Pierwsza drukarka

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Krzysztof
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 19
Rejestracja: 19 sie 2018, 20:21
Lokalizacja: Olsztyn
x 1

Pierwsza drukarka

Post autor: Krzysztof »

Witam,

Po wchłonięciu samouczków przyszedł czas na przewalanie ofert drukarek.

Pierwsza drukarka.
Budżet 600-999zł.
Użytek domowy, coś dla siebie, nowe hobby, nauka, zabawki dla dziecka.
Raczej na start po czasach i trudnościach dużych druków nie przekroczy to ok 20x20x20.

Start standardowo PLA/ABS, chociaż chciałbym mieć możliwość(po modach?) drukowania/prób na TPU/PETG/HIPS z racji na malucha -jakieś klocki czy śrubki, mechanizmy dla niego. Może być diy, lub poskładana. No i oczywiście jakość, możliwość jej poprawy i późniejszej optymalizacji maszyny.

Na olx znalazłem np.
https://www.olx.pl/oferta/drukarka-3d-a ... viCcs.html
Oraz endera 3 w okolicy w cenie nowego z gearbesta

O anet 6,8 czytałem tu, że średnio i na start połowa do ulepszeń/wymiany więc raczej odpada.

Nie wiem czy szukać lokalnie, czy nastawić się na konkretne zamówienie z chin, chyba, że ktoś ma jakąś podrasowaną budżetówkę i chce sprzedać, to się dogadamy jeśli mieszczę się w cenie.

Jako świeżak, dopóki nie będę miał z tym kontaktu na żywo to mogę tylko pogdybać, więc proszę o poradę.
Jeśli chodzi o kwestie(straty) pieniędzy, pozbywam się sprzętu z dawnego hobby na obecne :twisted:
Awatar użytkownika
Kopytko
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 3450
Rejestracja: 19 kwie 2016, 11:27
Lokalizacja: Oleśnica
Drukarka: P3Steel v4.00
x 565

Re: Pierwsza drukarka

Post autor: Kopytko »

Nie brałbym na twoim miejscu tej z olx, słabo wygląda. Jak masz dostęp do endera 3, to teraz chyba najlepszy wybór na start.
Krzysztof
:arrow: Pozdrawiam Patryk.
Aktualne drukarki :
:idea: Prusa i3 w wersji p3steel v1.00 :idea: Prusa i3 2 wersji p3steel v4.00 long :idea: Replicator 1 by CTC :idea: Delta Kossel :idea:UM2+extended
W budowie : COSIEK 70x70x70 :devil:
Awatar użytkownika
cardjunk
Postów w temacie: 2
Posty: 227
Rejestracja: 28 lip 2018, 22:19
Lokalizacja: szczecin/wrocław
x 61

Re: Pierwsza drukarka

Post autor: cardjunk »

Ja od niedługiego czasu mam swoją pierwszą drukarkę, Ender 3, i wydaje mi się, że za te pieniądze które podałeś nie da się kupić lepszej drukarki na start.

Drukarka przychodzi w połowie złożona, z gotowymi wszystkimi przewodami które wystarczy wpiąć(zasilacz i silniki) skręcić ramę, i praktycznie można jechać. Zamiast typowych łożysk elementy ruchome są na gumowych łożyskowanych kółkach co znacznie wycisza pracę drukarki, zasilacz 24V, co gwarantuje szybsze nagrzewanie, właściwie bez żadnych ulepszeń można drukować naprawdę porządne wydruki, oczywiście ulepszenia poprawią różne aspekty, ale taka prosto z fabryki jest naprawdę niezła(przynajmniej dla mnie)
Co można wydrukować na drukarce bez ulepszeń zobaczysz w temacie z moimi wydrukami, moja opinia to opinia świeżaka, więc z jednej strony może być dla Ciebie atrakcyjna, bo jesteśmy w podobnej sytuacji, ale z drugiej strony pewnie rzeczy mogę pomijać więc zanim zdecydujesz zalecam poczekać na odpowiedź od bardziej doświadczonych kolegów

ps. chętnie odpowiem na konkretne pytania, jeśli chcesz coś dokładnie wiedzieć bo cały czas mam ją na chodzie pod ręką

pozdrawiam
Krzysztof
Krzysztof
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 19
Rejestracja: 19 sie 2018, 20:21
Lokalizacja: Olsztyn
x 1

Re: Pierwsza drukarka

Post autor: Krzysztof »

Dzięki Panowie, właśnie wszystko skłania się ku temu enderowi. Oglądałem trochę wydruków i nie powinna zniechęcać na start. Teraz czas szukać okazji.
Awatar użytkownika
cardjunk
Postów w temacie: 2
Posty: 227
Rejestracja: 28 lip 2018, 22:19
Lokalizacja: szczecin/wrocław
x 61

Re: Pierwsza drukarka

Post autor: cardjunk »

na gb można znaleźć poniżej 700zł, działa też kupon GBEnder3
Krzysztof
Krzysztof
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 9
Posty: 19
Rejestracja: 19 sie 2018, 20:21
Lokalizacja: Olsztyn
x 1

Re: Pierwsza drukarka

Post autor: Krzysztof »

właśnie szukam enderów i wyskoczył mi ender 4 za 1k :roll: ale to już chyba przerost formy...
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 1
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Pierwsza drukarka

Post autor: SQ9KRD »

To kolejna półka wyżej. Główna zaleta stół ruchomy w osi Z
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
Awatar użytkownika
arkomania.pl
Postów w temacie: 3
Posty: 832
Rejestracja: 10 mar 2017, 13:08
Lokalizacja: RADOM
x 373

Re: Pierwsza drukarka

Post autor: arkomania.pl »

Witam.

Jeśli zdecydujesz się na kupno Ender 3 to przy składaniu podłącz wentylator chłodzący elektronikę bezpośrednio do napięcia 12V.
Docelowo wpina się go w złącze zasilające równolegle wentylator chłodzący filament.
Przy wydrukach z wyłączonym wentylatorem (np. ABS) nie będziesz miał chłodzenia elektroniki, co przy dłuższych
wydrukach nie jest wskazane (a szczególnie w czasie takiego ciepłego lata).

To takie małe dziwadło Endera 3
Krzysztof
Pozdrawiam Arek G. arkomania
Awatar użytkownika
bartsmarty
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 22
Rejestracja: 02 sie 2018, 18:11
Drukarka: Ender 3
x 1

Re: Pierwsza drukarka

Post autor: bartsmarty »

Jestem świeżo co po zakupie Endera 3 i osobiście polecam zakup z aliexpress ponieważ jest tam możliwość wysyłki z magazynu w EU(Niemcy albo Wielka Brytania).
Na gearbest natomiast Ender 3 jest tylko na magazynie chińskim więc do wysyłki może dojść cło i podatek VAT.
Krzysztof
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Pierwsza drukarka

Post autor: virgin71 »

Ender 4 to już zupełnie inna bajka. Ja bym go brał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”