Łożyska ślizgowe, wzdłużne i poprzeczne :-)

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 2
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Łożyska ślizgowe, wzdłużne i poprzeczne :-)

Post autor: TDI-CAD »

Pytanie o najczęściej używane typy łożysk.
Mam możliwość sprowadzenia w dobrej cenie łożysk renomowanych firm.
Głównie łożyska ślizgowe na wałki hartowane w tolerancji h6. Tuleje ślizgowe z kołnierzem i bez.
Łożyska toczne kulkowe są na tyle dobre chińskie, że chyba nie warto płacić 5x więcej za firmowe, tym bardziej że w drukarkach łożyska te są głównie używane jako rolki.
Czyli potrzebował bym typoszeregi łożysk najczęściej używanych w drukarkach i cnc DIY.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Łożyska ślizgowe, wzdłużne i poprzeczne :-)

Post autor: dragonn »

TDI-CAD pisze: Łożyska toczne kulkowe są na tyle dobre chińskie, że chyba nie warto płacić 5x więcej za firmowe, tym bardziej że w drukarkach łożyska te są głównie używane jako rolki
Nie do końca się zgodzę, u siebie wymieniłem chińskie na MISUMI i zdecydowanie zauważyłem różnicę. Nie w jakości wydruku, ta była również na chińskich okej ale w głośności drukarki. Chińskie miał u mnie tendencje do generowania nieprzyjemnego rezonansu przy pewnych prędkościach, głownie niskich. Na MISUMI tego problemu nie ma ani trochę, drukarka cały czas działa z podobnym poziome i charakterystyką dźwięków.
Mogłem coś źle trafić z tymi chińskim, w moim pojedynczym przypadku jednak różnica była.
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Łożyska ślizgowe, wzdłużne i poprzeczne :-)

Post autor: zen »

Ja mam łożyska od autora tematu, czyli zakładam, że chińskie i szału nie ma. W stosunku do misumi to jest niebo a ziemia, również w jakości wydruku
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7564
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2667

Re: Łożyska ślizgowe, wzdłużne i poprzeczne :-)

Post autor: Berg »

odnośnie kulkowych łożysk to pozwolę się nie zgodzić z tym, że chińskie są dobre. Zwłaszcza na oś Z w kostrukcji z osią z tyłu. Ale na X i Y też łożysko które nie chodzi idealnie objawia się mniej gładką ścianką.

Mi by się przydały nieco dłuższe tulejki, 30mm i nawet 40mm fi8 do konstrukcji typu Ulti. Tylko one muszą być bardzo pasowne, najlepiej brąz/mosiądz z grafitowymi insertami.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Łożyska ślizgowe, wzdłużne i poprzeczne :-)

Post autor: virgin71 »

Ja również się nie zgodzę. Zastosowałem początkowo w moim, budowanym UM chińczyka i to było dno, przy firmówce z oryginalnego UM. Pomimo, że to rolki w głowicy, to różnica była kolosalna. Głównie w obsługiwanych prędkościach. Chińczyk się zacinał po prostu.
mcxmcx
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2456
Rejestracja: 09 kwie 2017, 21:32
x 306

Re: RE: Re: Łożyska ślizgowe, wzdłużne i poprzeczne :-)

Post autor: mcxmcx »

Ogólnie tuleje ślizgowe 6 i 8 mm, dłuższe czyli te 40mm to coś czego nie ma u chińczyka.

Nie zapłacę PLN 150 za sztukę ale próg "bulu" na 60pl za 8x10x40 to ok.
rafaljot pisze:odnośnie kulkowych łożysk to pozwolę się nie zgodzić z tym, że chińskie są dobre. Zwłaszcza na oś Z w kostrukcji z osią z tyłu. Ale na X i Y też łożysko które nie chodzi idealnie objawia się mniej gładką ścianką.

Mi by się przydały nieco dłuższe tulejki, 30mm i nawet 40mm fi8 do konstrukcji typu Ulti. Tylko one muszą być bardzo pasowne, najlepiej brąz/mosiądz z grafitowymi insertami.
Jeżeli przypadkiem podam ceny w GBP to sobie kolego, koleżanko, pomnóż razy pięć.
oskar
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 102
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:28
x 6

Re: Łożyska ślizgowe, wzdłużne i poprzeczne :-)

Post autor: oskar »

Ja bym np potrzebował KFL08 i KP08 ale jakiejś dobrej firmy.
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 2
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Łożyska ślizgowe, wzdłużne i poprzeczne :-)

Post autor: TDI-CAD »

OK, będę szukał. Dziękuję za informację.
Jeżeli chodzi o jakość łożysk chińskich to miałem na myśli zwykłe łożyska toczne, łożyska kulkowe liniowe to zupełnie inna bajka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”