Anet A8, Ender 3 czy budowa do podstaw.

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Emisvanrohelec
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2018, 08:30
x 2

Anet A8, Ender 3 czy budowa do podstaw.

Post autor: Emisvanrohelec »

Witam,

na początek zaznaczam że próbowałem podpiąć się do istniejącego tematu ale nikt nie udzielił mi w nim odpowiedzi.

Nie owijając w bawełnę przejdę od razu do rzeczy.

Postaram się napisać zgodnie z pkt. sugerowanymi w viewtopic.php?f=4&t=2242.

Budżet jaki chciałbym przeznaczyć to kwota około 750 zł. Wiem że z większą cenę idzie w parze lepsza jakość, jednak u mnie nie do końca będzie to konieczne o czy za chwilę.

Chcę kupić drukarkę do domowego majsterkowania/modelowania itp. drukującą metodą FDM (FFF).
Elementy drukowane nie będą jakiś wielkich rozmiarów, myślę że pole robocze 250 x 250 x 250 mm w zupełności wystarczy.
Jeżeli będzie coś wartego uwagi z mniejszym polem roboczym (np 220 x 220 x 220) też sobie poradzę.
Na początek wystarczy jedna głowica, a materiałem którym chciałbym drukować to PLA i od czasu do czasu ABS.
Nawiązując do niskiego budżetu, mam dostęp do dużego parku maszynowego. Lasery 3D, lasery 2D, wykrawarki, prasy krawędziowe, frezarki, tokarki, giętarki 3D itd itp. W związku z tym, od samego początku chciałbym w możliwie najlepszy sposób "poprawić/przerobić/udoskonalić" drukarkę (konstrukcja, sztywność, obudowa itd...)
Na tego typu sprzęcie troszkę się znam i jakieś doświadczenie też posiadam (kierunek studiów, oraz obecna praca).
Budowałem już nieskomplikowane tokarki domowego użytku, więc coś w tym kierunku potrafię.

Osobiście nie drukowałem jeszcze nic chociaż sam proces druku i drukarkę 3D widziałem.

Właściwie, to nie wiem, czy lepiej jest kupić gotowca i poprawiać czy zainwestować w dobre podzespoły i budować od podstaw.
Sporo słyszałem o Anet A8 (chociaż jej awaryjność mnie troszkę przeraża), jednak w grę wchodzi również Ender 3.
Co możecie doradzić w tym temacie?
Awatar użytkownika
MaxXxi47
Postów w temacie: 1
Posty: 396
Rejestracja: 14 wrz 2017, 23:31
Lokalizacja: Bydgoszcz
Drukarka: Tronxy X5S
x 98
Kontakt:

Re: Anet A8, Ender 3 czy budowa do podstaw.

Post autor: MaxXxi47 »

Jeśli masz tylko 750 zł do przeznaczenia to patrz głównie na Endera 3. A8 i A6 to już przeszłość i niema sensu ich brać bo za odrobinkę większą kwotę masz Endera przewyższającego je wielokrotnie.

IMO Budowę własnej drukarki zostawiłbym sobie na później i na razie skupił się na jakimś kicie i opanowaniu o co w tym wszystkim chodzi i czy cię to wciągnie.
Emisvanrohelec
DRAGON CUSTOMS
Awatar użytkownika
TDI-CAD
Postów w temacie: 1
Posty: 1538
Rejestracja: 19 kwie 2016, 19:27
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: K1C, Gate 1 fiber
x 568

Re: Anet A8, Ender 3 czy budowa do podstaw.

Post autor: TDI-CAD »

Budowa wlasnej drukarki to koszt blisko 2kzl
Emisvanrohelec, olo2000pm
Emisvanrohelec
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2018, 08:30
x 2

Re: Anet A8, Ender 3 czy budowa do podstaw.

Post autor: Emisvanrohelec »

Dzięki, tak właśnie skłaniałem się do Endera.
Koszt budowy co prawda jestem w stanie dość mocno obniżyć z racji tego gdzie pracuje (mam dostęp do różnych materiałów za przysłowiową flaszkę).
Jednak i tak postawię na zestaw do złożenia.
Jeszcze raz dzięki!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”