Pierwsza drukarka

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
wojtek2
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2018, 10:49
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Pierwsza drukarka

Post autor: wojtek2 »

virgin71 pisze:Uważam, że super wybór. Zważywszy na to, co FR napisał (100% racji), to idealny nawet!
Jeżeli mogę podpytać jeszcze w tym temacie? Ender 4 czy CR-10 czy JGAurora A5? Nie znam się i próbuje coś kupić do robienia obudów do elektroniki do około 1500zł nie zarobkowo ale amatorsko dla siebie. Pewnie dzieci tez będą robić pionki do planszówek dla siebie czy jakieś może naprawcze elementy do zabawek.
Czytam te opinie i testy i recenzje i w sumie to już nie wiem. Doczytałem że czym mniej się rusza stolik tym lepiej, czyli konstrukcje ze stolikiem ruchomym w osi Z są ok. Ale patrząc na ceny Ender 4 jest chyba najtańszy a reszta z powyższych jest droższa. To w końcu która lepsza :-) ?
Jest jeszcze Tronxy X5S i Tronxy X5SA i to już człowiek, który się nie zna i nie miał "w ręku" takiej drukarki się gubi. Co do materiału to chyba tak jak wszyscy PLA + ABS.

Może ktoś pomoże drogą eliminacji? Wizualnie te "kostki" mi się podobają ale to niekoniecznie ma się pewnie do jakości druku. Na prędkości mi nie zależy. Jedna obudowa na jakiś czas to i mogę pewnie na noc puścić.
I doczytałem jeszcze, że przydatne są: Możliwość wznowienia po skończeniu się materiału i możliwość wznowienia po zaniku zasilania, ale to już sam mogę sprawdzić przy modelach.

Pozdrawiam
Potfur
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 44
Rejestracja: 20 lut 2018, 15:38
x 1

Re: Pierwsza drukarka

Post autor: Potfur »

Musi być nowa? Ja bym brał coś takiego w takim budżecie:
https://www.olx.pl/oferta/drukarka-3d-c ... e1b4c40c9e
Od kolegi z forum jest wystawiona też tutaj w dziale sprzedam. Z opisu wynika że jest zbudowana na dobrych częściach prowadnice hiwin itp. Wg mnie lepszy wybór niż chińczyk. A poza tym przydało by się przywitać jako pierwszy post :P
Pozdrawiam.
wojtek2
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 14
Rejestracja: 28 sie 2018, 10:49
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Pierwsza drukarka

Post autor: wojtek2 »

Potfur pisze:Musi być nowa? Ja bym brał coś takiego w takim budżecie:
https://www.olx.pl/oferta/drukarka-3d-c ... e1b4c40c9e
Od kolegi z forum jest wystawiona też tutaj w dziale sprzedam. Z opisu wynika że jest zbudowana na dobrych częściach prowadnice hiwin itp. Wg mnie lepszy wybór niż chińczyk. A poza tym przydało by się przywitać jako pierwszy post :P
Pozdrawiam.
Przepraszam bardzo :-)
Witam wszystkich serdecznie.

Już dwie sztuki na forum widzę. Pytanie która będzie dla mnie odpowiedniejsza? Jedna to coreXY druga to hypercube. Ceny podobne, elementy trudno mi porównać bo się aż na tyle nie znam. Jedna ma czujnik pozycjonowania w osi Z co dla mnie pewnie by było na początku sporym ułatwieniem w ustawieniu stołu - chyba wtedy to się buduję mapę i potem sterownik z niej korzysta jeżeli dobrze zrozumiałem. Jedna jest nie zabudowana, druga zabudowana i elektronika jest w środku i nie wiem czy się nie będzie przegrzewała? Sklepowe od Chińczyków mają tzw. wznowienie po zaniku prądu i przy braku materiału. Co do opcji po zaniku prądu już mnie oświecono na forum, że to bardziej marketing niż użyteczna opcja.
Pytanie na co powinienem zwrócić uwagę jeszcze?
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Pierwsza drukarka

Post autor: Tuchajbej »

Nie ma co porównywać chińczyka do reprapa z prowadnicami liniowymi, org e3d, elektronika 32bity, w pełni metalowa ramą, silniki 0.9, zabudowa. To w ogóle nie ta liga.
Jedyny plus chińczyka to że ma jakas tam społeczność. I w razie problow tam się zglaszasz. Z drugiej strony tak samo jest z każdym reprapem.
Nie znam czlowieka od hypercuba z zielonej góry bo pewnie o tym myślisz ale maszyna wygląda bardzo porządnie.
viewtopic.php?f=27&t=2874&view=unread#unread

Nie reklamuje bo nie znam gościa, ale maszyna mega w tej cenie. (chyba odstatnio opuscil na olx na 1500)

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Potfur
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 44
Rejestracja: 20 lut 2018, 15:38
x 1

Re: Pierwsza drukarka

Post autor: Potfur »

Ja bym osobiście wziął tą do której podałem link. Nie to że reklamę robię nie znam człowieka ale drukarka wygląda naprawdę dobrze. Obudowa nie ze sklejki tylko profili, prowadnice hiwin to ogromny plus według mnie, ekstruder bardzo dobry do tego 2 zasilacze co zapewnia bardzo szybkie grzanie stołu. Żyć nie umierać z taką drukarką. Według mnie nawet używana posłuży dużo dłużej niż chińczyk a do tego złożona, gotowa do pracy co dla Ciebie pewnie jest dość ważne. Sam bym ją kupił gdybym nie był bezrobotny oraz nie miał już mojego chińskiego złomka który ogółem kosztował więcej, drukuje gorzej a jak by ktoś zobaczył ile razy musiałem ścieżki na płytce przelutować bo wtyczki się paliły to byś się za głowę złapał :) Dobrze że chałupa jakoś jeszcze stoi, ale ostatnio czujnik dymu zamontowałem nad elektroniką po ostatniej przygodzie ze spaloną wtyczką :)
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka

Post autor: virgin71 »

Drukarka od forumowicza zawsze będzie lepszym wyborem, ponieważ forumowicz włożył w nią serce.
Pooley
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 30
Rejestracja: 19 sie 2018, 22:01

Re: Pierwsza drukarka

Post autor: Pooley »

Mozesz teraz tez popatrzec na Aliexpress, sa teraz wyprzedaze znanych marek (koncza sie chyba za 2 dni), ja kupilem wlasnie CR-10S za 1560 zl (zamiast 2085 zl), dostawa w 3 dni od zamowienia z niemiec. Lezy juz pudlo w domu, czekam na troche wolnego czasu by sie za nia zabrac :). Ender-4 jest za okolo tysiaka, niestety tylko z Chin... https://pl.aliexpress.com/item/CREALITY ... 84045.html
CR-10S
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”