Ender 3 / Anycubic I3 Mega

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
grzecho
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2018, 07:22

Ender 3 / Anycubic I3 Mega

Post autor: grzecho »

Witam
Chcę kupić pierwszą drukarkę, swój wybór zawęziłem już do 2 modeli i teraz chciałbym skorzystać z rad użytkowników którą wybrać. Jakiś czas temu byłem zdecydowany na I3, ale też naczytałem się sporo uwag o krzywych prowadnicach, stole, uchwytach, teraz doszedł ender 3... Rozwiązania inne, a jak z jakością wydruków? Możne je ze sobą porównać, czy dopłata paru stów znacząco to poprawi, dość zalezy mi na detalach.
Awatar użytkownika
Pjoter
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 2004
Rejestracja: 16 lis 2017, 18:53
Lokalizacja: Gdańsk
Drukarka: HEVO, MK3S
x 877

Re: Ender 3 / Anycubic I3 Mega

Post autor: Pjoter »

Mam Anycubica od listopada, kolega w tym tygodniu dostał Endera. Pomogłem mu wszystko ustawić i puściliśmy CaliCata. Ender jest cichszy, o wiele szybciej sie grzeje a jakość wydruku była chyba lepsza (mówimy o jakość "out of the box" bez grzebania w ustawieniach, podstawowe profile w Cura itp).
Jedyny problem który znaleźliśmy to aluminiowy stół pod heatbedem (ten element który trzyma paski oraz łączy się heatbedem za pomocą śrub poziomujących). Był on źle wykonany/dokrecony i niestety miał luzy. Podczas druku na niskich prędkościach ~50 mm/s nie było problemu. Gdy ręka przesuwało sie stół czuło się że "lata".
Sądzę że jest to kwestia dokrecenia lub wymiany tego stołu.

Teraz gdybym kupował drukarkę to na pewno wybrałbym Endera 3 lub 4. Anycubic nie jest już taką świetną opcja wg mnie (ale możliwe że nie umiem wykorzystać 100% możliwości Anycubica).
Moje wydruki | Thingiverse | PrusaPrinters
Anycubic i3 Mega - sprzedana
HyperCube Evolution #1 - worklog
Ender-2 - sprzedana
Prusa MK3S - odkupiona używana
HyperCube Evolution #2 - szukam na nią miejsca na razie w odstawce
Awatar użytkownika
cardjunk
Postów w temacie: 1
Posty: 227
Rejestracja: 28 lip 2018, 22:19
Lokalizacja: szczecin/wrocław
x 61

Re: Ender 3 / Anycubic I3 Mega

Post autor: cardjunk »

Ja mogę od siebie dodać, że mam endera i ten problem o którym kolega wyżej mówi nie występuje, natomiast fakt, że niektóre nakrętki są zbyt mocno/za mało dokręcone, w zestawie jest klucz i można to sobie od razu poprawić więc nie sprawia to jakichś problemów.
Co do jakości i użytkowania to jestem zadowolony, kilka wydruków jest w moim temacie, więcej w temacie xisd, bo jeszcze kilka dni jestem z dala od starej :(
XisD
XisD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 305
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:12
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Prusa i3 mk3s BEAR
x 13

Re: Ender 3 / Anycubic I3 Mega

Post autor: XisD »

Proste, ENDER 3 chyba jedna z obecnie najpopularniejszych drukarek. Jest pelno poradnikow jak poprawic jakosc wydruku.
Ender 3. Prusa i3 mk3s. HEVO budowa
grzecho
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2018, 07:22

Re: Ender 3 / Anycubic I3 Mega

Post autor: grzecho »

No to chyba wszystko jasne, dzięki wielkie ;)
Awatar użytkownika
SQ9KRD
Postów w temacie: 1
Posty: 636
Rejestracja: 29 sty 2017, 10:00
Lokalizacja: Godów
Drukarka: XYZ PRO 1.0 3in1
x 107

Re: Ender 3 / Anycubic I3 Mega

Post autor: SQ9KRD »

Nie mam Endera mam i3Mega. Większość uwag dotyczące tej drukarki wynika z nie wiedzy użytkownika.
Jeśli ktoś mi powie że Ender nie ma takich samych problemów jak Anycubiq to nie uwierzę.
Nawet na oficjalny foto widać krzywą podstawę stołu.
Obrazek
Moim zdaniem to rozwiązanie mocowania centralnego bez dodatkowych prowadnic jak w Anycubiq`u wydaje się mniej rozsądne.
XisD pisze:Proste, ENDER 3 chyba jedna z obecnie najpopularniejszych drukarek. Jest pelno poradnikow jak poprawic jakosc wydruku.
Czy to dobrze czy zle że jest pełno poradników jak poprawić nowy produkt ?? ( Anucubiq też był w w swoim czasie hitem i również ma sporo poradników )

PS. Gdybym miał brać kolejną ruchomą w osi Y to brałbym JGAURORA A5 - Ma wady jak każda lecz ma spore pole robocze.
Drukarki:
Da Vinci 1.0 Pro 3in1 - dla ABS`u , AnyCubic I3 Mega x 2 - dla PLA ,Anycubiq Delta Kossel - Linear - dla zabawy, AnyCubic Photon - dla detali, AnyCubic X - pole 300x300x305 + TPU
Ultimaker 2 ext - progress 65%
XisD
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 305
Rejestracja: 13 lip 2018, 21:12
Lokalizacja: Gdynia
Drukarka: Prusa i3 mk3s BEAR
x 13

Re: Ender 3 / Anycubic I3 Mega

Post autor: XisD »

w Ennderze nic nie poprawialem ze stolem tylko dokupiłem szkło i jest gitara, rama tez jest w porządku, wszystko po prostu trzeba dobrze skrecic dla tego ja skrecalem 2 razy bo za pierwszym razem troche krzywo skrecilem ;)
Ender 3. Prusa i3 mk3s. HEVO budowa
grzecho
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 9
Rejestracja: 22 wrz 2018, 07:22

Re: Ender 3 / Anycubic I3 Mega

Post autor: grzecho »

A jeszcze jedno... Gdzie kupować Gearbest czy Ali? Ali ma niby wysyłkę z Niemiec choć nie wiem czy towar tam już jest czy dopiero tam dopłynie. Przy Gearbest ryzyko dodatkowych opłat rozumie, że jest spore, a jak wygląda w tej chwili z Ali z dajmy na to wysyłką z Niemiec? Jest jakaś różnica między sprzedażą z niemieckiego magazynu, a jedynie dostarczeniem do Niemiec i wysyłką do Polski. Da się w ogóle sprawdzć czy towar jest w tym magazynie, bo niby czas dostawy to 15-20 dni, a przy wysyłce z Chin 10-15 dni.... Sie już w tym pogubiłem, a nie chiał bym przypalić szczególnie, że na olx są dostępne za jakies 50 zł więcej.
Awatar użytkownika
Tuchajbej
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 661
Rejestracja: 03 wrz 2017, 23:50
Lokalizacja: Prawie W-wa
Drukarka: Voron/MK3S
x 186

Re: Ender 3 / Anycubic I3 Mega

Post autor: Tuchajbej »

Bierz z alie z magazynu z Niemiec. Czas dostawy to ok 5dni i brak dodatkowych opłat w postaci vatu.

Tapatalkniete z SGS7E więc nie czepiać się błędów.[emoji16]
Voron V2.471 i MK3S :cool2:
Moje wydruki ;)
Awatar użytkownika
aaannnd
Drukarz
Postów w temacie: 1
Posty: 453
Rejestracja: 29 sie 2018, 14:00
Lokalizacja: KRK-PD
Drukarka: Ender 3
x 234

Re: Ender 3 / Anycubic I3 Mega

Post autor: aaannnd »

Ja brałem E3 z GerBesta, przyszła wczoraj, czas dostawy 46 dni, paczka była z NIemiec, więc bez cłów i innych watów, koszt 650,-
Dziś po pracy się za nią wezmę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”