3dgence ONE w super cenie

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
SanFable
Postów w temacie: 1
Posty: 263
Rejestracja: 12 paź 2016, 15:33
x 33

Re: 3dgence ONE w super cenie

Post autor: SanFable »

kretu pisze:Jeżeli pamięć mnie nie myli to @Sanfable chyba na uczelni miał z nią do czynienia może coś powie.

nie zawołało

Tak, mam 3d gence one biurko obok swojej, możecie pytać o co chcecie, z takich info co się rzuciły w oczy, a nie przeczytacie tego wszędzie:

- system wymiany głowicy jest opatentowany przez 3d gence, same głowice są drogie i muszą być od 3d gence, w jednej jakimś cudem urwał nam się kabelek od grzałki i był problem :smile2:
- drukuje dobrze, gotowe profile do simplify3d można pobrać ze strony producenta, chociaż 5k nie dałbym za to, jakość wydruków taka sama jak na hevo
- cena 5k jest za łatwość użycia, żeby sekretarka mogła sobie wydrukować figurkę na biurko, a nie za jakieś cudowne, innowacyjne rozwiązania, chociaż bed leveling jest fajnie rozwiązany na belkach tensometrycznych.
- każdy filament podejdzie bez problemu
- ruch osi w simplify ustawiony jest na 200mm/s, ale drukowanie to WOLNE 50mm/s, nie próbowałem szybciej, bo głównie korzystam ze swojej hevo
- w domyślnym profilu simplify od producenta jest ustawione, że stolik po skończonym drukowaniu zjeżdża na sam doł, całkowicie zasłaniając wyświetlacz -.-


więcej rzeczy tak na szybko nie pamiętam, drukarki generalnie nie używam bo mam swoją, a 3d gence nie jest oficjalnie mój xD
Berg
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 4
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: 3dgence ONE w super cenie

Post autor: Berg »

@SanFable bardzo fajny punkt widzenia :)

@Marek91 - no i co dwa dni drukujesz te forumową kostkę? Co jest? plug and play!
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: 3dgence ONE w super cenie

Post autor: FlameRunner »

Ja bym tylko chciał dodać, że podobne uwagi można mieć także do innych drukarek po kilka(naście) tysięcy.
  • Ultimaker do trójki też zrobił "printcore" i elementem eksploatacyjnym jest cała głowica, z dyszą, grzałką i czujnikiem temp i to jest chyba jeszcze droższe niż u 3DGence. Zortrax też ma swoje głowice, ale tam przynajmniej można wymieniać osobno dysze oraz grzałki i czujniki temp.
  • Te wszystkie Zortraxy, Ultimakery, Raise3D, MakerBoty i tak dalej - też drukują "tylko" dobrze lub bardzo dobrze.
  • Ani Zortrax M200, ani UM3 nie nazwałbym szybką drukarką.
W sedno trafiają słowa:
SanFable pisze:drukuje dobrze (...)
(...)łatwość użycia, żeby sekretarka mogła sobie wydrukować figurkę na biurko, a nie za jakieś cudowne, innowacyjne rozwiązania
O to właśnie chodzi w tych drukarkach. To ma być pudełko, które stawiasz na biurko inżynierowi projektującemu obudowy do urządzeń produkowanych przez Twoją firmę i to pudełko ma po prostu drukować. Inżynier ma nie tracić swojego cennego czasu na zastanawianie się jak ma wyglądać pierwsza warstwa i czy combing ma być włączony - on ma przeczytać instrukcję, zainstalować slicera i jeszcze tego dnia wydrukować pierwszy prototyp obudowy i ma to być poprawny wydruk. Z tej perspektywy wymiana całej głowicy za pięć stów też ma sens, bo cokolwiek by się nie stało z głowicą, problem jest rozwiązywany w minutę, bez użycia narzędzi.
MalT
Postów w temacie: 1
Posty: 105
Rejestracja: 30 mar 2018, 11:22
x 19

Re: 3dgence ONE w super cenie

Post autor: MalT »

@Marek91 - no i co dwa dni drukujesz te forumową kostkę? Co jest? plug and play!
Brakło mu filamentu :)
SanFable, FlameRunner, Berg, robertm, virgin71, balgator
Mendel Max 1.5+
Rostock Mini Pro - gotowa w 90%
Velleman K8200 - nie polubiliśmy się
Makerbot Replicator 5th Gen - nie polubiliśmy się
Original Prusa i3 MK3
Awatar użytkownika
marek91
Administrator
Postów w temacie: 4
Posty: 2563
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:22
Lokalizacja: Gostyń
x 1208
Kontakt:

Re: 3dgence ONE w super cenie

Post autor: marek91 »

Panowie, musicie uzbroić się w cierpliwość, póki co - udało mi się uruchomić plik testowy z dołączonej karty SD, mam jednak problem z wydrukowaniem czegokolwiek pociętego ich slicerem na ich profilach i tą samą sytuację na konfigurowane przezemnie cura :)
Problem jest z wysokością osi Z. Plik testowy z karty idzie tak jak trzeba, każdy inny bez względu na slicer i profil - rozpoczyna się milimetr-dwa nad stołem...

Będzie ciekawie.
Awatar użytkownika
virgin71
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 2581
Rejestracja: 19 kwie 2016, 23:07
Lokalizacja: Wrocław
Drukarka: Ultimaker | U30
x 497
Kontakt:

Re: 3dgence ONE w super cenie

Post autor: virgin71 »

marek91 pisze:Panowie, musicie uzbroić się w cierpliwość
Podaj adres, wyślę Ci darmowe próbki fajnego filamentu... nie czekaj na dostawę z chin, bo święta idą i będzie długo szło.
Awatar użytkownika
bafunio
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 1
Posty: 217
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:31
Lokalizacja: Katowice
Drukarka: inventure, UM2+, R19
x 81

Re: 3dgence ONE w super cenie

Post autor: bafunio »

FlameRunner pisze:Te wszystkie Zortraxy, Ultimakery, Raise3D, MakerBoty i tak dalej - też drukują "tylko" dobrze lub bardzo dobrze.
Heh nie wszystkie te droższe drukują bardzo dobrze czy tam dobrze. Mój inventure drukuje średnio (wcześniej byłem zdania że drukuje dobrze, ale naoglądałem się waszych wydruków i zmieniłem zdanie , no chyba że lepiej drukuje z ultratu niż z PLA, z niego nie drukowałem bo nie miałem takiej potrzeby) jak będę miał czas to wrzucę zdjęcia wydruków.
Wybrałem tą drukarkę, aby nie przejmować się ustawieniami , co 1000h wymieniam moduł hot endu i mam z głowy. Za jakiś czas jak zaczniemy produkować większe przedmioty to kupie drugą drukarke też w miare bezobsługową M300 Plus
Drukarki FDM: Zortrax Inventure , Ultimaker 2+ bondtech QR , Sigma R19 , Sigma R16 , XYZ Da Vinci Color
Drukarki SLA: XFAB
Frezarka: Certus 7060 pro stal ATC 9,5kW
Tokarka: LF CNC mini 1 serwo 2,2 kW
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: 3dgence ONE w super cenie

Post autor: FlameRunner »

Forum daje nieco spaczony obraz. Jak ktoś chce się pochwalić, to wybiera najlepsze wydruki i robi im korzystne zdjęcia. I często są to wydruki jak z bajki. A taki na przykład M200 drukuje
"tylko" dobrze lub bardzo dobrze.
Co do Inventure, wrzuć zdjęcia. :)
Awatar użytkownika
dziobu
Zasłużony
Postów w temacie: 3
Posty: 8935
Rejestracja: 28 gru 2016, 16:38
Drukarka: ZMorph 2.0(S)
x 5869
Kontakt:

Re: 3dgence ONE w super cenie

Post autor: dziobu »

bafunio pisze:Heh nie wszystkie te droższe drukują bardzo dobrze czy tam dobrze. Mój inventure drukuje średnio (wcześniej byłem zdania że drukuje dobrze, ale naoglądałem się waszych wydruków i zmieniłem zdanie
Ale to przecież tu nie jest najważniejsze.
Liczy się to:
bafunio pisze:(...)nie przejmować się ustawieniami , co 1000h wymieniam moduł hot endu i mam z głowy(...)
bo tego nigdy nie napisał żaden reprapowiec :D Tutaj jest raczje praca/zabawa od awarii do awarii ;)

btw.
Zmorph też nie drukuje idealnie - ale poza kablami które (z racji konstrukcji, a mam starą) się rozpadły, nie trzeba robić nic. Ewentualnie czasem szmatą przetrzeć.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 7
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: 3dgence ONE w super cenie

Post autor: FlameRunner »

Bez przesady, samoróbka (czy to robiona od zera, czy na podstawie chińskiego kita) też może działać i działać.
Może, nie musi.
I na pewno nie od razu po wyjęciu z pudełka.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”