Czy kupowanie drukarki na AliExpress jest pewne/bezpieczne/sprawdzone?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
poharatek
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 147
Rejestracja: 20 paź 2018, 21:28
Lokalizacja: Okolice Krakowa
Drukarka: Creality Ender 3
x 93

Re: Czy kupowanie drukarki na AliExpress jest pewne/bezpieczne/sprawdzone?

Post autor: poharatek »

Słuchajcie, ale nie uważacie, że dyskusja osiągnęła bardzo wysoki stopień abstrakcji?
Według mnie autorowi wątku chodziło o to, czy kupując na Aliexpress nie zostanie oszukany (tzn. czy faktycznie zostanie mu wysłany zamówiony przedmiot) i czy zamawiając np. Endera 3 zostanie mu wysłane coś wykonane w fabryce Creality, a nie u "pana Wonga" w garażu.
I odpowiedź brzmi - nie, nie ma się czego bać. Bo np. Creality ma swój własny sklep na Aliexpress.
inna rzecz, że osobiście wolę zamawiać z miejsc, gdzie mogę płacić PayPalem, bo w momencie, gdy np. coś się podzieje w transporcie, to jest szansa na odzyskanie pieniędzy.

Osobną kwestią, jest to, że po zakupie zostaje się praktycznie bez żadnego wsparcia ze strony sprzedawcy i producenta, kontrola jakości podczas produkcji jest, delikatnie rzecz ujmując, słabiutka, a i jakość użytych podzespołów bywa kiepska. I należy być gotowym na to, że zanim zacznie się uzyskiwać fajnej jakości wydruki to trzeba będzie poświecić trochę czasu na regulacje i modyfikację drukarki - no ale od tego są takie fora jak to.
Z kolei jeśli by się chciało kupić drukarkę, która drukuje ładnie "od strzała", z pełnym wsparciem producenta itp., to należy się liczyć z wydatkiem większym o rzędy wielkości.
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Czy kupowanie drukarki na AliExpress jest pewne/bezpieczne/sprawdzone?

Post autor: dziobu »

olo2000pm pisze:Dziobu, a pokaż mi na jakich drukarkach Ty drukujesz?
Pewnie chcesz żebym teraz napisał że na chinskiej delcie i chińskim flsunie.
Otóż nie. Mam Zmorphy :D
Tamte drukarki mam do grzebania - tutaj Zmorphy dają dupy bo się nie psują. Poza smarowaniem i wybiórczą wymianą kabli w głowicach nie robiłem z nimi nic.
olo2000pm pisze:Pytanie kolegi jest takie,
Nie. To było pytanie:
Czy na Ali na pewno nie kupie żadnej podróby, to sprawdzona metoda? Faktycznie moge zaoszczędzić nie tracić dużo na jakości?
olo2000pm pisze:Co tu do rzeczy ma czy tam kupię "prawdziwą" drukarkę nie mam pojęcia:)
Kup chiński worek częsci. Postaw obok swojego Giantisa. Jak już puścisz pawia na widok tego barbarzyństwa to sprzedaj ten worek częsci ;)

A na poważniej - abstrahując od samej operacji zakupu (tak, da się kupić, czasem paczki nie przychodzą) to można skupić się na "moge zaoszczędzić nie tracić dużo na jakości". I tu dochodzimy do sedna - zaoszczędzenie wiąże się nie tylko ze spadkiem jakości (który można po częsci nadrobić modyfikacjami czy wolnym drukiem) ale też np. z bezawaryjnością. To wszystko zostało oberżnięte do minimum żeby zbić cenę.
I nie jest to "zaoszczędzenie". To nie płacenie mniej za to samo. Po prostu kupując chiński badziew tego nie ma.
poharatek pisze: I odpowiedź brzmi - nie, nie ma się czego bać. Bo np. Creality ma swój własny sklep na Aliexpress.
inna rzecz, że osobiście wolę zamawiać z miejsc, gdzie mogę płacić PayPalem
Co za wiara w Ali :D
(OT - chińczycy nie mają intersu w tym żeby nie wysyłać paczek, wręcz przeciwnie; tu raczej dupy dają przewoźnicy)
poharatek pisze:coś wykonane w fabryce Creality, a nie u "pana Wonga" w garażu.
Z adnotacją że czasem niektóre częsci to wyglądają jakby Anycubic czy Creality to faktycznie były firmy u Pana Wonga w garażu ;p Spieprzona śruba czy odlew będzie tak samo spieprzona z logiem Creality jak i np. Siemensa ;P Ważne żeby takie odpady nie wychodziły z fabryki, a tego chińczycy nie gwarantują i trzeba się z tym liczyć.
Awatar użytkownika
Gmeracz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 266
Rejestracja: 03 lut 2017, 09:56
Lokalizacja: UK
Drukarka: ANYCUBIC Kossel Plus
x 61
Kontakt:

Re: Czy kupowanie drukarki na AliExpress jest pewne/bezpieczne/sprawdzone?

Post autor: Gmeracz »

Kupuję od lat na Ali czy bang good I nie miałem problemu z dostawą do UK.
Zdażyło się coś wadliwego, to po wysłaniu film I opisie problemu przesyłali nowe.
Tyle moich obserwacji
// użytkownik zbanowany permanentnie
kretu
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 570
Rejestracja: 18 kwie 2017, 20:56
Lokalizacja: Szczecin
Drukarka: Bizer
x 105

Re: Czy kupowanie drukarki na AliExpress jest pewne/bezpieczne/sprawdzone?

Post autor: kretu »

Kupowałem wiele rzeczy na ali było ok raz kupiłem coś droższego dla znajomego i zonk chińczyk wysłał co innego i żądał filmiku z odbioru i otwierania paczki.
Kupowanie na ali jest WZGLĘDNIE bezpieczne. Jak dla na poziomie allegro. Tylko ali ma przewagę lepszej ochrony kupującego, a allegro jednak jest w Polsce i ma przewagę łatwiejszego działania w przypadku reklamacji gwarancyjnych.

Creality wcale nie jest takie 100% pewne bo ile to było dyskusji zwłaszcza na anglojęzycznych stronach że osoby które zamawiały te same drukarki dostawali sprzęt o różnej konfiguracji bo pierwsi kupujący byli betatesterami.

Trzeba sobie uczciwie powiedzieć że drukarki <2k czy nawet 3k to są drukarki do dłubania dla osób które lubią grzebać. I takie lepiej kupić w chinach bo o gwarancji przy nich nie ma co myśleć a będzie taniej. Jak ktoś chce drukować i nie myśleć to już cena idzie min x2 i wtedy lepiej kupić w Europie aby mieć serwis.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Czy kupowanie drukarki na AliExpress jest pewne/bezpieczne/sprawdzone?

Post autor: olo2000pm »

Dziobu temat zapytania jest oczywisty, ale oczywiście Ty musisz się doszukać drugiego dna.
Skoro sam kupujesz chińskie badziewia to mógłbyś się czasami ugryźć w język, bo jesteś mało wiarygodny.
Ja osobiście nigdy nie kupiłem drukarki z chin, ale nie ukrywam, że kupuję tam części do swoich drukarek. I nie czuje się z tym źle, bo skoro Sony potrafi sygnować swoim logo produkowane przez niby siebie telewizory w Chinach to w czym problem?
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Czy kupowanie drukarki na AliExpress jest pewne/bezpieczne/sprawdzone?

Post autor: FlameRunner »

olo2000pm pisze:Skoro sam kupujesz chińskie badziewia to mógłbyś się czasami ugryźć w język, bo jesteś mało wiarygodny.
Ja osobiście nigdy nie kupiłem drukarki z chin
Ja bym z tego wysnuł wniosek, że @dziobu wie, co mówi, a Ty tylko teoretyzujesz. :unknown:
dragonn, dziobu
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Czy kupowanie drukarki na AliExpress jest pewne/bezpieczne/sprawdzone?

Post autor: dziobu »

Nie masz/nie miałeś taniej badziewnej drukarki z Chin.
Nie masz/nie miałeś dobrej, działającej, drukarki z jakimś logiem.
Na siłę udowadniasz że drukarka="drukarka" choć nie miałeś żadnej z nich.
No faktycznie, jesteś wiarygodny ;)

btw.
Składanie drukarki to zupełnie inna sprawa, inna jakość, inne problemy i inne zastosowania. Z tysiąca powodów nie postawisz jej zarówno obok chińskiego taniego szitu jak i koło Stratasysa. I nie jest to obraza. Ale w pytaniu chodzi tylko o tani szit, ewentualnie o informacje jak bardzo "moge zaoszczędzić nie tracić dużo na jakości".

btw #2.
Czy Sony kupuje te telewizory na ali? A może częsci do nich? Czy może przypadkiem ma swoją fabrykę, często ze swoimi urzadzeniami i kadrą nadzorczą a tylko siłę roboczą lokalną?
tig33r
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Czy kupowanie drukarki na AliExpress jest pewne/bezpieczne/sprawdzone?

Post autor: olo2000pm »

Panowie, ale zapytanie jest o bezpiecznym zakupie drukarki z Chin.
Przecież Chińczycy mają już swoje marki, chociażby anycubic. Kogo oni podrabiają? To jakieś pomylenie pojęć, bo zasadniczo gdy buduje drukarkę np Giantsa, to też podrabianie, tylko co i kogo?
Mają już swoje elektroniki.
Nie dajmy się zwariować.
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
sp6vgx
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 489
Rejestracja: 06 lut 2018, 18:38
Lokalizacja: Warszawa
x 74
Kontakt:

Re: Czy kupowanie drukarki na AliExpress jest pewne/bezpieczne/sprawdzone?

Post autor: sp6vgx »

z kupowaniem na Aliexpress jest jak z przechodzeniem przez ulicę... jeden przejdzie, drugi wyląduje w szpitalu, a trzeci zakończy karierę na cmentarzu ;) ot trzeba czasem myśleć, choć dla nie myślących jest jeszcze świetny system ochrony kupującego.

Była tutaj mowa o PayPal oraz o tym że przyszło coś innego. W sumie miałem podobną sytuację że w paczce nie było wszystkiego co zamówiłem i to w zasadzie najdroższych modułów radiowych. Co najgorsze wracając z poczty byłem ciekawy i rozpakowałem w samochodzie więc nie miałem filmu z rozpakowania itd. W sumie tylko na podstawie zdjęcia zawartości wykonanego później bez problemu w sporze odzyskałem kasę za brakujące elementy.... Powiem tak więcej razy zostałem zrobiony w bambuko na Alledrogo i musiałem się więcej ścierać niż na Aliexpress.

O tym które drukarki są lepsze i które podróbkami się nie wypowiadam bo się na tym nie znam ;)
For every complex problem, there is a solution that is simple, neat, and wrong.
Ultimaker 1 i 1/2, Szrotek, Vertex K8400, Anycubic I3 Mega
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: Czy kupowanie drukarki na AliExpress jest pewne/bezpieczne/sprawdzone?

Post autor: virgin71 »

Ja się wiele razy nadziałem na Ali, bo sprzedają tam tony badziewia. Tak samo podróbki e3d. Jest ich pełno, większość mam niecentrowane radełko i nadają się do kubła.
Jak chcesz coś sprawdzonego, to dodaj kilka PLN komuś, kto już sprzęt sprowadził i musi za niego odpowiadać.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”