Ender 3 / Anycubic I3 Mega

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Ender 3 / Anycubic I3 Mega

Post autor: sp6vgx »

Jest jeszcze różnica w elektronice ATMega1284 (Ender 3) vs ATMega2560 (Anycubic Trigorilla) oraz brak możliwości wymiany stepstick-ów w Ender 3... no chyba że coś się w tej sprawie zmieniło. Tak samo w Anycubic oś Z jest napędzana z dwóch stepstick-ów + dwie krańcówki co załatwia automatyczne ustawianie osi X na takiej samej wysokości...
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
grzecho
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2018, 07:22

Re: Ender 3 / Anycubic I3 Mega

Post autor: grzecho »

Że elektronika jest lepsza w I3 to wiadomo, już niektórzy powymieniali płyty główne, pewno i tak wyjdzie taniej. Poza tym w ender 3 jest inna mechanika osi Z (jeden silnik) więc tu akurat silniki się nie rozjadą. Ponoć jakoś dość dobrze to działa ;). Za 650 z gearbest? Z moim szcześciem to dostane Vat i cło i pewno opłatę celną ;), Ale jak się udało to pogratulować tylko te półtora miesiąca...

I3 Mega jest jest prawie dwa razy droższa, mi głównie chodzi o to czy warto tyle dopłacać i czy o tyle będzie lepsza jakość wydruków...
Ostatnio zmieniony 25 wrz 2018, 19:54 przez grzecho, łącznie zmieniany 1 raz.
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Ender 3 / Anycubic I3 Mega

Post autor: sp6vgx »

Powiem tak nie oceniam - tylko wspomniałem o elektronice gdyż nie było to wymienione. Nie wiem nawet ile obie drukarki obecnie kosztują i nie mi oceniać co bardziej się opłaca.
Powiedzmy sobie tak każda drukarka w tej cenie ma jakieś wady i zalety - tutaj każdy powinien sobie odpowiedzieć jakie zmiany chce ewentualnie wprowadzić i które rozwiązanie techniczne mu się bardziej podoba.
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”