Elektronika z tft do nowej drukarki zamiast reprap

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
Awatar użytkownika
WnukuLaboratory
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 34
Rejestracja: 03 paź 2018, 20:07
Lokalizacja: Wojkowice
Drukarka: Konstrukcja własna
x 5
Kontakt:

Re: Elektronika z tft do nowej drukarki zamiast reprap

Post autor: WnukuLaboratory »

Dobra przekonaliscie mnie :rotfl2:
Będę Was męczył przy pierwszym odpaleniu :crazy:
Dzięki za nakierowanie i szybką reakcję :piwo:
Awatar użytkownika
WnukuLaboratory
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 34
Rejestracja: 03 paź 2018, 20:07
Lokalizacja: Wojkowice
Drukarka: Konstrukcja własna
x 5
Kontakt:

Re: Elektronika z tft do nowej drukarki zamiast reprap

Post autor: WnukuLaboratory »

dragonn pisze:Jak dla mnie 5 cali jest optymalne, 7 cali mi się nie widzi bo moim zdaniem jest za duże.
Ale to już kwestia gustu
Też postawiłem na 5". Może w przyszłości więcej opcji będzie lepiej używać na większym ekranie. Ale to można zmienić :D

Jaki można dać długi kabel między płytą a ekranem ? Elektronikę mam z tyłu drukarki i nie chciałbym jej przenosić...
jarn
Postów w temacie: 2
Posty: 200
Rejestracja: 06 maja 2017, 00:13
Lokalizacja: Strzelno
Drukarka: Delta, HevORT
x 37

Re: Elektronika z tft do nowej drukarki zamiast reprap

Post autor: jarn »

Można dość długi, to leci po rs232. Jedynie grubsze zasilające dać. Co do ciszy, to i tak głośniejsze będziesz miał wentylatory. W sprawie ekranu nie znam się, ale się wypowiem jak koledzy 5" optymalne.

W Slic3r i Cura jest plugin do wysyłania gcode bezpośrednio do drukarki po wifi.
WnukuLaboratory
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Elektronika z tft do nowej drukarki zamiast reprap

Post autor: dragonn »

Śmiało można z tył na przód bez żadnych problemów, sam u siebie tak mam a przewód idzie nawet przy przewodach silników i nie ma żadnego problemu.
A jak by było to zawsze można zrobić adapter na jakieś MAX490, wtedy to można śmiało na setki metrów lecieć :D.
WnukuLaboratory
Awatar użytkownika
WnukuLaboratory
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 34
Rejestracja: 03 paź 2018, 20:07
Lokalizacja: Wojkowice
Drukarka: Konstrukcja własna
x 5
Kontakt:

Re: Elektronika z tft do nowej drukarki zamiast reprap

Post autor: WnukuLaboratory »

:) No i dobrze teraz tylko czekam na przesyłkę :search:
Awatar użytkownika
WnukuLaboratory
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 8
Posty: 34
Rejestracja: 03 paź 2018, 20:07
Lokalizacja: Wojkowice
Drukarka: Konstrukcja własna
x 5
Kontakt:

Re: Elektronika z tft do nowej drukarki zamiast reprap

Post autor: WnukuLaboratory »

Sluchajcie pytanko. Koledzy z chin się machnęli i dostałem wersję v1. Jest jakas znaczna roznica między wersja v1 a v2?
tomekr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 262
Rejestracja: 05 wrz 2018, 21:17
Drukarka: Vertex 8400
x 52

Re: Elektronika z tft do nowej drukarki zamiast reprap

Post autor: tomekr »

Nie bardzo wiadomo o jakiej wersji dueta wifi mówisz, sprzedawane przez np. FYSTEC są wersje 1.02, 1.03 i 1.04. Najnowsza wersje (1.04) ma przede wszystkim 2 bezpieczniki, najstarsza jest bez bezpieczników. Również najnowsza wersje nie mają przycisku "erase", tylko zworę, a to dlatego, że tym przyciskiem czyścimy pamięć procesora, czyli usuwamy firmware i trzeba cały program instalować przez tzw bootloadera. Chwila nierozwagi i mamy problem, bo to nie zwykły reset urządzenia, tylko wykasowanie programu i bez żmudnego wgrywania po kablach nic nie zrobimy. Kolejne różnice to właśnie bezpieczniki w obwodzie grzania stołu (i grzałek hotendów w v1.04) i diody zabezpieczające w obwodach wentylatorów. do starszych wersji (1.02 i chyba 1.03), przez brak tych diod, nie możemy podłączać wentylatorów bez elektroniki (czyli zwykłych silników szczotkowych), ale prawie wszystkie "normalne" wentylatory są z elektroniką. No i zainstalowany firmware w starej wersji 1.02 chyba jest 1.17 i jest specjalna procedura do przejścia do wersji 1.20, a później po wifi do wyższych. Przy starszej wersji niz 1.20 nie zrobimy upgrade'u po wifi, ale da radę z karty pamięci, bądź po USB, ja mam wgraną chyba v1.23 do płytki w v1.02.
Ze strony walorów użytkowych nie ma różnic pomiędzy tymi wersjami, ja wyświetlacz używałem tylko na początku, nawet nie zainstalowałem go do drukarki, wszystko obsługuję z przeglądarki w telefonie, kolejną płytkę (v1.02 za niecałe 300PLN) zakupiłem bez wyświetlacza, właśnie frunie do mnie gołębiem pocztowym, ponoć już kilka dni temu wyleciał z Chin, ale to strasznie daleko, to trochę potrwa. Na razie nie wyobrażam sobie innej elektroniki, nawet do frezarki, bo te 2.8A na silnik i to chyba RMS (skuteczne), to dosyć sporo i przy 24V zasilania można pociągnąć silniki 2-3Nm, zależnie od oczekiwanych max. obrotów. Co prawda steepsticki na S109, dają prąd pod 4A i napięciu do 50V i można dobrać już naprawdę mocne silniki ponad 4Nm i porządną frezarkę sklecić.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 6
Posty: 6383
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Elektronika z tft do nowej drukarki zamiast reprap

Post autor: dragonn »

tomekr pisze:bez żmudnego wgrywania po kablach nic nie zrobimy
Jeśli pod kabel rozumiesz kabel USB to fakt, ale generalnie nie jest to tragedia bo nadal soft da się wgrać przez USB. Nie trzeba żadnego programatora ani przewodów, tak że tragedii nie ma.
tomekr
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 2
Posty: 262
Rejestracja: 05 wrz 2018, 21:17
Drukarka: Vertex 8400
x 52

Re: Elektronika z tft do nowej drukarki zamiast reprap

Post autor: tomekr »

dragonn pisze:
tomekr pisze:bez żmudnego wgrywania po kablach nic nie zrobimy
Jeśli pod kabel rozumiesz kabel USB to fakt, ale generalnie nie jest to tragedia bo nadal soft da się wgrać przez USB. Nie trzeba żadnego programatora ani przewodów, tak że tragedii nie ma.
Dla Ciebie i dla mnie no problem, ale większość dokumentacji jak to zrobić jest po angielsku i jeśli ktoś nie rozumie angielskiego choć w komunikatywnym zakresie to będzie miał problem, trzeba ściągnąć drivery i pakiet programów ze strony producenta procesora i potem jeszcze odpowiednią kompilacje softu do wgrania, na początek polecam https://betrue3d.dk/duet-wifi-getting-started/, mnie pomogło. Nie znalazłem polskiego odpowiednika. Oczywiście też https://duet3d.dozuki.com/Guide, dla tych co wgrywają po "erase" https://www.microchip.com/DevelopmentTo ... Programmer .
Jednak dalej nie wiemy co tam kolega porabia z tą płytą, usmażył ją ;/, czy już działa :D.
Awatar użytkownika
zen
Postów w temacie: 1
Posty: 295
Rejestracja: 26 lut 2017, 20:53
Lokalizacja: Poznań miasto doznań
Drukarka: Too many
x 34
Kontakt:

Re: Elektronika z tft do nowej drukarki zamiast reprap

Post autor: zen »

A ja kupiłem do Dueta ekran 5 cali i jest OGROMNY. Programowanie było banalne. BTW kupowałem z innego sklepu na Ali niż FYSETC, przyszedł po 10 dniach i działa.
Mendel / i3 / i3 Alu / P3Steel / HEVO^300 / Delta Kossel Linear Plus / Prusa MK3S + MMU / Voron / Bambu X1C + AMS
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”