Czy kupowanie drukarki na AliExpress jest pewne/bezpieczne/sprawdzone?

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
rackigrzegorz
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 06 lis 2018, 08:32

Czy kupowanie drukarki na AliExpress jest pewne/bezpieczne/sprawdzone?

Post autor: rackigrzegorz »

Czy na Ali na pewno nie kupie żadnej podróby, to sprawdzona metoda? Faktycznie moge zaoszczędzić nie tracić dużo na jakości?
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Pierwsza drukarka

Post autor: FlameRunner »

Wiesz co, trochę ciężko tu mówić u jakichś "podróbach", te wszystkie drukarki po kilkaset lub tysiąc kilkaset złotych z założenia są tanimi chińskimi produktami, robionymi według niekoniecznie dopracowanego projektu z niekoniecznie dobrej jakości części. Można by powiedzieć, że one z założenia są podróbkami "prawdziwych" drukarek. ;)
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Czy kupowanie drukarki na AliExpress jest pewne/bezpieczne/sprawdzone?

Post autor: olo2000pm »

Zapytam retorycznie: a co jest "prawdziwą" drukarką?
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Czy kupowanie drukarki na AliExpress jest pewne/bezpieczne/sprawdzone?

Post autor: FlameRunner »

A co masz w avatarze? Jakiej jakości są tam części? Jaka jest jakość wydruków? Jaka jest niezawodność urządzenia? Jak pancerna jest konstrukcja? Jakiego zakresu wiedzy wymaga obsługa tego urządzenia?

A co sam zbudowałeś? Jakiej jakości są tam części? Jaka jest jakość wydruków? Jaka jest niezawodność urządzenia?

:)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Czy kupowanie drukarki na AliExpress jest pewne/bezpieczne/sprawdzone?

Post autor: dziobu »

olo2000pm pisze:a co jest "prawdziwą" drukarką?
To urządzenie zbudowane do drukowania. Bezpieczne, trwałe, skonstruowane z zachowaniem zasad sztuki i z użyciem odpowiednich materiałów. Skonfigurowane tak żebyś nie musiał wiedzieć niczego o sterowaniu napędami czy naciągu pasków. Masz włączyć a ono ma działać. Jak lodówka, żelazko, pralka czy samochód. Ma Cie nie zabić puszczająć 230V na obudowę i nie spalić chałupy jak zostawisz pracujące na noc.
I to wszystko bez żadnych modyfikacji.

Worek z częsciami którego jedynym zadaniem jest być "najtańszym", nie jest prawdziwą drukarką. I często to co z tych częsci da się złożyć - też nie bardzo. To że drukuje nie jest argumentem. Ploter z klocków Lego z głowicą FDM też moze drukować, ale prawdziwą drukarką toto nie jest.
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Czy kupowanie drukarki na AliExpress jest pewne/bezpieczne/sprawdzone?

Post autor: olo2000pm »

Dziobu, piękna definicja która idealnie opisuje sprzęt dostępny w Chinach. A potwierdzeniem tego jest na masową skalę kupowana chinska delta:)
Ciekawe jest to, że ten "badziewany" sprzęt jest promowany przez kolegów z tego forum...
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 8909
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5842
Kontakt:

Re: Czy kupowanie drukarki na AliExpress jest pewne/bezpieczne/sprawdzone?

Post autor: dziobu »

olo2000pm pisze:Dziobu, piękna definicja która idealnie opisuje sprzęt dostępny w Chinach.
Pokaż mi teraz palcem drukarkę FDM, dostępną na ali, którą mogę kupić, postawić i ona będzie mi bezproblemowo działać tak jak np. Ultimaker czy MakerBot.
olo2000pm pisze:A potwierdzeniem tego jest na masową skalę kupowana chinska delta:)
Pokaż mi teraz palcem kto dostał tą deltę, rozpakował, włączył i ona działa bez żadnych modyfikacji.
Ale nie pokażesz, bo trzeba było ją najpierw złożyć.
olo2000pm pisze:Ciekawe jest to, że ten "badziewany" sprzęt jest promowany przez kolegów z tego forum...
Bo taki szit kupuje się po to żeby w nim grzebać. Przecież nikt się z tym nie krył. A jest polecana bo po złożeniu i względnie niewielkich modyfikacjach (i to losowych, zależnie od egzemplarza) drukuje ładnie. Tylko wymaga to przynajmniej podstawowej wiedzy.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Czy kupowanie drukarki na AliExpress jest pewne/bezpieczne/sprawdzone?

Post autor: FlameRunner »

olo2000pm pisze:Ciekawe jest to, że ten "badziewany" sprzęt jest promowany przez kolegów z tego forum...
Śmieszny zarzut.
Pół forum zawalone tematami o tym, co ludzie w tych deltach poprawiali.
Mimo że ma je garstka ludzi, a hype trwa dopiero półtora miesiąca, nastukaliśmy o tych deltach setki postów, głównie o problemach i modyfikacjach.
Sam wczoraj założyłem temat o tym, że na stockowym firmware nie udało mi się nic wydrukować.
Niezła promocja. :git:
Awatar użytkownika
olo2000pm
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 5
Posty: 1394
Rejestracja: 26 mar 2018, 12:48
x 362

Re: Czy kupowanie drukarki na AliExpress jest pewne/bezpieczne/sprawdzone?

Post autor: olo2000pm »

Dziobu, a pokaż mi na jakich drukarkach Ty drukujesz?

90% procent forumowiczów tego forum drukuje na badziewanym chińskim sprzęcie i aż się boje myśleć w której kategorii leży Giants:)
Pytanie kolegi jest takie,
-czy kupowanie na aliexpress jest pewne: odpowiedz brzmi tak, bo wiele osób kupiło tam swoje drukarki.
-czy kupowanie na aliexpress jest bezpieczne: odpowiedz brzmi tak, bo wielu forumowiczów dostało swoje paczki
-czy kupowanie na aliexpress jest sprawdzone: odpowiedz jak wyżej.

Co tu do rzeczy ma czy tam kupię "prawdziwą" drukarkę nie mam pojęcia:)
// użytkownik zbanowany permanentnie od dnia 10 10 2020
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 5
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Czy kupowanie drukarki na AliExpress jest pewne/bezpieczne/sprawdzone?

Post autor: FlameRunner »

Występujące w tytule wątku słowa: "pewne", "bezpieczne" i "sprawdzone" to akurat ja wymyśliłem, cały tytuł tematu jest mojego autorstwa. :P

Tylko treść pierwszego posta stanowi oryginalne pytanie @rackigrzegorz - ja tam widzę pytanie o podróby i jakość aliekspressowych drukarek.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”