re: Drukarka do 1000zł

Post autor: XisD »

Ładnie wyglada.

Polecam ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=QEzMWE3-lVY

Pokazuje ze instalacja smootherow dala roznice oraz bardzo wyciszył drukarke, az sie nie spodziewalem ze tak mozna :D
Ender 3. Prusa i3 mk3s. HEVO budowa
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”