Płyta główna na kilka ekstruderów

Zastanawiasz się co wybrać? Zapytaj tutaj.
arrgain
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 13
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:12
Drukarka: Ender 3, Anet A8+mod

Płyta główna na kilka ekstruderów

Post autor: arrgain »

Cześć,
od moich ostatnich postów na forum (same problemy i złości) troszkę się pozmieniało. Opanowałem już druk, konstrukcje i zacząłem wprowadzać modyfikacje. Po zakupie Endera 3 pozwoliłem sobie przebudować Anet A8 aby zwiększyć jej pole robocze. Kolejnym krokiem jest zbudowanie drukarki od zera z dwoma ekstruderami. Tutaj pytanie do was - jaki sterownik kupić aby obsługiwał dwa ekstrudery i nie było z nim problemów? Przy okazji jeśli macie jakieś rady/uwagi - z chęcią posłucham :).
moje zabawki:
Ender 3
Anet A8 + mod (220 x 500)
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Płyta główna na kilka ekstruderów

Post autor: dragonn »

Opcja najlepsza?
Duet + Duex2/Duex5
Oczywiście jest to też najbardziej kosztowna opcja, ale jak znowu podliczysz coś 32 bitowego, fajne stepsticki itp. to wcale nie wychodzi tak drastycznie więcej.
arrgain
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 13
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:12
Drukarka: Ender 3, Anet A8+mod

Re: Płyta główna na kilka ekstruderów

Post autor: arrgain »

Rozumiem, ze najlepsza decyzją będzie kupno w oficjalnym sklepie? Masz może jakieś przydatne linki bądź informację które mogą mi się przydać przy tym projekcie?
moje zabawki:
Ender 3
Anet A8 + mod (220 x 500)
Awatar użytkownika
Berg
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 7569
Rejestracja: 05 lis 2016, 11:57
Lokalizacja: Kraków
Drukarka: Lume, K8400, HC Evo
x 2675

Re: Płyta główna na kilka ekstruderów

Post autor: Berg »

co to znaczy kilka ekstruderów? Rozumiem, że więcej niż 3. Bo do trzech to jeszcze znajdą się inne alternatywne rozwiązania.

Teoretycznie, alternatywnie można też użyć Klippera i dwóch dowolnych inne płytek. Z tym, żę jeszcze żaden forumowicz tego nie robił.
Awatar użytkownika
dragonn
Zasłużony
Postów w temacie: 2
Posty: 6384
Rejestracja: 12 gru 2016, 21:50
Lokalizacja: Opole
Drukarka: LUME
x 1455

Re: Płyta główna na kilka ekstruderów

Post autor: dragonn »

arrgain pisze:Rozumiem, ze najlepsza decyzją będzie kupno w oficjalnym sklepie? Masz może jakieś przydatne linki bądź informację które mogą mi się przydać przy tym projekcie?
Oficjalnym sklep lub sklep E3D, E3D ma lepsze opcje przesyłki. Ewentualnie w Polsce to hobby-store jest oficjalnym resselerem Duet-a.
Informacje o projekcie znajdziesz tu https://duet3d.dozuki.com/c/Root
Bardzo dobre wsparcie jest na angielskojęzycznym forum https://forum.duet3d.com gdzie odpowiada bardzo często nawet sam jeden z autorów płytki i softu.
Awatar użytkownika
FlameRunner
Zasłużony
Postów w temacie: 1
Posty: 6568
Rejestracja: 15 kwie 2016, 21:26
x 2056

Re: Płyta główna na kilka ekstruderów

Post autor: FlameRunner »

A co budujesz i jaki masz budżet na elektronikę?
Bo tak z grubsza to nawet MEGA2560+RAMPS spełnia wymagania. :P
arrgain
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 13
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:12
Drukarka: Ender 3, Anet A8+mod

Re: Płyta główna na kilka ekstruderów

Post autor: arrgain »

Po kolei :)
Kilka ekstruderów: szczerze mówiąc na początek myślałem o dwóch

Co buduję? To nie jest do końca zdefiniowane. Tzn nie mam określonego celu końcowego. To będzie jeden z tych projektów który nigdy się nie kończy. Chyba, że dojdę do momentu, że urządzenie będzie fajne, użyteczne a kolejne przeróbki bezsensowne - wtedy spróbuję coś nowego. Budżet? Nie zastanawiałem się nad tym. Znając życie jakbym zaczął kalkulować to już bym zrezygnował. A tak to co miesiąc coś dokupię ;). Nie chce wyznaczyć granicy finansowej bo jeśli usilnie będę starał się ją utrzymać to możliwe, że stracę na tym podwójnie albo porzucę projekt bo nie spełni moich oczekiwań. Dlatego pytam Was o radę. Wiem, że moja Anet A8 i Ender 3 wygląda komicznie przy tym co mówię. Tak bardziej konkretnie, założeniem projektu jest łatwość rozbudowy, zmiany zakresów osi itd. Chciałbym móc stosować 2 filamenty- w tym jeden rozpuszczalny do podpór. No i oczywiście jakość wydruku, będę starał się składać tak aby uzyskiwać jak najlepsze parametry. Co wyjdzie - zobaczymy ;)
moje zabawki:
Ender 3
Anet A8 + mod (220 x 500)
mobile4you
Postów w temacie: 1
Posty: 240
Rejestracja: 02 sty 2018, 10:37
Lokalizacja: Rzeszów/Zwierzyniec
Drukarka: Prusa Mini
x 42

Re: Płyta główna na kilka ekstruderów

Post autor: mobile4you »

arrgain pisze:Po kolei :)
Kilka ekstruderów: szczerze mówiąc na początek myślałem o dwóch
[...]
Na początek zabawy wystarczy Ci chyba Rumba+?
arrgain
Konto z ograniczeniami
Postów w temacie: 4
Posty: 13
Rejestracja: 27 wrz 2018, 22:12
Drukarka: Ender 3, Anet A8+mod

Re: Płyta główna na kilka ekstruderów

Post autor: arrgain »

Dzięki za podpowiedź, faktycznie wygląda to całkiem fajnie. Powinno mi wystarczyć
moje zabawki:
Ender 3
Anet A8 + mod (220 x 500)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Co kupić?”